KORALE TULASI

Praktyka duchowa a realia życia codziennego. "Wszystko ma pierwotną przyczynę, czyli nasienie. W przypadku każdej koncepcji, programu, planu czy projektu najpierw rozmyśla się nad planem i to nazywane jest bija, czyli nasieniem. Bhakti-lata-bija,czyli nasionko służby oddania stanowią metody, zasady i nakazy, przy pomocy których jesteśmy doskonale szkoleni w służbie oddania. To bhakti-lata-bija otrzymuje się od mistrza duchowego dzięki łasce Kryszny." - Madhya 19.152 Zn.
romar
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:53

KORALE TULASI

Post autor: romar » 15 lip 2008, 19:07

Ponieważ widze że tutaj trochę pisze się o koralach tulasi więc prosze o rade, odpowiedź, podpowiedź .
Jak wiadomo korale tulasi są oznaką waisznawa tak jak i tilak.Nie jestem bhakta, można by powiedzieć że sympatykiem zaangażowanym :D .Czy mogę nosić korale tulasi, czy nie jest to obrazą.Jakie mogą być nastepstwa noszenia korali przez osobę nie - bhakte.Spotykałem się z róznymi opiniami na ten temat.
Prosze o radę , podpowiedź

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 lip 2008, 19:28

Kiedyś słyszałem od kogoś, że jakiś maharadź (Suhotra Swami?) powiedział, że noszenie koralików tulasi powinno być modą:) Jeden rząd możesz nosić.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

romar
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:53

Post autor: romar » 15 lip 2008, 19:48

Arkadiusz pisze:Kiedyś słyszałem od kogoś, że jakiś maharadź (Suhotra Swami?) powiedział, że noszenie koralików tulasi powinno być modą:) Jeden rząd możesz nosić.
no to będe modny :D , o jednym rzędzie faktycznie ktoś juz mówił.
Słyszałem też że z tego mogą tylko wyniknąć same korzyści .
A czy może to [ noszenie tulasi ] z jakiś względów być niekorzystne?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 lip 2008, 20:04

Nie słyszałem o niekorzystnym wpływie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

romar
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:53

Post autor: romar » 15 lip 2008, 20:27

Arkadiusz pisze:Nie słyszałem o niekorzystnym wpływie.
Dzieki wielkie - za informacje
haribol

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 16 lip 2008, 14:40

romar pisze: A czy może to [ noszenie tulasi ] z jakiś względów być niekorzystne?
Tak, jeśli w poblizu Tulsi wykonujesz grzeszne czynności (podobnie jak w pobliżu Bóstwa lub Guru). Lub jeśli wykorzystujesz Tulsi do czczenia Pana Shivy.

W tradycjach Vaisnava są różne standarty, np dla Ramanuja Sampradayi nie mieści się w głowie aby z Tulsi wchodzić do WC.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

przemasura
Posty: 59
Rejestracja: 04 kwie 2008, 14:24

Post autor: przemasura » 16 lip 2008, 18:57

Dla chętnych:
http://allegro.pl/item401067242_tulasi_ ... o_hit.html
Tulasi Maharani ki jay!
Pozdro :D

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 16 lip 2008, 19:17

Ramanudźa sampradaja jest bardzo ortodoksyjna - niektórzy jej członkowie uważają nawet, że nie powinno się pić herbaty. Ja akurat noszę tulasi nieustannie (z wyjątkiem gdy się kapię) czyli w tym także w WC - to chyba nie jest obraza?

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 16 lip 2008, 19:18

Aha i ktoś wspomniał o używaniu Tulasi do czczenia Pana Śivy? Ja mam "odwrotne" pytanie :) - czy można używać vibhuti do czczenia Pana Vishnu?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 lip 2008, 19:32

Ja mam większy dylemat: czy można w koszulkach z wizerunkami Radhy i Kryszny, Shivy, Hanumana i innych devów wchodzić do ubikacji?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ