KORALE TULASI

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
Awatar użytkownika
xmartix
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2006, 20:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xmartix » 31 lip 2008, 08:46

hmm.. ciężka sprawa z takimi standardami..
dużo osób nosi koszulki z Jaganathem na przykład..
jest tak wiele rzeczy co nas oddalają od Kryszny... :(
..: xxx :..

Awatar użytkownika
marisha
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2006, 17:50
Lokalizacja: Sandefjord/Kalisz

Post autor: marisha » 31 lip 2008, 10:34

Madhumalati pisze:
przemasura pisze:Dla chętnych:
http://allegro.pl/item401067242_tulasi_ ... o_hit.html
Tulasi Maharani ki jay!
Pozdro :D

Nie wiem czy to ze wzgledu na nasze grzeszne czyny, czy dlatego ze te nasiona sa kiepskie, ale podobno nic z nich nie rośnie :?
Kiedyś zakupiłam od tego sprzedawcy nasionka i nic nie wyrosło, podobnie jak mojej koleżance bhaktince :roll:

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 13 lis 2008, 20:12

Arkadiusz pisze:Jeden rząd możesz nosić.
A jak się jest bhaktą to można nosić aż trzy rzędy? Pytam się bo widziałem, że mnisi noszą trzy, więc chciałbym wiedzieć czy potrzebne są jakieś specjalne rytuały, czy inicjacje?

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 05 maja 2009, 18:51

Widziałem na allegro za 5 złotych Tulasi - 2 rzędy. Uczciwe jakiś bhakta zaznaczył na aukcji, iż nie mogą ich nosić osoby, których zachowania są nieczyste.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 maja 2009, 01:06

Ja słyszałem kiedyś od jakiegoś bhakty, że jakiś mistrz duchowy albo Prabhupad powiedział, że noszenie korali tulasi powinno się stać modą, ponieważ opuszczenie ciała wtedy gwarantuje wyzwolenie. To było z początków mojej świadomości Kryszny , więc nie pamiętam tego dokładnie.

Można nieczyste zachowania traktować jako obrazę wobec Tulasi, z drugiej strony Tulasi nosi się wszędzie, nawet w nieczyste miejsca jak ubikacja, więc nie tak samo jak np. śalagram sila, które może czcić tylko odpowiednia osoba ale mimo wszystko jeśli ktoś umiera do chyba 2 km od miejsca gdzie są czczone są czczone, to ta osoba wraca do Boga.

Proszę o autoryzowane informacje na ten temat, bo to moje rozważania w tej chwili.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 21 lis 2009, 08:59

To ja mam inne pytanie. Czy rudrakshy można stosować w mantrach takich jak Gayatri czy Asato Maa? Bo muszę kupić nową malę i myślęo rudrakszy, ale sam nie mam pewności. Możecie mi doradzić?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 lis 2009, 10:36

Słyszałem, że nie, przynajmniej rudraksza do gayatri.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

varaha
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:42

Post autor: varaha » 21 lis 2009, 11:44

Arkadiusz pisze:Słyszałem, że nie, przynajmniej rudraksza do gayatri.
Nie wiem jaka to Gayatri, ale wajsznawowie intonuja swoje gayatri odliczając je na palcach.

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 21 lis 2009, 14:21

Chodzi mi o to najpopularniejsze Gayatri (Om bhur bhuva svaha...). Mantrę Słońca. A czy rudraksha jest dobra TYLKO i WYŁĄCZNIE do "Om namah Shivay" czy można się na niej modlić też do Kali i Bóstw związanych z Shivą?
Czy ta mala jesr wykonana z tulasi? http://www.allegro.pl/item820665887_jap ... yszna.html

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 21 lis 2009, 15:40

Te korale z linka w allegro to na pewno z tulasi. Zresztą sprzedaje je ta sama osoba co prowadzi harekrysznamarket.pl.

Wydaje mi się, że oprócz mantr związanych z Śivą, możesz się też modlić na rudrakszy do Bóstw powiązanych z Nim takich jak Kali. A do Devi to też się modlą Hindusi czy Nepalczycy na malach zrobionych z kości.

ODPOWIEDZ