Świadomość Krsny tylko w Iskonie

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Promyczek

Post autor: Promyczek » 18 paź 2007, 10:49

albert pisze:Oczywiście, że świadomość Kryszny to tylko w Iskonie. Potwierdza to prawosławie modląc się w staro-cerkiewno-słowiańskim. :)

iskoni bě slovo i slovo bě i Boga u Bogъ bě slovo
iskoni - na początku: na początku było słowo, a słowo było u Boga i bogiem było słowo
Autoryzacja ekskluzywizmu z zupełnie niespodziewanej strony :shock:
Nie mam już żadnych wątpliwości.

Promyczek

Re: Świadomość Krsny tylko w Iskonie

Post autor: Promyczek » 18 paź 2007, 10:58

Dalmor pisze:
Promyczek pisze:Pod takim tytułem rozgrywa się od kilku dni ciekawa dyskusja na forum Vrindy. Ponieważ jestem tam zbanowany więc nie mogę się tam wypowiadać, ale bardzo zaciekawiła mnie jedna kwestia, którą chciałbym tutaj poruszyć.

... czy mógłbyś podać powód Twojego zbanowania z Forum "Wrindy" ... który punkt Regulaminu FORUM miałeś naruszyć?I kto personalnie z ADMINÓW dokonał zbanowania?... dlaczego się nie odwoływałeś ... wyraziłeś zgodę na zbanowanie?
Kiedyś w świątyni warszawskiej bhaktowie żartowali, że kto ma miękkie serce ten nie utrzyma się w procesie -ma twarde serce to nadaje się.
wplotłem to do pewnej sytuacji na vrindzie i dokonano zbanowania.

Nie odwoływałem się, bo rozbuchane ego i dziecinna duma nie pozwoliły mi na to

yogamaya

Post autor: yogamaya » 18 paź 2007, 11:47

A podasz linkę do tematu ? ;)

Promyczek

Post autor: Promyczek » 18 paź 2007, 16:05

yogamaya pisze:A podasz linkę do tematu ? ;)
z tego co pamiętam to wykasowano, ale to było w temacie o błędnej teorii upadku jivy.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 18 paź 2007, 16:21

Hm, to może tu podyskutujemy ;)

Dalmor

Re: Świadomość Krsny tylko w Iskonie

Post autor: Dalmor » 18 paź 2007, 16:41

Kiedyś w świątyni warszawskiej bhaktowie żartowali, że kto ma miękkie serce ten nie utrzyma się w procesie -ma twarde serce to nadaje się.
wplotłem to do pewnej sytuacji na vrindzie i dokonano zbanowania.

Nie odwoływałem się, bo rozbuchane ego i dziecinna duma nie pozwoliły mi na to[/quote]

... zbanowanie bhakty to nie jest ... byle co!Jest to wydarzenie najwyższej doniosłości - w przestrzeni kosmicznej -jeżeli jest nieuzasadnione! Zbanowania /na Forum bhaktowskim / -jest wydarzeniem wyróżnionym - a nie zwyczajnym -jako tożsame z wyrzuceniem z dyskusji-dialektyki a tym samym z procesu bhakti-jogi -z ISKCONU.A tedy nie jest prywatną sprawą wyłącznie jednostki zbanowanej.Dlatego sprawa każdego zbanowania winna zostać zbadana indywidualnie- komisyjnie -jako podlegającego możliwości wniesienia postępowania odwoławczego.Zbanowanie bowiem może być uzasadnione wówczas,gdy nastąpiło rażące naruszenie 1 z 3 pkt.Regulaminu FORUM
1/Zakazany jest atak na osobę bhakty zamiast ataku ... na argumenty.
2/Zakazane jest posługiwanie się pseudem nie wziętym z kalendarza (...angielskimi itp).
3.Zakazane jest redagowanie postów gadugadu czyli nie NA TEMAT określony w wątkiem tematycznym.
Stąd zbanowany winien wiedzieć przez kogo personalnie został zbanowany
oraz posiadać orientację jakie jest UZASADNIENIE zbanowania ... który w w/o 3 pkt.Regulaminu został naruszony.Jak wynika z podanej tutaj informacji ... w grę mogło wejść zbanowanie nie konsultowane z autorytetami Polskiej Yatry -bez ostrzeżenia -jako prywatna realizacja spekulacji umysłowej ze strony jakiegoś szeregowego ADMINA.Powstaje bowiem samo pytanie ...na jak długi okres czasu zostałeś zbanowany -jeżeli z postu wynika ,że jakoby zostałeś skazany ... na dożywocie.I jeżeli nie podałeś o naruszenie którego w w/o 3 pkt.Regulaminu (uniwersalnego obowiązującego na wszystkich forach) ... zostałeś posądzony.Jeżeli tedy się nie mylę -to prawdopodobnie zostałeś wykluczony z forum "Wrindy" przez ... ADMINA Kula-pawanę?? Utrzymanie się w procesie nie zależy tylko od władz administracyjnych ISKCONU lecz od wniesienia albo nie wniesienia postępowania odwoławczego?Jeżeli zatem poinformowałeś ,że zostałeś zbanowany na Forum "Wrindy" na ...dożywocie - (mogłeś nie poinformować o procederze zbanowania) -to tym samym wszcząłeś postępowanie odwoławcze na Forum NAMA HATTA - w kierunku forumowiczów.Powstać może bowiem zasadnicze pytanie ...dlaczego zostałeś skazany na ...dożywocie ... a nie na np.1 rok ,4 czy 15 lat??Dlatego ... nie odwoływałeś się do nikogo ... ponieważ nie ma takiej instytucji odwoławczej ....w Polskiej Yatrze ... ponieważ nie ma ... Polskiej Yatry -jest tylko amerykański ISCKON.Stąd temat wątku cyt:"Świadomość Kryszny tylko w ISKCONIE" kon. cyt.

Dalmor

Post autor: Dalmor » 18 paź 2007, 17:14

yogamaya pisze:Hm, to może tu podyskutujemy ;)
... nie pisze się : yogamaya (jest to sprzeczność logiczna) lecz maya-yoga vel yoga-maya /koneczność zastosowania średnika/.A po polsku ... joga-maya czy może joga-maja?Jako ,iż joga a maya -to są 2 różne pojęcia-fenomena -jeżeli joga jest a mayi nie ma.Jeżeli nie chodzi tutaj
o ... nieprawdziwą :jogę? czy o nieprawdziwą ... mayę??

Dalmor

Post autor: Dalmor » 18 paź 2007, 18:15

albert pisze:Oczywiście, że świadomość Kryszny to tylko w Iskonie. Potwierdza to prawosławie modląc się w staro-cerkiewno-słowiańskim. :)

iskoni bě slovo i slovo bě i Boga u Bogъ bě slovo
iskoni - na początku: na początku było słowo, a słowo było u Boga i bogiem było słowo

... z Twojego postu zdaje się wynikać ,iż posiadasz braki w znajomości podstaw ... ABC filozofii vedyjskiej ?...Bhagawadgitę całą już przeczytałeś?Jak jest bowiem powszechnie wiadomo - w filozofii wedyjskiej nie ma pojęcia :POCZĄTKU ponieważ POCZĄTEK jest tutaj jednocześnie KOŃCEM ... a KONIEC POCZĄTKIEM/reinkarnacja/.Dlatego nie wiadomo czy początkiem czy końcem jest tutaj :wiosna ,lato,jesień ,zima????O jakim zatem POCZĄTKU traktujesz w swym poscie? o fenomenie materialnym ... czy transcendentalnym?
W/g Bhagawadgity -jak powszechnie wiadomo-początkiem i końcem jest Kryszna.Stąd uczeni bibliści mieli trudności z przetłumaczeniem na j.indyjski 1-go zdania Biblii -jeżeli w filozofii vedyjskiej nie ma pojęcia:Początku.A także nie ma pojęcia Boga lecz jest obowiązujące pojęcie :Najwyższej Osoby -tutaj :jako pańciatatwy - Boga w 5 osobach.Analogicznie!w religii hebrajskiej pojęcie :Bóg występuje w liczbie mnogiej :ELOHIM - gdzie końcówka :him jest l.mn.Cyt:"NA początku Elohim stworzył nieba (l.mn) i ziemię (l.poj)"kon.cyt.A Brahma to ŚWIATOWID - u Słowian.Stąd indoeuropejskie pochodzenie Słowian (etymologicznie:tych ,którzy konsumują słowa czyli :NIC =trawa,ziele,potrawy wegeriańskie -nie mięsożercy -nie Germanie ).
A zatem powypisywałeś nonsensy ... jeżeli stwierdziłeś,iż modlą się ... w j.słowiańskim ... jeżeli prawosławni nie są jak powszechnie wiadomo wegeterianami.A co dowodzi,iż znajomość j. staro -cerkiewnego=słowiańskiego ... musiałeś posiąść studiując jak z powyższego wynika ... w jakimś Kołchozie na terytorium położonym na Wschód od terytorium Polski?ISKCON =Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny.Dlatego ... nie naruszając pkt.1 i 2 Regulaminu FORUM ... naruszyłeś pkt.3 Regulaminu:"ZAKAZANE jest redagowanie na Forum Nama Hatty postów nie NA TEMAT (określony w wątku) gadugadu czyli nie spełniających warunku elementarnej dorzeczności (określenie złagodzone).Jeżeli z Twojego postu wynika,iż jesteś ... daleko dowcipny ...co pozwoliło Ci na naruszenie pkt.3 Regulaminu ... Forum Nama Hatta?... przeprowadzenie ATAKU na ...ISKCON ... zamiast ... na argumenty.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 18 paź 2007, 18:49

Dalmor pisze:... nie pisze się : yogamaya
Pisze się, pisze. ZOBACZ

Dalmor

Post autor: Dalmor » 18 paź 2007, 21:33

drzewo pisze: Doktryna nie ma nic wpsolnego ze swdomscia.
Jeżeli powiedziałeś,że doktryna (ISKCON-u) nie ma nic wspólnego ze swdomscia /czyli ze świadomością Kryszny / - to powiedziałeś ,że są to 2 różne pojęcia nie mające ze sobą nic wspólnego.

ODPOWIEDZ