Pokój i demokracja w świetle nauk Śrila Prabhbupady

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Pokój i demokracja w świetle nauk Śrila Prabhbupady

Post autor: Trisama » 12 lut 2009, 00:28

Gauranga!
Przygotowuję wystąpienie na konferencję naukową na powyższy temat. Jeśli macie jakieś sugestie, ciekawe wypowiedzi (wraz ze źródłem) dtyczące tematu - prosze zamieście je tutaj lub wyślijcie mi na priv.

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 28 lut 2009, 06:38

HYm. Ciekawy temat.
1.W sumie jestem pewien ze sam prabu znasz lepiej nzi ja. Ale cos co przychdzi do glowy to np; zdazenie ze slubu dwuch uczniow Prabhupady; ona chyba szwedka, on Australijczyk, gdzie Prabhupada skomntowal; "oto prawdziwe narody zjednoczone".

Zdaje sie wiec ze mozna podkersic ze pratcznie zecz biorac nasze swiatynie sa dosc miedzynardowe- a z drugiejs trony jednak Prabhuada krytykwal ONZ- jako miejsce wzajmych biznesow.

2. Bhatisidanta obalil tweirdzenie Abaja, ze najpierw Indie musza odzyskac niepodleglosc.

Jednakze chyba trzeba byc delikatnym.

Co do demokaracji.
Tez trudny temat. Sa wypowiedzi gdzie Prabhuada zachace do wpowadzenia demokracji na farmach.

ODPOWIEDZ