MTŚK i Misja jako sekta ?

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

MTŚK i Misja jako sekta ?

Post autor: John » 18 lip 2010, 08:49

Co sądzicie o tym co pisze ten Pan: http://www.dariuszpietrek.pl/index.php? ... jest-sekt-
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: MTŚK i Misja jako sekta ?

Post autor: Bolito » 18 lip 2010, 19:41

Olać. To zasłużony działacz antykultowy, nawet przypiekany na grillu nie zmieni poglądów. A ten tekst to typowa twórczość antykultowa: trochę tendencyjnych informacji, troche ewidentnych głupot (jak ta wypowiedź s. Michaeli), wszystko podlane zgryźliwą ironią. Tak przynajmniej oceniam to co w podobnych publikacjach odnoszono tylko do MTŚK. Nie mam możliwosci zweryfikowania wypowiedzi ludzi z MC, chociaż z tej definicji wisznuizmu wyraźnie widać, że chcieli jakoś wytłumaczyć odłączenie się swojego założyciela od ISKCON.
Nie jedz na czczo (grafitti)

ODPOWIEDZ