Intonowanie Swietych Imion

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Awatar użytkownika
Divya
Posty: 258
Rejestracja: 19 sty 2007, 01:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Divya » 22 cze 2008, 21:36

hare kryszna
dzis rozmawialem z kryszna widhi prabhu z londynu, mowi ze bardzo pomocne by rozwinac smak do swietego imienia jest regularne wychodzenie na harinam
wczoraj mielismy okazje intonowac na ulicy oxford w samym centrum londynu, niezwykle doswiadcznie, 1000 ludzi i maha mantra, nie widzialem bardziej zatloczonej ulicy :)
kryszna widhi daje tyle entuzjazmu i radosci - wiele osob sie przylacza i intonuje razem z wielbicielami

taki widok jest b. inspirujacy
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się w zakątku mego serca.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 23 cze 2008, 09:27

Trisama pisze:
alex pisze:
Indulekha pisze:Dla mnie najpiękniejszą sprawą w tym świecie jest intonowanie Świętych Imion Kryszny w kirtanie ,no i oczywiście kiedy ten kirtan prowadzi mój Guru
- Trivikrama Swami
Doświadczenie : WIELKIE SZCZĘŚCIE :D
Sprawiłaś mi wiele radości tym co napisałaś Mataji! Trivikrama Maharaja ki jay!!
Właśnie wróciłem z programu z Trivikramem Maharadżem. Kilkugodzinny kirtan w jego towarzystwie to niezwykła radość... był też harinam. Jutro jedziemy do Wrocławia (w południe harinam a potem program w świątyni)
Nie ma to jak kirtan w towarzystwie wielbicieli...
Gauranga!!
Wrocław - kolejna ekstaza :D

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 23 cze 2008, 17:10

A miliscie kiedys tak np; ze skoncetrowanie przychdzilo dopiero po np; 12 czy 10 rundzie;)? Jakby ciezko bylo sie przebic przez ignorancje;)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 23 cze 2008, 17:42

drzewo pisze:A miliscie kiedys tak np; ze skoncetrowanie przychdzilo dopiero po np; 12 czy 10 rundzie;)? Jakby ciezko bylo sie przebic przez ignorancje;)
Tak, oczywiście. U mnie na przykład, często zdarza się, że koncentracja przychodzi dopiero po 16. rundach, albo co gorsza, w ogóle nie przychodzi. :?

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 24 cze 2008, 00:49

drzewo pisze:A miliscie kiedys tak np; ze skoncetrowanie przychdzilo dopiero po np; 12 czy 10 rundzie;)? Jakby ciezko bylo sie przebic przez ignorancje;)
Wielu bhaktów dzieli to samo doświadczenie. Jest pare sposobów by skrócić ten czas o połowę.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vivecana

Post autor: Vivecana » 24 cze 2008, 08:33

RafalJyot pisze:Wielu bhaktów dzieli to samo doświadczenie. Jest pare sposobów by skrócić ten czas o połowę.
Nie wiem jak inni, ale ja chętnie bym się z nimi zapoznał, dogłębnie :)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 24 cze 2008, 10:15

Srila Prabhupada mówi, że w bhakti (w przeciwieństwie do technik ashtanga yogi) kontemplacja (dhyana= min.2 zmysły nieprzerwanie (eka-gra) skupione na jednym obiekcie przez ok.23 min) pojawią się naturalnie, ze względu na Rati (uczucie). Narada Muni na początku 7 Canto wychwala Sisupalę za pełną kontemplację (mimo iż demony, które zabija Krsna osiągają Sayujya, Sisupala wraz z Dantavakrą po Sayuja dostąpili również sarupya i salokya). Podawany jest przykład osoby, która przez 24h na dobę rozmyśla o swojej kochance. To jest dhyana (bhakta mysli o Krsnie 24h/d) pochodząca z Rati, która jest celem bhakti.

BUT:

Kiedy jednakże Rati nie pojawia się, można zastosować techniki ashtanga yogi :wink:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vivecana

Post autor: Vivecana » 24 cze 2008, 11:35

RafalJyot pisze:Kiedy jednakże Rati nie pojawia się, można zastosować techniki ashtanga yogi :wink:
Nawijaj waćpan, ino zrozumiałym językiem, bez sanskrytu. Jam prosty człek ;)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 24 cze 2008, 13:51

Vivecana pisze:
RafalJyot pisze:Kiedy jednakże Rati nie pojawia się, można zastosować techniki ashtanga yogi :wink:
Nawijaj waćpan, ino zrozumiałym językiem, bez sanskrytu. Jam prosty człek ;)
prosty? uuuu... to po prostu 'jedz więcej' :wink:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 24 cze 2008, 18:46

Dzisiaj myslem nad intonowaiem. Moge sie podziic co wymysilem, ale biorac oczyscie pod uwage ze sa to mysli neofity. :) A w sprawach duchwaych mysli neofity to powazna....rzecz..hehe

Wiec, mysle ze mozna traktwac maha-mantre technicznie.
Ot bierzemy japas, do reki i poddajmey sie dziwkowi, azeby przebywac z kryszna, aby zamiast w tym czai eogladac TV lub cos innego by zajmwac sie i konctrwac umysl na dziweku duchwym Kryszna Rama.itp. Popratsu jako technika do skupiniu umyslu na Krysznie.

Drugi sposob, to nie technika ale jako modlitwa. Jak Prabhuad tlmaczyl ze znaczy ona:"Kryszno, o radho, prosze zaangarzujcie mnie w slzube dla Siebie", Wiec nie wiem czy starsi batwie sie zgodza, ale w tym przyadku to juz jest bardziej jak moditwa, jak prosba o laske. Tak jaby bhata wiedzial ze tu nie zalezy od techniki, ale od laski Kryszny, jego postemo duchwy, jego wogle mozliwosc zaangarzwania siebie samego w jakokolwiek sluzbe oddania.

Mysle ze ja czasme patrze na maha mantre tak technicznie a czasem tam laskawie...)

No i to co Purnapragja pokazywal "trinad api sunisczena"

Jet tez powiedziane ze nie mozna dawac wlasnej interpretacii SWIETEGO IMIENIA. Wiec trzeba tu wlaie powiedziec. UWAGA...to mysli neofity...

ODPOWIEDZ