skecz

Śmiech to najkrótsza odległość między ludźmi
Awatar użytkownika
guarana
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:59

skecz

Post autor: guarana » 21 sty 2014, 23:17

Grupa Mozarta. Skecz zostal wyemitowany ostatnio w tvp po meczu polski w pilke reczna wiec pewnie pare milionow ludzi moglo ogladac :)

http://www.youtube.com/watch?v=-qX8gSvodl4

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: skecz

Post autor: Purnaprajna » 22 sty 2014, 15:31

Bardzo interesujące! Nasunęło mi się kilka refleksji:

1) Ucieszył mnie bardzo inteligentny wybór upaniszadowej maha-mantry Hare Kryszna jako reprezentacji hinduizmu, obok judaizmu, katolicyzmu i islamu, co oznacza, że bhaktowie zaczynają być postrzegani i akceptowani w Polsce, jako coś normalnego, i jako należący do głównego nurtu religijnego reprezentującego tzw. hinduizm

2) Ucieszył mnie fakt, że to właśnie święta modlitwa/mantra jest postrzegana jako cecha charakterystyczna religii waisznawizmu/hinduizmu/Indii, a nie np. zaklinanie węży, ofiary ludzkie dla bogini Kali, chodzenie z tacą, wysadzanie się w powietrze, czy sztywna ortodoksyjność

3) Należy się szacunek dla panów muzyków za to, że w poprawny sposób zaśpiewali maha-mantrę, i to w dodatku na melodię Śrila Prabhupada (wzorując się na musicalu "Hair")

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: skecz

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 sty 2014, 20:50

Mi też się podoba, bardzo z kulturą do tego podeszli :)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: skecz

Post autor: Purnaprajna » 22 sty 2014, 20:57

Vaisnava-Krpa pisze:Mi też się podoba, bardzo z kulturą do tego podeszli :)
Moja mama ich uwielbia, nie tylko ze względu na humor, ale przede wszystkim za kulturę. :)

ODPOWIEDZ