Jak bronic własnego przekonania ?

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Inspiracja
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2007, 10:48

Jak bronic własnego przekonania ?

Post autor: Inspiracja » 06 lis 2007, 19:53

Jeśli jest sie członkiem poczatkujacym w danym temacie to łatwo zamanipulowac jego umysłem podwazyc jego zdanie lub zaskoczyć przygotowanymi tekstami
- I tu moje pytanie jak sie zachowac w porządku i z kulturą do osoby która jest znająca tematy religijne wie więcej ? każda wypowiedż jest dla mnie cenna piszczcie
Ostatnio zmieniony 11 lis 2007, 10:20 przez Inspiracja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Post autor: Kunja Devata dasa » 06 lis 2007, 21:40

Z mojej strony powiedzialbym ze czasem nie ma sensu kogos przekonywac na sile jesli jest fanatyczny na gruncie religijnym czy tez "nawiedzony".A jesli ma otwarty umysl do zdobywania wiedzy to morzesz zaproponowac mu ktoras z ksiazek Srila Prabhupada.To jedna z opcji napewno wielbiciele beda mieli lepsze rady pozdrawiam. :)
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

yogamaya

Re: Jak bronic własnego przekonania ?

Post autor: yogamaya » 06 lis 2007, 23:05

Inspiracja pisze:chce sie zachowac w porządku i z kulturą do pwnej osoby
czy jest to osoba płci odmiennej ? ;)

ODPOWIEDZ