Żarty nie-poprawne politycznie

Śmiech to najkrótsza odległość między ludźmi
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Żarty nie-poprawne politycznie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 maja 2014, 23:01

Współczesna rzeczywistość dostarcza nam pojęć, które same w sobie stają się wartością jak religia, nie do ruszenia. Problem w tym jak to powiedział Trivikram Maharadż, że ludzie chcą królestwa Boga bez Boga a takie nie istnieje. Próby utworzenia szczęśliwego społeczeństwa bez Boga doprowadzą do wynaturzeń.


Żart o rasizmie:

Muzułmańskie dziecko w Skandynawii pyta mamę:

-Mamo, co to jest socjalizm i co to jest rasizm?

- No więc tak, Ali… Socjalizm jest wtedy, kiedy biali ludzie pracują codziennie, żebyśmy my mogli przyjechać do ich krajów i dostawać zasiłki… no wiesz – dopłaty do czynszu, kupony na jedzenie, darmowe leczenie i takie tam. Na tym polega socjalizm.

- Ale mamo, czy ci głupi biali ludzie nie wściekają się, że tak jest?

- Oczywiście, że tak, kochanie. I to jest właśnie rasizm!


Żart o tolerancji:

Rozmawia ze sobą trzech trenerów piłki nożnej:

- Ja i mój klub jesteśmy bardzo tolerancyjni. - mówi pierwszy z nich - Mamy w swojej drużynie Muzułmanina, Żyda i trzech murzynów.

- To nic - mówi drugi - ja i mój klub to jesteśmy tolerancyjni: Mamy w swojej drużynie Murzyna, dwóch Azjatów, Żyda, Muzułmanina, dwóch protestantów i nawet jednego homoseksualistę.

Następnie pytają się trzeciego:

- A a jak wygląda u ciebie tolerancja? Kogo masz w drużynie.

- Nie wiem.- mówi trzeci - U mnie w drużynie są po prostu piłkarze.



"Jest powiedziane, jaki jest efekt takiego propagowania wiedzy duchowej i uczenia technik. Efektem jest powstrzymanie zakłócenia równowagi w wartościach życiowych. Nie wiem, co Prabhupad miał na myśli mówiąc o nierównowadze? Wydaje się, że chodzi o to – ta nierównowaga polega na tym, że ludzie zbyt duży nacisk kładą na materialne tymczasowe wartości. Śrila Prabhupad nie krytykuje, że jest to zupełnie niewłaściwe, tylko mówi, iż jest to brak równowagi.

Osiągnięcie prawdziwej jedności i pokoju na świecie.

Tu Prabhupad sugeruje, że ta nierównowaga powoduje brak jedności i pokoju na świecie."
- Krishna Ksetra Prabhu
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ