Porady dla Początkującego

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Porady dla Początkującego

Post autor: John » 17 maja 2008, 12:33

Witam Jestem Początkujący w Świadomości i mam kilka pytań.

1. Czy muszę uczęszczać do świątyni jeśli mam bardzo utrudniony dostęp ze względu na odległość. Posiadam większość Książek A.C. Bhaktivedanty Swamiego i Poradnik dla początkujących. Staram się rozwijać sam.

2. Czy znacie jakiegoś wyznawcę z Oklic Opola, Wrocławia ?.

To na początek tyle. Pozdrawiam :D
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 maja 2008, 13:28

W Wrocławiu jest światynia:). Ul. Brodzka 157.

W Opolu znam kogoś.

Towarzystwo jest bardzo ważną rzeczą.
Dobrze, zebyś raz na jakiś czas odwiedzał świątynię we Wrocławiu i utrzymywał kontakt choćby internetowy, ale przede wszystkim bezpośredni z innymi wyznawcami. Z kim przestajesz taki się stajesz.
W Opolu mieszka też Bhaka vasa, bardzo uczony bhakta, ale często jest za granicą, szkoli się w wiedzy wedyjskiej. Jak wróci, będzie renomowanym nauczycielem na calą Polskę.

Z jakiej miejscowości jesteś dokładnie?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 maja 2008, 13:31

Z Brzegu
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 maja 2008, 13:38

To mieszkasz po środku. Odwiedzaj swiatynię we Wrocławiu. Jest tam dużo uczonych bhaktów, którzy są już dłuzszy czas w świadomości Kryszny. Świadomość Kryszny w Polsce zaczęła się we Wrocławiu.
W województwie dolnośląskim jest najbardziej rozwinięta. Są ośrodki w Wałbrzychu, Jaworze, Świątynia-farma ekologiczna w Czarnowie k. Kamiennej Góry, w Legnicy, Miliczu, Złotoryji, są skupiska bhaktów.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 maja 2008, 13:44

Będę musiał kiedyś odwiedzić Świątynie we Wrocławiu. Tylko czy muszę posiadać jakiś określony strój ? I o której godzinie zaczynają się jakieś programy i ile trwają ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 maja 2008, 14:29

Wrocław (Nowe Nawadwip)
Ul. Brodzka 157
(dzielnica - Pracze Odrzańskie)
54-067 Wrocław
tel. 0 (71) 354 38 02
Dojazd:
Z dworca PKP/PKS na Plac Jana Pawła II [były Plac 1 Maja] (tramwaj OP,22, 15 lub autobus 135), następnie z Placu JP II autobusem 103 [wysiąść na przystanku PRACZE ODRZAŃSKIE] lub 403 [przystanek - ZBOŻOWA].

Stroju nie musisz mieć, ważne aby ubranie było, świeże, czyste. Strój do ceremonii możesz kupić też w sklepiku świątynnym. Zadzwoń o której się zaczyna i ile trwa, jest to w rożnych miejscach indywidualne.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Caturmukha dasa

Re: Porady dla Początkującego

Post autor: Caturmukha dasa » 17 maja 2008, 14:36

John pisze:Witam Jestem Początkujący w Świadomości i mam kilka pytań.

1. Czy muszę uczęszczać do świątyni jeśli mam bardzo utrudniony dostęp ze względu na odległość. Posiadam większość Książek A.C. Bhaktivedanty Swamiego i Poradnik dla początkujących. Staram się rozwijać sam.

2. Czy znacie jakiegoś wyznawcę z Oklic Opola, Wrocławia ?.

To na początek tyle. Pozdrawiam :D
John, Ty nic nie musisz. Pragnienie towarzystwa osób, które mają podobny sposób odczuwania i postrzegania świata przychodzi z czasem. Co do odwiedzania świątyni, bo daleko mieszkasz - tutaj także rozsądek jest mile widziany. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, życząc wiele pomyślności w każdym aspekcie Twojego życia.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 maja 2008, 15:01

Zostałem bardzo ciepło przez was przyjęty dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

A wy skąd jesteście z Krakowa ??
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Caturmukha dasa

Post autor: Caturmukha dasa » 17 maja 2008, 15:03

John pisze:Zostałem bardzo ciepło przez was przyjęty dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

A wy skąd jesteście z Krakowa ??
Jestem z Warszawy ;)

Awatar użytkownika
marisha
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2006, 17:50
Lokalizacja: Sandefjord/Kalisz

Post autor: marisha » 17 maja 2008, 15:04

John pisze: I o której godzinie zaczynają się jakieś programy i ile trwają ?

Zwykle zaczynają sie o 14, a trwają różnie, mniej więcej do 17-18, poźniej jest uczta 8)

ODPOWIEDZ