Kto może nosić korale Tulasi?

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kto może nosić korale Tulasi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 sty 2022, 20:06

W internecie jest wywiad z Bhakti Vishrambha Madhava Swami z odpowiedzią na pytanie "Czy można dać kanthimalę z Tulasi komuś, kto je mięso?"

TAk! To nawet konieczne! Każdy, kto w taki czy inny sposób zetknie się z Tulasi, otrzymuje korzyść. Sama Tulasi stopniowo poprawi tę osobę. Sama Tulasi jest transcendentalna w stosunku do swojego ciała, może być używana nawet podczas kremacji. Ale skorzysta na tym osoba, która nosi Tulasi na swoim ciele.
Maharaj wskazuje na to w następujących śastrach.

Hari-Bhakti Vilasa IV 322:
Nie ma wątpliwości, że osoba nosząca tulasi kanthi-mala, ani pobożna, ani grzeszna, ostatecznie otrzyma Moje schronienie.
Ale nie możesz nosić kanthimala z Tulasi, jeśli nie jest ona ofiarowana Wisznu-tattvie!

Hari-Bhakti Vilasa IV 309-310 (Skanda Purana):
Ten, kto robi korale tulasi, ofiarowuje je Shri Hari, a następnie umieszcza je na swoim ciele, taka osoba jest najlepsza wśród Waisznawów. Niemniej jednak, jeśli ktoś nosi naszyjnik bez uprzedniego ofiarowania go Panu, z pewnością pójdzie do piekła.


Kochani, zachęcajcie wszystkich do noszenia koralików Tulasi. Jeśli ktoś jest skłonny, ale waha się je nosić, proszę o PEŁNE WSPARCIE, aby zacząć nosić koraliki tulasi. NIGDY ich nie zniechęcaj, ani nie mów rzeczy typu ′′Powinieneś nosić te koraliki tylko wtedy, gdy przestrzegasz wszystkich zasad, albo tylko jeśli jesteś wegetarianinem ′′ itp. To NIE jest nastrój i misja Srila Prabhupada, i NIE jest to, czego naucza się w naszych pismach.

W Vishnu Dharmottara Bhagavan Sri Kryszna mówi: ′′ Bez dwóch zdań KAŻDY, kto nosi koraliki Tulasi, nawet jeśli jest on nieczysty lub ma zły charakter, z pewnością mnie osiągnie." (ashauco anacharo mam eva iti na samshaya)

Hari Bhakti Vilasa: 4.322:

′′Padma Purana stwierdza, niezależnie od tego, czy jest się w nieczystym czy czystym stanie, POWINNO SIĘ ZAWSZE NOSIĆ MALA TULASI. I nigdy nie powinno się go zdejmować nawet podczas kąpieli, jedzenia lub przepuszczania stolca i moczu." innymi słowy koraliki Tulasi są zawsze czyste i oczyszczają każdego, kto się z nimi skontaktuje.

Poniższy cytat z książki pt. ′′Towarzystwo Sri Chaitanyi ′′ mówi, że Śrila Bhaktivinoda Thakura dał koraliki Tulasi przemysłowcowi z Kalkuty, który nie miał ani dikshy ani najbardziej wzorowego zachowania: ′′ Pan S.K. Ghosh często odwiedzał Srila Bhativinodę Thakura w swojej rezydencji pod nazwą ′′ Bhakti Bhavana." Pod kierunkiem Srila Bhaktivinody Thakura, pana Ghosh zaczął nosić tulasi mala na szyi, choć nie był w stanie zaakceptować zasad zachowania Waisznawy w całości."

773722_4575736225833_146439461_o.jpg
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto może nosić korale Tulasi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 sty 2022, 20:14

KTO MOŻE NOSIĆ KORALIKI NA SZYJĘ TULASI?

Autor: Mahanidhi Swami

Wielu religijnych ludzi w Indiach i na całym świecie nosi naszyjniki z drewna Tulasi (tulasi-kanthi-mala). Drewno Tulasi jest święte dla Pana Kryszny i Jego wyznawców.

Istnieje jednak wiele popularnych tabu i nieporozumień dotyczących tego, kto może, a kto nie może nosić tulasi.
Ten artykuł odpowie na to pytanie, powołując się na nieomylny autorytet Wed. Faktem jest, że wszystkie działania, czy to świeckie, czy duchowe, będą korzystne i skuteczne, jeśli będą wykonywane zgodnie z pismami transcendentalnymi, tj. Śruti, Smrti i Puranami, takimi jak Mahabharata i Bhagavad-gita.

Nie ulegając wpływom popularnych wierzeń czy opinii, Gaudiya Vaisnavowie opierają swoje duchowe postępowanie na autorytecie Gaudiya Smrti zatytułowanego Hari-bhakti vilasa autorstwa Śrila Sanatany Goswamipady. Książka ta jest zasadniczo zbiorem cytatów z różnych Puran i Wed, mających na celu ustanowienie właściwych praktyk duchowych dla zwolenników ścieżki oddania, bhakti-yogi.

Cytując tę pramanę, opiszemy, jaka jest chwała noszenia korali na szyję tulasi i kto może je nosić.
1. Korzyści z noszenia Tulasi z:
2. Niszczy największe grzechy (maha pataka samhantrim) Skanda Purana: HBV: 4.318
3. Sri Hari zawsze z tobą (deha sada harih) Garuda Purana: HBV: 4.335
4. Miliony razy odnoszą korzyści z punya karmy, pitr lub devata puja (pitrnam devata krtam koti gunam) Garuda Purana: HBV: 4.336
5. Yamaraja pozostaje daleko (preta raja dutakah drstva nashyanti durena) Garuda Purana: HBV: 4.337
6. Daje pełną ochronę… przed złymi snami, wypadkami, atakiem bronią i Yamaduttas (duhsvapnam durnimittam bhayam shastrajam) Garuda Purana: HBV: 4.338

Kto może nosić koraliki na szyję Tulasi?

Poniższe autorytatywne cytaty powinny rozwiać wszelkie plotki, tabu i spekulacje dotyczące tej kwestii. Sam Bhagawan Śri Kryszna stwierdza, że KAŻDY MOŻE NOSIĆ TULASI kanthi mala. Nie ma ograniczeń! Noszenie korali na szyję tulasi (tulasi kanthi mala) zależy po prostu od osobistego poczucia lojalności wobec swoich przekonań, obowiązku lub po prostu jako kwestia inspiracji, jeśli chce to zrobić. Śrila Sanatana Goswamipada nazywa to smakiem lub atrakcją do ich noszenia (yatha ruchi) HBV: 4.308

W Vishnu Dharmottara Bhagawan Sri Krishna mówi: „Bez wątpienia KAŻDY, kto nosi koraliki tulasi na szyi, nawet jeśli jest nieczysty lub ma zły charakter, z pewnością Mnie osiągnie”. (ashauco anacharo mam eva iti na samshaya) HBV: 4.322
Poniższy cytat z książki zatytułowanej Associates of Sri Caitanya mówi, że Śrila Bhaktivinoda Thakura dał koraliki na szyję tulasi przemysłowcowi z Kalkuty, który nie miał ani dikszy, ani najbardziej przykładnego zachowania: „Mr. SK Ghosh często odwiedzał Śrila Bhaktivinoda Thakurę w jego rezydencji zwanej „Bhakti Bhavana”. Pod kierunkiem Śrila Bhaktivinoda Thakura, pan Ghosh zaczął nosić na szyi tulasi-mala, chociaż nie był w stanie zaakceptować w całości zasad zachowania Vaisnava.”
Ponadto w ISKCON-ie publikacja zatytułowana „Etykieta wisznuizmu”, cytująca Hari-bhakti Vilasę, stwierdza: „Padma Purana stwierdza, że niezależnie od tego, czy jest się w stanie nieczystym, czy czystym, NALEŻY ZAWSZE NOSIĆ TULASI MALA. I nigdy nie należy go zdejmować, nawet podczas kąpieli, jedzenia lub oddawania stolca i moczu.” Innymi słowy, koraliki tulasi są zawsze czyste i oczyszczają każdego, kto się z nimi kontaktuje.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci wszystkich, którzy są pobożni i szczerze starają się rozwijać duchowo, do noszenia tulasi kanthi mala. Odniesiesz z tego ogromne korzyści i doświadczysz niesamowitych cudów w swoim życiu. Tulasi ki jai ho!
Tulasi kanthi mala ki jai! Śrimati Tulasi Maharani ki jai!
Jai Jai Sri Radhe!

*przypisy nie znajdują się w artykule sieciowym na mso

Należy wtedy modlić się: „O naszyjniku! Jesteś przygotowany z drewna tulasi i jesteś bardzo drogi Vaisnavom; Noszę cię na mojej szyi, proszę, uczyń mnie drogą Krysznie. Znaczenie słowa „ma” to „dla mnie”, a znaczenie „la” to „dawać”; O ukochany Hari! Proszę ofiaruj mnie wielbicielom Kryszny. W ten sposób jesteś znany jako „mala”.
—-tulasira hara, na pare je chara, jamalaye basa tara; godna pogardy osoba, która nigdy nie nosi paciorków na szyję tulasi, zamieszkuje na stałe w siedzibie Yama (locan das thakura bhajan Nitai Gaur nama).

https://www.mahanidhiswami.com/who-can- ... neckbeads/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ