Porady dla Początkującego

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 maja 2008, 15:15

Życie poza świątynią chyba w niczym nie przeszkadza, ważne żeby żyć według wskazówek Krszny no i w miarę możliwości pojawiać się wśród bhaktów. Życie rodzinne też nie przeszkadza. Ale czy są jakieś zawody których lepiej nie wykonywać, oczywiście poza rzeźnikiem bo tu sprawa jest oczywista. ??
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 17 maja 2008, 15:43

John pisze:Życie poza świątynią chyba w niczym nie przeszkadza, ważne żeby żyć według wskazówek Krszny no i w miarę możliwości pojawiać się wśród bhaktów. Życie rodzinne też nie przeszkadza.
Tak, to prawda.

John pisze:Ale czy są jakieś zawody których lepiej nie wykonywać, oczywiście poza rzeźnikiem bo tu sprawa jest oczywista. ??
No, rzeźnik to niezbyt chwalebny zawód. Sprzedawanie alkoholu i biznes związany z seksem, jawnym hazardem i używkami także. Co do innych zawodów, to sprawa może być bardzo indywidualna. To co dla jednego jest nektarem, dla drugiego może być trucizną. W niektórych zawodach jedni czują się dobrze i mogą spokojnie praktykować, a inni nie.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 maja 2008, 17:24

Jeszce pytanie odnośnie Ołtarza, czy muszę go posiadać w domu ? Czy może być na początek zdjęcie Prabhupady no i Kryszny w jakiejś fajnej ramce.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 17 maja 2008, 22:34

John pisze:Jeszce pytanie odnośnie Ołtarza, czy muszę go posiadać w domu ? Czy może być na początek zdjęcie Prabhupady no i Kryszny w jakiejś fajnej ramce.
John, to już jest ołtarzyk - i to w domu :D

Awatar użytkownika
Meghamala
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Meghamala » 18 maja 2008, 08:00

John, dziś jest święto pojawienia się Pana Nrsimhadeva i zapraszam Cię na godz. 14.00 do Świątyni we Wrocławiu! :D Będzie specjalny program z tej okazji i na pewno wspaniała uczta!
Program trwa zwykle do 19 tej (razem z ucztą :D ), dziś pewnie trochę dłużej.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 18 maja 2008, 08:19

Bardzo chętnie z pewnością was kiedyś odwiedzę, niestety nie posiadam ani samochodu ani prawa jazdy a dojazd pociągiem to nic przyjemnego zwłaszcza z powrotem :cry: . W tygodniu zaś praca od 10 do 18 no i większość Sobót. A może znacie kogoś z Brzegu ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 maja 2008, 10:18

Jak będziesz we Wrocławiu to tam pytaj lokalnie, bardziej będą wiedzieć. Wiele osó nie używa internetu lub okazjonalnie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

shanti
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2008, 19:56

Post autor: shanti » 18 maja 2008, 21:54

Hare Kryszna wszystkim, ja też jestem początkującą bhaktinką. Od niedawna tutaj na forum. Na razie czytam dużo i trochę intonuję.
Mam też malutkie Gaura Nitai. Jestem z Łodzi, więc do świątyni w Warszawie i Wrocławiu trochę daleko. pozostaje mi kontakt z Wami tutaj na forum. Czy coś wiecie o Łodzi? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 19 maja 2008, 09:32

W Łodzi są bhaktowie i mają dość często spotkania.
Wyślę Ci na priv. kontakt.

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 19 maja 2008, 12:49

shanti pisze:Hare Kryszna wszystkim, ja też jestem początkującą bhaktinką. Od niedawna tutaj na forum. Na razie czytam dużo i trochę intonuję.
Mam też malutkie Gaura Nitai. Jestem z Łodzi, więc do świątyni w Warszawie i Wrocławiu trochę daleko. pozostaje mi kontakt z Wami tutaj na forum. Czy coś wiecie o Łodzi? Pozdrawiam
Podam Ci na priva telefon komórkowy do bhaktów z Łodzi. Dzwoń, to fajni ludzie i powiedzą Ci o spotkaniach. Powodzenia

ODPOWIEDZ