Wybory - Głosować Czy nie ??

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Wybory - Głosować Czy nie ??

Post autor: John » 03 cze 2009, 12:27

Właśnie jak to jest z wyborami ? Czy bhakta może wogóle głosować a jeśli tak to na kogo ? Wszakże mieszkańcy Indii też głosują.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 cze 2009, 13:07

Wybieraj mniejsze zło :) "Budujesz system przez ignorancję". Jak jest ci wszystko jedno co tam słychać w polityce to możesz nie głosować. Rozumiem to bo jak mówią niektórzy "systemy się zmieniają, w tyłek dostaje się tak samo". Promuje się wybór między lewicą a prawicą a prawdziwa alternatywa często jest marginalizowana i nie znajduje się często wcale po przeciwnej stronie. Ale jak ktoś się nie zna na polityce a jeszcze jak ma zostać oszukany to rozumiem, że frekwencja jest tak niska, że anarchiści interpretują to jako swoją wygraną w wyborach:) Nie chcesz to nie głosuj i nie miej pretensji. Milczenie jest zgodą. A przy okazji to jakie to wybory teraz będą?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 03 cze 2009, 13:53

Wybory do parlamentu europejskiego, właśnie dlatego wydają mi się ważne, bo poruszamy tu wiele tematów z europą związanych, jak choćby GMO. Tylko pytanie pozostaje na kogo ??
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 cze 2009, 14:46

Europosłowie nie mają wiele do powiedzenia tak naprawdę. Oni są bardziej w roli doradców, opiniotwórców i to też ważne ale ostatecznie nie są ciałem zarządzającym. Zarządzają komisarze, po jednym komisarzu na kraj, choć ustalono, że docelowo liczba komisarzy będzie mniejsza niż liczba panstw należących.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 03 cze 2009, 18:13

A ty Arku głosujesz lub ktoś z was ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 cze 2009, 20:07

Zastanowię się, raczej do tej pory głosowałem. Jak już to chyba zagłosuję na jakiś eurosceptyków czy na UPR ewentualnie poszczególnych posłow danej partii. Rozczarował mnie D.Rossati, który kiedyś napisał mi w sprawach GMO, że nie jest przekonany. Ale może już się przekonał... B. Geremek odpowiedział kiedyś pozytywnie na mój list w sprawie GMO. Musiałbym poszukać kto jeszcze o ile nie skasowałem, bo pisałem do wielu polityków i czasami dostawałem odpowiedź, czasami nie, czasami pozytywną a czasami wymijającą. Z kancelarii prezydenta dostałem kiedyś odp. że zajmie się tą sprawą, zresztą podpisał ustawę przeciw GMO ale okazuje się ona być w sprzecznosci z prawem unijnym i nie jest przez to mocna prawnie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ