Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24 Lis 2017, 00:26Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Nauczając świadomości Kryszny w Ameryce 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2007, 02:51
Posty: 258
Miejscowość: Warszawa
Post Nauczając świadomości Kryszny w Ameryce
Markine Bhagawata-dharma
Nauczając świadomości Kryszny w Ameryce
Śrila Prabhupada

Mój drogi Panie Kryszno, jesteś łaskawy dla tej bezużytecznej duszy jak ja, ale nie wiem dlaczego mnie tu przywiodłeś. Teraz możesz zrobić ze mną, co tylko zechcesz.
Sądzę jednak, ze masz w tym jakiś cel, w przeciwnym razie po co przywiódłbyś mnie w to okropne miejsce?
Tutaj większość ludzi znajduję się pod wpływem materialnych cech pasji i ignorancji. Pochłonięci materialnym życiem sądzą, że są bardzo szczęśliwi i zadowoleni, dlatego nie przyciąga ich transcendentalne posłannictwo Wasudewy (Kryszny). Nie wiem, jak będą w stanieje zrozumieć.
Wiem natomiast, że dzięki Twojej bezprzyczynowej łasce wszystko staje się możliwe, ponieważ jesteś największym mistykiem.
Jakim sposobem zrozumieją transcendentalne smaki służby oddania? O Panie, proszę jedynie o łaskę, która pozwoli mi przekonać ich o ważności Twego posłannictwa.
Z Twojej woli wszystkie żywe istoty poddane są działaniu energii iluzorycznej, a zatem jeśli zechcesz, dzięki twemu pragnieniu zostaną również wyzwolone spod jej wpływu.
Moim pragnieniem jest, abyś je wyzwolił. Wiem, że Ty, Panie, możesz obdarzyć je wyzwoleniem. Dlatego tez, jeśli Ty także pragniesz ich wyzwolenia, będą w stanie zrozumieć istotę Twego przekazu.
Słowa Śrimad Bhagawatam są Twoją inkarnacją. Jeśli poważa osoba uważnie ich słucha w nastroju pokory, posiądzie zdolność zrozumienia Twojej misji.

Śri Kryszna, Osoba Boga, który jest Paramatmą (Duszą Najwyższą) w sercu każdego i dobroczyńcą prawdomównego wielbiciela, oczyszcza z pragnienia materialnej przyjemności serce bhakty, który rozwinął pragnienie do słuchania Jego przekazów, które same w sobie są pełne cnót, kiedy właściwie słuchane i intonowane.
Przez regularne słuchanie Bhagawatam i przez pełnienie służby dla czystego bhakty, wszystko to, co kłopotliwe dla serca, jest prawie całkowicie zniszczone, i służba miłości dla Boga, Najwyższej Osoby, który jest wysławiany w transcendentalnych pieśniach, zostaje ustanowiona jako nieodwołalny fakt.
A skoro tylko nieodwołalna miłosna służba zostaje ustanowiona w sercu, skutki gun natury – ignorancji i pasji – takie jak pożądanie, pragnienie i tęsknota, znikają z serca. Wtedy bhakta wznosi się do platformy dobroci i osiąga pełnię szczęścia.
Tak oto osadzony w czystej dobroci, człowiek, którego umysł został ożywiony przez kontakt ze służbą oddania dla Pana, i który wolny jest od wszelkich związków z materią (mukti), osiąga pozytywną, naukową wiedzę o Bogu, Najwyższej Osobie.
W ten sposób węzeł w sercu zostaje rozdarty, a wszystkie obawy pocięte na kawałki. Łańcuch działań karmicznych jest zakończony, kiedy bhakta widzi swoją jaźń jako pana i mistrza.

Jak sprawić by dotarło do nich posłannictwo świadomości Kryszny? Nie mam kwalifikacji, jestem bardzo nieszczęśliwy i najbardziej upadły. Dlatego też szukam twego błogosławieństwa, które pozwoli mi ich przekonać, sam bowiem nie jestem w stanie tego uczynić.
O Panie, tak czy inaczej, przywiodłeś mnie tutaj po to, abym mówił o Tobie. Teraz, o Panie, od Ciebie zależy, czy odniosę sukces, czy też poniosę porażkę.
O mistrzu duchowy wszystkich światów! Mogę jedynie powtórzyć twoje posłannictwo. Jeśli więc zechcesz, możesz sprawić, że będę w stanie przekazać im Twą misje w sposób, który będzie dla nich zrozumiały.
Jedynie dzięki Twojej bezprzyczynowej lasce moje słowa staną się czyste. Jestem przekonany, że gdy ta transcendentalna wieść wniknie do ich serc, z pewnością ich zadowoli i tym sposobem uwolnią się od wszelkich niedoli życia.
O Panie, jestem niczym marionetka w twoich rękach. A zatem, skoro przywiodłeś mnie tutaj po to, bym tańczył, to spraw, proszę, abym tańczył. O Panie spraw abym tańczył, spraw abym tańczył tak, jak chcesz.
Nie mam oddania ani żadnej wiedzy, ale mam mocna wiarę w święte imię Kryszny. Nadano mi tytuł Bhaktiwedanta, a teraz Ty, jeśli zechcesz, możesz sprawić, by nabrał on prawdziwego znaczenia.

Podpisano – najbardziej nieszczęśliwy,
Nic nie znaczący żebrak,
A.C. Bhaktiwedanta Swami,
Na pokładzie statku Jaladuta, Commonwealth Pier,
Boston, Massachusetts, USA
18 września 1965 rok

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.


24 Maj 2007, 07:57
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2007, 10:08
Posty: 407
Post 
fajnie


09 Gru 2008, 08:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.