Inicjacja dla każdego?

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 18 kwie 2007, 19:41

Rasasthali pisze:[

Czy chodzi o mojego GM, Srila Krsna Ksetre Prabhu? Rozmawiaalam z nim na ten temat z przypadku, bo zaprosil nas na obiad w niedziele, akurat weszlismy na temat Polski i kilka slow opowiedzial. Byl chyba dosc zdziwiony tym zamieszaniem (nie jestem pewna kto a strologow je spowodowal?) Chetnym uczniom itd opowiem na priva aby rozjasnic jakies watpliwosci.

Jednak glowna rzecz to to ze jest rozroznienie pomiedzy viddhi marga (pancaratra wlaczona ) i bhagavata marga. Inicjacja hari-nama jest czescia bhagavata marg i stad pancaratra nie ma tu takiego znaczenia, poniewaz jest nizsza pozycja w stosunku do bhagavata marga.

Kropka. :-)

Dyskusje filozoficzno-teologiczne mozna prowadzic bezposrednio z SKKP, bo chyba tak latwiej otryzmac odpowiedz niz za plecami. :)

pozdrowienia z Oxfordu,
Rasasthali Dasi
dopiero teraz ujrzałem tą wypowiedz , dzięki ,ża zadałaś to pytanie i dzięki ,ze wrzuciłaś na forum

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 18 kwie 2007, 20:29

Kazdy wybiera sobie autorytety. Moim guru jest SKKP i cokolwiek powie uwazam za autorytatywne poniewaz zaufalam temu jak on interpretuje sastra akceptowane przez waisznawow, wiec cokolwiek mowi jest dla mnie swiete. Ale moze np Rafal ma innego guru czy inne autorytety i w inny sposob patrzy na te sprawe. Byc moze kazdy tu ma racje, poniewaz kazdy jest na innym poziomie i ma nieco inny cel czy zwiazek z Kryszna i nie ma sie o co klocic. To takie moje wolne mysli. Oczywiscie dyskusja jest ciekawa i ciesze ze sie odbyla bo dowiedzialam sie roznych rzeczy od wypowiadajacych sie tutaj. Dzieki.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, 13:11 przez Rasasthali, łącznie zmieniany 1 raz.
http://actinidia.wordpress.com/

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 18 kwie 2007, 21:05

Rasasthali pisze:[

Kazdy wybiera sobie autorytety. Moim guru jest SKKP i cokolwiek powie uwazam za autorytatywne poniewaz zaufalam temu jak on interpretuje sastra akceptowane przez waisznawow, wiec cokolwiek mowi jest dla mnie swiete. Ale moze np Rafal ma innego guru czy inne autorytety i w inny sposob patrzy na te sprawe. Byc moze kazdy tu ma racje, poniewaz kazdy jest na innym poziomie i ma nieco inny cel czy zwiazek z Kryszna i nie ma sie o co klocic. To takie moje wolne mysli. Oczywiscie dyskusja jest ciekawa i ciesze ze sie odbyla bo dowiedzialam sie roznych rzeczy od wypowiadajacych sie tutaj. Dzieki.
Muszę Ci przyznac ,że to świetne podsumowanie i fantastyczny punkt widzenia , zupełnie nie przyszło mi to do głowy - mnie ta dyskusja zaczęła trochę denerwować - a tutaj [jak dla mnie]takie odkrywcze i ciekawe przemyślenia.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 kwie 2007, 21:54

Zamykam dyskusję przynajmniej na 3 dni w takm razie.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 kwie 2007, 20:09

Temat odblokowany.

Ciąg dalszy wątku tutaj: Ciąg dalszy

ODPOWIEDZ