Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 22:09Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 wspólne współistnienie waisnawów 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post wspólne współistnienie waisnawów
chciałbym aby bhaktowie odnieśli sie do tej strony bo sam wszystkiego nie rozumie
http://www.harekrsna.org/guru-photos.htm
wydaje mi sie ze to strona od sympatyków Narajana Maharaja, ale nie na 100%, więc chetnie posłucham odpowiedzi chce sobie poukladac pewne rzeczy w głowie w zadnym wypadku nie oceniac bo jestem od tego.


30 Paź 2011, 14:59
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011, 16:01
Posty: 18
Miejscowość: Zielona Góra
Post Re: wspólne współistnienie waisnawów
Stara i dobrze znana strona byłych członków Iskcon oraz tzw. ritvik, strona jest mało obiektywna, choć wiele faktów przedstawionych jest niestety prawdziwa.
Nie ma nic wspólnego ze zwolennikami Srila Narayana Maharaja, jak dobrze poszukasz znajdziesz krytykę również na jego temat.

_________________
Satyameva Jayate


30 Paź 2011, 15:17
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 18:43
Posty: 4551
Miejscowość: Kraków
Post Re: wspólne współistnienie waisnawów
"Fałszywie religijni ignoranci oraz twórcy rzekomych inkarnacji, którzy wprost gwałcą nakazy Wed, będą musieli zejść w najciemniejsze obszary wszechświata, ponieważ prowadzą swych zwolenników na manowce. Z reguły ogłaszają się inkarnacjami Boga wśród głupców nie obeznanych z mądrością wedyjską. A jeśli nawet tacy głupcy mają jakąkolwiek wiedzę, w ich rękach jest ona jeszcze bardziej niebezpieczna niż czysta ignorancja." - Sri Isopaniszad 13

"Jeśli słucha się z właściwego źródła, wtedy proces działa bardzo szybko. Na ogół ludzie jednak słuchają od nieautoryzowanych osób. Takie nieautoryzowane osoby mogą być bardzo uczone, biorąc pod uwagę ich akademickie kwalifikacje, ale ponieważ nie przestrzegają one zasad służby oddania, słuchanie od nich staje się po prostu stratą czasu. Czasami teksty są interpretowane zgodnie z modą, dla zaspokojenia własnych osobistych celów. Zatem, po pierwsze, należy wybrać kompetentnego i bona fide mówcę i wtedy słuchać od niego. Kiedy proces słuchania jest doskonały i kompletny, inne procesy stają się automatycznie doskonałymi w ich własny sposób." 01.08.36 Znaczenie

11.28.2
Ktokolwiek ulega niepotrzebnemu wychwalaniu i krytykowaniu cech i zachowań innych szybko zbacza z właściwej sobie pozycji i uwikłuje się w złudne dualizmy.

11.29.30
Nie powinieneś przekazywać tych instrukcji temu kto jest hipokrytą, ateistą, osobą bez honoru czy temu kto nie słucha z wiarą, nie jest moim wielbicielem lub po prostu nie jest pokorny.

11.29.31
Wiedza ta powinna być przekazywana temu, kto jest wolny od złych cech, temu kto oddany jest braminom, kto ma łaskawe usposobienie, jest święty i czysty.
Jeśli zwykli robotnicy czy kobiety posiadają oddanie dla Najwyższego Pana to powinni być również przyjęci jako kwalifikowani słuchacze.

BG 16.04
"Wyniosłość, pycha, złość, zarozumiałość, opryskliwość i ignorancja – te cechy, o synu Prthy, właściwe są demonicznej naturze.
Znaczenie: Werset ten opisuje królewską drogę do piekła. Demony pragną popisywać się swoją religią i postępem w nauce duchowej, mimo iż nie przestrzegają żadnych zasad. Zawsze są wyniośli i pyszni z posiadania jakiegoś wykształcenia czy też bogactw. Chcą być czczeni przez innych i pragną powszechnego poważania i szacunku, mimo iż na niego nie zasługują. Denerwują się błahostkami i są wtedy bardzo opryskliwi. Nie wiedzą co wypada, a co nie wypada. Robią wszystko własnowolnie, kierując się własnym kaprysem, i nie uznają żadnych autorytetów. Te demoniczne cechy posiadają już od zarania swoich ciał, w łonach swoich matek, i manifestują je wszystkie, kiedy wzrastają."

"Każdy, choćby najniżej urodzony, może się oczyścić pod przewodnictwem czystego bhakty Pana, Pan ma bowiem niezwykłą moc.

Kto uzyskał kwalifikacje bramińskie, ten wraz z nimi osiąga szczęście i nabiera entuzjazmu do służby oddania dla Pana. Wtedy w sposób naturalny odsłania się przed nim nauka o Bogu. Poznawszy tę naukę, bhakta stopniowo pozbywa się materialnych przywiązań. Dzięki łasce Pana rozpraszają się wszelkie jego wątpliwości, a uwolniony od nich umysł staje się kryształowo czysty. Kto osiągnął ten etap, jest duszą wyzwoloną i widzi Pana na każdym kroku. Tak opisuje doskonałość sambhava mantra trzynasta Śri Iśopanisad."

"W obecnym wieku, wieku niepokoju, czczenie Najwyższego Pana polega po prostu na słuchaniu o Jego wspaniałych czynach i gloryfikowaniu ich. Osoby oddające się spekulatywnym dociekaniom uważają jednak takie opowieści za wymysły i nie chcą ich słuchać. Starają się natomiast przyciągnąć uwagę łatwowiernych mas ludzkich żonglując słowami pozbawionymi jakiejkolwiek treści. Zamiast słuchać o czynach Pana Kryszny, tacy fałszywi mistrzowie duchowi robią sobie reklamę zachęcając uczniów do śpiewania o nich. W dzisiejszych czasach liczba takich oszustów i pseudoinkarnacji wzrasta wyraźnie i czyści bhaktowie Pana muszą ciężko walczyć o uratowanie ludzi przed ich bezbożną propagandą. " - mantra trzynasta Śri Iśopanisad

Jeżeli ktoś nie przestrzega sposobu zdobywania wiedzy duchowej, wtedy ma problem. Może go zniechęcić kolega, który właśnie zrobił coś głupiego. Ale kolega nie będzie odpowiadał za twoje życie. Nie ogladaj się więc na innych. Inną przeszkodą jest widzenie w innych swoich wad. Nie patrz więc na innych, myśł co ty robisz. Nie wystarczy się przebrać za waisznawę, trzeba wiedzieć kogo słuchać.

"Ludzie fałszywie religijni ani nie mają wiedzy, ani nie są wolni od przywiązania do rzeczy materialnych. Większość z nich chce żyć w pozłacanych kajdanach materii, pod osłoną filantropii ucharakteryzowanej na religię. Obnoszą się ze swymi fałszywymi uczuciami religijnymi, by stwarzać pozory służby oddania, a jednocześnie oddają się najrozmaitszym niemoralnym praktykom. Wśród ludzi uchodzą jednak za mistrzów duchowych i wielbicieli Boga. Tacy osobnicy, burzyciele zasad religii, nie szanują autorytetu acaryów, należących do ścisłej sukcesji uczniów. Ignorują wedyjski nakaz acaryopasana, który mówi, że trzeba czcić acaryę; i słowa samego Kryszny z Bhagavad-gity (4.2): evam parampara-praptam ("Ta najwyższa nauka o Bogu wyjawiana jest w sukcesji uczniów"). Aby móc zwodzić ogół ludzi, sami stają się tzw. acaryami, ale nie przestrzegają zasad obowiązujących acaryów.

Tacy nikczemnicy to najbardziej niebezpieczny element w społeczeństwie. Jako że nie ma religijnego rządu, wymykają się oni karzącej ręce prawa. Nie wymkną się jednak prawu Najwyższego, który w Bhagavad-gicie oznajmił wyraźnie, że takie pełne wrogości i zawistne demony w przebraniu propagatorów religii będą ciśnięte w najciemniejsze miejsca piekieł (Bg. 16.19-20). Śri Iśopanisad potwierdza, że fałszywi kaznodzieje, gdy tylko ukończą swą pracę mistrzów duchowych, motywowaną wyłącznie zadowalaniem zmysłów, trafią w najokropniejsze miejsce we wszechświecie." - Sri Isopaniszad mantra 12

_________________
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada


31 Paź 2011, 01:36
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2006, 15:23
Posty: 2267
Miejscowość: Helsinki/Warszawa
Post Re: wspólne współistnienie waisnawów
trigi napisał(a):
chciałbym aby bhaktowie odnieśli sie do tej strony bo sam wszystkiego nie rozumie

Nie zawracaj sobie nią głowy. Sam format, skażony ewidentną nienawiścią, powinien już Ci dać do zrozumienia, że w ogóle nie należy "odnosić się" do niej. Co dla jednego jest "faktem", dla innego jest duchową ignorancją. A tą jedynie promuje ta strona i jej podobne.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


04 Lis 2011, 13:58
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011, 13:38
Posty: 2068
Miejscowość: UK
Post Re: wspólne współistnienie waisnawów
Tak z lotu ptaka na te sprawe:
jesli autorzy pisza prawde to ok ,ale wystarczy 1 mała nieścisłość (wychodzi wtedy oszczerstwo wobec niewinnej osoby tzn sadhu) i nie chce byc w ich skórze.
Masz racje samo ogladanie strony jest trujące duchowo, aż boli.


05 Lis 2011, 08:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.