UWAGA NA PODSTĘP! (o Narajanie Maharaju)

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 maja 2010, 22:49

Z tego co się aktualnie dowiedziałem, obraz był malowany na prośbę Narajana Maharaja i oni są do niego bardzo przywiązani.

Pozostaje kwestia rozwiązania tego, gdyż po pierwsze pierwsza informacja jaką dostałem to nie informacja o prawach autorskich ale o prośbie o zapłatę, w sumie Mataji nic nie miała przeciwko, gdybym zapłacił, ale przypuszczam, że mataji nie wiedziała, że baner jest na krótko, że nie mam wiedzy na temat jej praw autorskich, a obrazków tych po internecie światowym pełno nie pamiętam abym gdziekolwiek widział znaczek zastrzeżony. Może ktoś nie dyplomatycznie to napisał ale równocześnie jak zwróciłem uwagę, było to odwrócenie uwagi od tego co zrobili, czyli jawne i świadome użycie mojego filmu i jak wyżej widzicie, nie ściągnęli na moją prośbę. Ja ściągnąłem natychmiast. Nie zareagowali od razu czyli z 10 dni temu , tylko wtedy, kiedy użyli mojego filmu.

Jak wysyłam firmom, które łamią moje prawa to najpierw musze przesłać informacje że to są moje prawa i że żądam zakonczenia procederu, w przeciwnym razie będę sie ubiegał swoich praw. Jeżeli ktos czerpał zyski z wykorzystywania czegoś, wtedy mozna próbować jakiegoś odszkodowania wstecz. Wkracza sąd, patrzy na faktury i oblicza procent od zysków za jakiś tam okres. Działalnośc moja jest niekomercyjna, wręcz kosztuje mnie to nie mało.

Dla mnie osobiście, choć oczywiście powinienem być oburzony i jestem, to tak naprawdę czuję, że przeszli samych siebie tym, gdyż Trivikrama Maharadża każdy zna, nie to co z innymi guru, którzy są mniej znani i mogą robić zamieszanie w naszych szeregach, że ten czy tamten ma inne zdanie niz myślimy itd. żeby zasiewać wątpliwości i łamać wiarę, aby na tak zoranym polu posadzić swoje nasiona. Po prostu można by marzyć o czymś takim co zrobili ze strategicznego punktu widzenia. Mi aż przeszła ochota argumentacji po tym, aż nie wiedziałem co dalej zrobić, śmiać się czy być zły, nie zareagowałem od razu, żeby to sobie powisiało. Aż poczułem, że wątek można by zamknąć tym akcentem i wszystko jasne. Dostaję coraz częstsze głosy, że cała argumentacja skończyła się wraz w rezolucją GBC,

( http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=334 , http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=335 )

poza tym to bicie piany. Przepraszam tych, którzy tak uważają, jak zauważył dobrze Gauri, drażnią mnie i to celowo. Miałem w ten dzień taki sen, że mieszkałem na niskim parterze i jakaś kobieta stała mi za oknem i próbowała sprowokować poprzez wołanie, namawianie, stękanie itd. Jak pogoniłem to wracała. Jak pogoniłem bardziej to za chwilę jakiś facet przyszedł i robił to samo. Zaglądał mi przez okno. W końcu się zdenerwowałem poważnie i już miałem za nim biegnąć ale nagle pojawiła się moja matka i chwyciła za rękę i powiedziała abym zamknął okno i nie krzyczał przez okno za jakimiś ludźmi co w okna zaglądają bo sąsiedzi patrzą. Może to jest instrukcja. Tyle, że mimo wielu próśb że nie życzymy sobie takich maili, dostajemy je. Moja żona jest uczennicą Trivikrama Maharadża, zgadnijcie jak się poczuła. Wiem już jak się poczuli inni uczniowie Maharadża. Ewidentnie ktoś chce wojować. Wiara to broń. Wedy to nóż. Można nim posmarować chleb, można kogoś zabić. Słowem można zabić.

"Coraz trudniej mi
Zrozumieć drugiego
Pełno świń
Wokół każdego
Prowokacja - nowa religia
Cały ten świat
Zmienia się w dżunglę

Prowokacje !!!

Nie chcę już
Patrzeć na ciebie
Na dole tu
Jest lepiej niż w niebie
Prowokacja - nowa religia
Zrobisz ten krok
Zgubisz siebie"
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 12 maja 2010, 17:46

ja choc ,bardzo chciałem juz dac spokoj ,tym tematom.Poprostu zal mi narayana Maharaja ,a z drugiej steony podziwiam go ,ze akceptuje na uczniow takich frustrato,furiatow, oraz ludzi ktorzy zamiast siac ferment mogli by zaangazowac sie w hari nama sankirtan.
Ale poco,przeciez murzynki z iskconu za nas wyjdą na ulice,za nas zrobią całą inspiracje,a my przyjdziemy i spijemy całą smietanke. Prawda.
Poprostu słow brak i zal mi was tak ze ,naprawde ,modle sie do Srila Prabhupada by wam ,pomogł zrozumiec ,jaką krzywde innym,ale przede wszystkim sobie robicie,drodzy ludeczkowie.
Arku moze czas zrobic to co chce zrobic Madhava na Harinamie. poprostu ich zbanowac.
Zastanawia mnie ,czemu Oni ,na Gaura bhakta ,zrobili tak ze potrzebne jest specjalne zaproszenie by sie tam za logowac.
Moze przewidzieli ze jak kuba Bogu tak Bog kubie. :?: :?: :?:

Zablokowany