sluzba oddania

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
naturalbeat

sluzba oddania

Post autor: naturalbeat » 05 sty 2007, 21:27

dla mnie raczej oczywiste ze mieszkajac w swiatynii nie ma problemu z zaangazowaniem sie w sluzbe oddania bo nawet jesli sami sie nie zatroszczymy to napewno znajd? nam zawsze jakies zajecie.
A co w domu? poza gotowaniem prasadam czczeniem bostw itp ....

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: sluzba oddania

Post autor: Rasasthali » 06 sty 2007, 12:52

naturalbeat pisze:dla mnie raczej oczywiste ze mieszkajac w swiatynii nie ma problemu z zaangazowaniem sie w sluzbe oddania bo nawet jesli sami sie nie zatroszczymy to napewno znajd? nam zawsze jakies zajecie.
A co w domu? poza gotowaniem prasadam czczeniem bostw itp ....
Ja wszystko co robie traktuje jako sluzbe oddania. Sluzba oddania nie znaczy gotowania, spiewania i szycia dla Bostw. Czynnosci dla Bostw oczywiscie latwiej widziec jako sluzbe oddania. Choc gotujemy dla siebie bo musimy jesc to ofiarowujemy to Krysznie, podobnie wszystkie inne czynnosci mozna w identyczny sposob oddac Panu. Kryszna nie potrzebuje naszego jedzenia, naszych dekoracji, kwiatow.

Jednak jesli oczekujesz bardziej praktycznej odpowiedzi, to mam kilka pomyslow:

1) Intonowanie :)
2) Pisanie o Krysznie - artykuly, wiersze, ksiazki, albumy
3) Tworzenie muzyki, rzezb, malarstwa dla Kryszny
4) Przyjazn z bhaktami i pomoc innym bhaktom
5) Czytanie o Krysznie - bycie prawdziwym 'badaczem' historii o Krysznie, Jego charakteru, wygladu, rzeczy ktore lubi i ktore lubi mniej
6) Najlepiej tez spytac wlasnego guru o specjalne zadania. Ja dostaje praktycznie za kazdym razem gdy pytam.

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Re: sluzba oddania

Post autor: gndd » 06 sty 2007, 15:12

Rasasthali pisze:3) Tworzenie muzyki, rzezb, malarstwa dla Kryszny
Tworzenie stron internetowych... :)
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

yogamaya

Post autor: yogamaya » 06 sty 2007, 20:27

Słuchanie do?wiadczonych wielbicieli kiedy opowiadaj? o do?wiadczeniach w oddaniu :arrow:

naturalbeat

Re: sluzba oddania

Post autor: naturalbeat » 08 sty 2007, 10:44

Rasasthali pisze:
Jednak jesli oczekujesz bardziej praktycznej odpowiedzi, to mam kilka pomyslow:

1) Intonowanie :)
2) Pisanie o Krysznie - artykuly, wiersze, ksiazki, albumy
3) Tworzenie muzyki, rzezb, malarstwa dla Kryszny
4) Przyjazn z bhaktami i pomoc innym bhaktom
5) Czytanie o Krysznie - bycie prawdziwym 'badaczem' historii o Krysznie, Jego charakteru, wygladu, rzeczy ktore lubi i ktore lubi mniej
6) Najlepiej tez spytac wlasnego guru o specjalne zadania. Ja dostaje praktycznie za kazdym razem gdy pytam.
oh ale dla mnie to wszystko jest takie zwyczajne , codzienne a mi chodzilo o cos specjalnego, cos extra jak np extra tradycja , że musz? nam oddac samolot

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: sluzba oddania

Post autor: Rasasthali » 08 sty 2007, 15:26

naturalbeat pisze:
Rasasthali pisze:
Jednak jesli oczekujesz bardziej praktycznej odpowiedzi, to mam kilka pomyslow:

1) Intonowanie :)
2) Pisanie o Krysznie - artykuly, wiersze, ksiazki, albumy
3) Tworzenie muzyki, rzezb, malarstwa dla Kryszny
4) Przyjazn z bhaktami i pomoc innym bhaktom
5) Czytanie o Krysznie - bycie prawdziwym 'badaczem' historii o Krysznie, Jego charakteru, wygladu, rzeczy ktore lubi i ktore lubi mniej
6) Najlepiej tez spytac wlasnego guru o specjalne zadania. Ja dostaje praktycznie za kazdym razem gdy pytam.
oh ale dla mnie to wszystko jest takie zwyczajne , codzienne a mi chodzilo o cos specjalnego, cos extra jak np extra tradycja , że musz? nam oddac samolot
Nie rozumiem o co chodzi?
http://actinidia.wordpress.com/

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 08 sty 2007, 15:29

to cytat z misia Obrazek

ODPOWIEDZ