WYJAŚNIENIE.

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

WYJAŚNIENIE.

Post autor: Harsza » 29 wrz 2015, 06:55

Z przykrością zauważam, że moje poświęcenie i zaangażowanie nie dało efektu i co najmniej trzy osoby nadal uważają, że ziemia jest płaska, odległości równoleżnikowe na Falklandach są o 150% większe niż w rzeczywistości, satelity nie istnieję, bo zdaniem tych osób nie mogą poruszać się z prędkością większą, równą, albo nieco mniejszą od prędkości ziemi, i w ogóle, zapewne nauka jest stekiem bzdur, bełkotem, teoretycznym modelem, a plastik, procesory, komputery i bieżące forum także nie istnieje.
Informuję, że jestem normalnym człowiekiem, uprawiam pole z warzywami, i jestem zmuszony do wykonania koniecznych prac polowych, dlatego moja aktywność będzie mniejsza niż dotychczas. Intonuję regularne rundy, pracuję, a na to forum wchodzę w celu inspirowanie siebie i innych do bhakti-yogi, a nie walki o prawdę świata materialnego, o agitację polityczną i inne przyziemne rzeczy. Robiłem to, przyznaję, a teraz zaczynam żałować, bo forum wajsznawa pl zaczyna zmierzać w jakimś sekciarskim, a nie duchowym kierunku. Dyskusja nad płaską ziemią niczego nie wnosi, bo gdyby ziemia była płaska, Kryszna nadal wykonywałby swoje LILA, tak jak wtedy gdyby była okrągła. Jeśli jestem tak głupi, że czyimś zdaniem nie potrafię zrozumieć oczywistych faktów w polityce, ekonomii, czy przyrodzie, to przepraszam i proszę o wybaczenie.
W trakcie tej niefortunnej dyskusji wynikają również inne kwestie: tego, czy Prabhupada naprawdę był czystym wielbicielem, czy możemy w ogóle wierzyć Wedom, czy możemy przyjmować do naszego ruchu osoby homoseksualne. To także są ważne kwestie. W okresie zimowym mam dużo czasu i postaram się to wszystko wyjaśnić. Tymczasem osoby zainteresowane tym, co ja mam do powiedzenia, proszę o wybaczenie, bowiem jeśli nie będę dbał o mój rozwój duchowy, upadnę. Będę czytał harikatha, będę uczestniczył w życiu forum w stosownym dla mnie stopniu, i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, przedstawię dalsze oczywiste dowody kulistości Ziemi. Mam jednak nadzieję, że ktoś tymczasem wyręczy mnie, bo dyskusja na tym poziomie zaangażowania emocjonalnego nie jest dobra dla mojego postępu duchowego.
Osoby angażujące się w dyskusję nad płaską ziemią po obu stronach proszę o powściągliwość w wyrażaniu opinii, bo wątek płaskiej ziemi przekształca się w cyrk na kółkach. Widzę jak na dłoni, jak w imię jedynej prawdy uczestnicy kłótni podważają autorytet wedyjski i autorytet Śrila Prabhupada. JA TO WIDZĘ.

Awatar użytkownika
Radhakanta das
Posty: 121
Rejestracja: 27 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Radhakanta das » 29 wrz 2015, 09:32

Harsza pisze:Z przykrością zauważam, że moje poświęcenie i zaangażowanie nie dało efektu i co najmniej trzy osoby nadal uważają, że ziemia jest płaska,
Informuję, że jestem normalnym człowiekiem, uprawiam pole z warzywami, i jestem zmuszony do wykonania koniecznych prac polowych, dlatego moja aktywność będzie mniejsza niż dotychczas.
Cieszę się, że się zmęczyłeś - muszę cię zmartwić, 'co najmniej trzy osoby" to w rzeczywistości już tysiące ludzi w Polsce - choć może cię pocieszy, że bhaktowie na razie tworzą zdecydowaną mniejszość - aczkolwiek jest ich dużo więcej niż trzech w Polsce, nie mówiąc już o bhaktach na całym świecie.

Co do Twoich upraw - chyba są średniej jakości skoro wywołały efekt w postaci tak dziwacznego postu.
śrī kṛṣṇa śaraṇaṁ mama

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: padmak » 29 wrz 2015, 11:20

Z mojej strony, Harszo, jeśli masz ochotę możesz na prive napisać do mnie i powymieniać opinie, nawet zabarwione emocjami bez obawy, że inni te emocje "przeczytają". Jestem osobą poszukującą i otwartą. Ty zapewne też. I zapewne znasz wiele ciekawy informacji. Temat nie jest nowy. W Indiach od ponad 2'000 tysięcy lat trwała dyskusja czy Ziemia jest kulista - siddhanta, czy też płaska - purany.
Piękne obserwatorum astronomiczna w Dzajpur Jaypur powstało właśnie w tym celu by postarać się znaleźć kompromis pomiędzy siddhantą a puranami. Byłem tam dwa razy - robi super wrażenie:

Obrazek

mirek

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: mirek » 01 paź 2015, 11:22

@ Padmak

Zaznaczam, że nie chcę kontynuowania tego publicznego wątku.
Srimad Bhagavatam 05.20.39 Na szczycie góry Lokaloka jest czterech gaja-patich, którzy są najlepszymi ze słoni, a ustawił ich tam w czterech stronach Pan Brahma, najwyższy mistrz duchowy całego wszechświata. A oto imiona tych słoni: Rsabha, Puskaracuda, Vamana i Aparajita. Są oni odpowiedzialni za utrzymanie systemów planetarnych wszechświata.
Prabu,

Jeśli chodzi o Purany, to Andrzej już odnosił się do tego na pierwszej i dwunastej stronie tamtego wątku. Harsza również nawiązywał do tego. Bardzo dobrze, że Vaisnava-Krpa to zakończył.
Nie muszę Ci tłumaczyć, że są różne perspektywy z których można na coś patrzeć. Patrząc tylko z jednej nie zobaczysz tego samego co z innej.
Śrila Prabhupada tłumaczył to również: "Kryszna mówi: "Ja jestem nasieniem". Jak więc możesz powiedzieć, że nie widzisz Kryszny? Przecież Go widzisz";
Arjuna widział Krysznę takim, jakim On jest i w formie kosmicznej.
Przyjmując określoną perspektywę, widzisz tak, w innej zobaczysz coś zupełnie innego.
Jak patrzysz z perspektywy nauki widzisz tyle kilometrów. Patrząc z perspektywy Puran zobaczysz tyle, to naturalne, że będzie różnica z tą naukową.
Jesteś jak ktoś kto patrząc z perspektywy "nasienia” chce z niej zobaczyć formę kosmiczną, ale ponieważ nie da się i nie widzi, to uparcie twierdzi, że jedna z tych perspektyw jest fałszywa, kłócą się.

Powiedzmy, że przyjmiemy taką perspektywę: ten opis w Śrimad Bhagavatam jest alegoryczny, możemy wtedy zrozumieć, że te słonie to opis czegoś, co podtrzymuje daną strukturę.
Kryszna nie musi robić wszystkiego osobiście, ma od tego Swoje rozmaite energie. Wszystko jest energią Kryszny, zobacz więc jak fajnie może Ona być opisana.

Zobaczyłeś już te słonie Prabu? Wizualizacja pewnego opisu. Parafrazując Śrila Prabhupada: Jak możesz powiedzieć, że nie widzisz słoni? Przecież je widzisz".

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 paź 2015, 11:54

Nie chcesz kontunuować a kontynuujesz :)

Temat ciekawy ale trzeba się z nim oswoić i potem możemy wrócić do poważnej próby zrozumienia jak to może być. W Ś.B. są opisane te Słonie, ta Góra, która jest tak wysoka, że przewyższa wszystkie systemy planetarne, ma swoje zadanie , jak widać wszystko jest pomyślane i wytłumaczone, tylko jak my to możemy zrozumieć oraz czy my wszystko możemy zobaczyć?
Kryszna mówi do Arjuny, daję ci boskie oczy, bo bez tego nie możesz zobaczyć mojej formy kosmicznej. Nauka mówi, że słyszymy i widzimy tylko pewne częstotliwości i zakresy fal. Niektóre zwierzęta ponoć słyszą i widzą więcej niż ludzie. Nawet fale radiowe, poniżej i powyżej niektórych my już nie słyszymy ale np. dla psów mogą być nieznośne. Czasami widzimy jak pies na kogoś szczeka, nie widzimy kogo ale kogoś lub coś widzi. Należy się otworzyć na takie możliwości.

Temat również zamykam aby nie stał się kontynuacją zamkniętego. Poczytać, zastanowić się, poszukać, może kiedyś wrócimy do tematu, bo widać, że nie byliście przygotowani, jakbyście nie czytali ksiąg wedyjskich. Warto było jednak przy tej okazji poznać ludzi. Jest takie powiedzenie: daj człowiekowi władzę a poznasz jego charakter. Tutaj: daj komuś poczucie że ma rację, bo to przecież w głowie się nie mieści i wydaje się że to absurdalne a zobaczysz jak cię potraktuje, zobaczysz co nim kieruje.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 paź 2015, 15:45

Jeszcze mianem uzupełnienia. Mirek poprosił o usuniecie z użytkowników co zrobiłem. Postów nie kasuję.

Wczoraj mój antywirus zarejestrował atak hakerski.
Dziś Facebook zablokował moje konto na fb, prosząc o dokumenty potwierdzenia tożsamości.
Dziś dostałem maila z prawdopodobnie wirusem, od windykatorzy.pl

Szanowni Panstwo,

Ze wzgledu na brak splaty zadluzenia przesylamy przedsadowe wezwanie do zaplaty oraz ewentualna propozycje ugody.

Haslo do zalacznika: windykacja

--
Szymon Terecinski
Kancelaria Faliata S.A.
50-003 Wroclaw

Nie mogę znaleźć ani takiej strony internetowej ani takiej firmy. Nikomu nic nie zalegam.

Takie tam zbiegi okoliczności.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Harsza » 02 paź 2015, 10:53

Faktycznie facebook V-K nie działa. Wiosną br przed awarią (trwałą) mojego poprzedniego komputera złapałem wirusa najprawdopodobniej ze strony waisznawa.pl, bo wchodziłem praktycznie tylko tam. Program G Data usunął zawirusowanie, komputer wkrótce padł z powodu pewnej wady fabrycznej, wirus nie miał z tym nic wspólnego (właściwie to panowie informatycy rozszarpali go lutownicą i nie nadawał się już więcej do pracy).

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Adam Katowice » 02 paź 2015, 12:43

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news ... -maile-zaw

Coś takiego, w tym stylu, to nawet PAP zapodał... Powszechne dość... Tak w sprawie wirusa...

http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/0 ... 0a4baaa63b

...a tutaj coś o FB w kontekście ograniczania walki z islamizacją.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 02 paź 2015, 13:40

Każdy kto zacznie w nowym miejscu zamknięty temat będzie blokowany albo usuwany na stałe. Niech sobie kpiny nie robi. Trzeba było pilnować zasad wyrażania się aby nie trzeba było zamykać tematu. Skoro przerwa dla wszystkich to dla wszystkich w tym temacie. Emocje muszą zostać wygaszone a temat jest widoczny aby można było się zapoznać z nim i bez sportowego podchodzenia do tematów starać się nie wygrać dyskusję, bo tego tu nie chcę ale zrozumieć temat.

Gdy pokazywałem jak skorumpowany jest świat nauki i tego konsekwencje, było to krytykowane jako niepotrzebne, albo jako coś co każdy wie i nieważne czy coś w tym stylu. Teraz widzimy tego efekt. Zapatrzenie w autorytet dogmatów naukowych, obrona ich godna fanatyków i brak wiary w opisy wedyjskie. Jeśli ktoś nie ma wiary to dlaczego pracuje abyśmy ją stracili, skoro to forum jest z natury i powołania wierzące w takie opisy. Dlatego powinniśmy dyskutować jak je rozumieć a nie jak obalić. Nie jesteśmy impersonalistami a personalistami czyli wiemy, że wszelkie siły i energie mają swoich osobowych zarządców. Impersonalne wyjaśnienia są więc nie na miejscu. Nie jesteśmy buddystami ani ateistami. Jeżeli komuś nie są potrzebne do wiary pewne dowody to nie znaczy, ze nie są potrzebne do zbudowania wiary dla kogoś innego. Ale tutaj widzimy rezultat negowania naukowego drążenia - negacja wedyjskości w imię Prabhupada oraz wiara w narzucone obecne wersje naukowe, które w razie potrzeby politycznej bez problemu mogą zostać zmienione. Agenciarstwo, konformizm czy co?

Temat mam nadzieję, będzie kiedyś odblokowany, bo jest bardzo ciekawy. Nie wiem kiedy, jakoś spontanicznie kiedyś to wyjdzie znowu. Patrząc na dojrzałość to czasu raczej bym dał więcej niż mniej.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 02 paź 2015, 19:04

W imieniu Mirka: Przepraszam każdego kogo moje posty mogły obrazić, bądź obrażają.

Nie sądzę ale zamieszczam.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ