WYJAŚNIENIE.

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 paź 2015, 23:52

My mamy nie starać się być wielkimi bhaktami, mamy chcieć być dobrymi bhaktami. Sługa sługi sługi. Robisz swoje zgodnie ze swoją naturą. Nawet mędrzec działa ze swoją naturą, na cóż więc zda się tłumienie jej , o Arjuno! Działać mamy bez patrzenia na zysk czy stratę, wygraną czy przegraną. Rezultaty ofiarować Krysznie. To jest oddanie, wyrzeczenie, podporządkowanie.
Nie jesteśmy doskonali ale Kryszna jest. Oddaj rezultat Krysznie a on będzie wiedział co zrobić.
Jest takie powiedzenie: człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Waldemar » 04 paź 2015, 11:15

Czy system nauczania Śrila Prabhupada sprawdza się w praktyce?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 paź 2015, 12:55

Od dawien dawna, Prabhupad nie wymyślił nic nowego, przekazał nam starożytną wiedzę. Trzeba tylko używać rozumu, czego chciał Prabhupad. Bez rozumu to i najlepsze instrukcje nic nie pomogą.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: padmak » 04 paź 2015, 18:08

Vaisnava-Krpa pisze:Od dawien dawna, Prabhupad nie wymyślił nic nowego, przekazał nam starożytną wiedzę. Trzeba tylko używać rozumu, czego chciał Prabhupad. Bez rozumu to i najlepsze instrukcje nic nie pomogą.
Tak jak w tej historii o Guru i uczniu jadących wozem.
Wóz ciągniony był przez konia. W pewnym momencie z wozu wypadła święta księga.
- Dlaczego nie zatrzymałeś się uczniu, by podnieść tę księgę? - zapytał guru.
- Nie dostałem takiej instrukcji, czcigodny Guru. -
- Zatem jakakolwiek rzecz spadnie z wozu, zatrzymaj się i to podnieś! -
- Dobrze Guru -
Jadą spokojnie dalej. W pewnej chwili koń nieco zwolnił, by załatwić swoją potrzebę. Uczeń zatrzymał się, zsiadł i zaczął zbierać końskie łajno.
- Dlaczego zbierasz to łajno? -
- Bo dostałem instrukcje: jakakolwiek rzecz spadnie z wozu, zatrzymaj się i to podnieś -
- Zatem od teraz uczniu nic, oprócz świętej księgi nie podnoś z ziemi -
- Dobrze Guru -
Jadą dalej bez przeszkód. Jednak droga stała się bardziej wyboista, wóz podskoczył i na ziemię zleciał Guru. Uczeń nie zatrzymał wozu. Guru krzyczy za nim:
- Dlaczego się nie zatrzymałeś by mnie podnieść? -
- Bo dostałem instrukcję: nic, oprócz świętej księgi nie podnoś z ziemi - :)

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Re: WYJAŚNIENIE.

Post autor: Waldemar » 05 paź 2015, 18:45

Vaisnava-Krpa pisze:Od dawien dawna, Prabhupad nie wymyślił nic nowego, przekazał nam starożytną wiedzę. Trzeba tylko używać rozumu, czego chciał Prabhupad. Bez rozumu to i najlepsze instrukcje nic nie pomogą.
Jest zasadnicza różnica pomiędzy prawdziwym bhakti-lata-bija a GMO bhakti-lata-bija.

ODPOWIEDZ