siemka

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
sabinq
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2007, 02:08
Lokalizacja: bochnia tarnoof

siemka

Post autor: sabinq » 12 gru 2007, 23:31

chciałabym dowiedzieć się wshystkiego co mushe jeshcze wiedzieć :wink:
mam 19 lat od 4 lat nie jem mięsa, od pół roku nie pije alkocholu i mam nadzieje w tym wytrwać :wink:
chciałabym dowiedzieć się jak wygląda typowy rytm dnia..
pozatym mam jeshcze inne pytania:
1. czy to że pożywienie musi być czyste oznacza że nie można go prubować przed podaniem?
co w przypadku żywienia się w zbiorowości czy tam restauracji czy coś kiedy nie wiem czy ktoś je wcześniej jadł?
obiło mi się o ushy.. a może to plotki tylko... że nie urzywa się soli
2. na czym polegają posty.. ile się pości.. i z jakich "okazji"?
3. czy istnieje jakiś sposób odpokutowania w przypadku złamania jednego z nakazoof?
4. czy może jest ktoś z okolic Bochnia-Tarnow kto mógłby mnie czegoś nauczyć???? :wink: pozdrawiam serdecznie
hare kryszna

yogamaya

Re: siemka

Post autor: yogamaya » 13 gru 2007, 08:06

sabinq pisze:1. czy to że pożywienie musi być czyste oznacza że nie można go prubować przed podaniem?
Nie powinno się próbować przed ofiarowaniem Krysznie, do Niego przecież wszystko należy a z tego korzystamy.
sabinq pisze:co w przypadku żywienia się w zbiorowości czy tam restauracji czy coś kiedy nie wiem czy ktoś je wcześniej jadł?
hm.. unikać niewegetariańskich.
sabinq pisze:obiło mi się o ushy.. a może to plotki tylko... że nie urzywa się soli
hm.. używa się, normal
sabinq pisze:2. na czym polegają posty.. ile się pości.. i z jakich "okazji"?
pości się różnie z okazji różnych ZOBACZ
sabinq pisze:3. czy istnieje jakiś sposób odpokutowania w przypadku złamania jednego z nakazoof?
ofkost, najlepszym jest post ;)
sabinq pisze:4. czy może jest ktoś z okolic Bochnia-Tarnow kto mógłby mnie czegoś nauczyć???? :wink: pozdrawiam serdecznie
hare kryszna
szukaj a znajdziesh ;)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 gru 2007, 10:38

Ja jestem z Krakowa, znam kogoś w Tarnowie, czasami tam jeżdżę. Napisz do mnie prywatnie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
sabinq
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2007, 02:08
Lokalizacja: bochnia tarnoof

Post autor: sabinq » 13 gru 2007, 21:24

dziekuje :D
jedzenie niewegetariańskie nie wchodzi w gre ale nigdy nie wiadomo co oni tam wrzucą :x ........
......... w jaki sposób mam ofiarować Najwyższemu Panu pokarm??? :oops:
naprawde nie mam się od kogo uczyć takich rzeczy... :cry: :oops: pościk pokutny... w sensie że głodóweczka o wodzie???
3 dni jak rozumiem czy to zależy od jakiś czynników.. własna moralność, wielkość przewinienia..itd..
???

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 gru 2007, 22:34

Tu napisałem jak się ofiarowuje:

http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?p=5881#5881
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RAMAYANA
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:40
Lokalizacja: jamaica

Post autor: RAMAYANA » 14 gru 2007, 00:26

SABINQ - ja cie moge nauczyć - PISAĆ!! ;/
mash? czy masz?
zakazoof? czy zakazów,jednak hmm? ;/;/
no prosze Cie ..litości ;/ jesteśmy w Polsce

*no porażka co się dzieje na tym świecie..;/ w tej naszej Polsce NIEpolsce

masz swój język, więc z niego korzystaj , bo jest piękny.

pozdrawiam..i powodzenia
charyzmatym..Lion On Juda.dziękuje
reggae

Awatar użytkownika
sabinq
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2007, 02:08
Lokalizacja: bochnia tarnoof

Post autor: sabinq » 15 gru 2007, 18:43

dobrze dobrze....
skoro utrudnia to przekaz to od dziś będzie wszystko, będzie już, także, i azaliż :wink:
wszystko będzie :wink:
też pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
RAMAYANA
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:40
Lokalizacja: jamaica

Post autor: RAMAYANA » 16 gru 2007, 17:04

kochany...nie chodzi o to żebyś używał wysublimowanego języka; wg mnie to możesz pisać nawet w stylu "pana tadeusza"..rymem...jakimś patosem ..byle by to były polskie zwroty tak jak zostały stworzone..
nie dajmy sie zwariować ;/

pozdrawiam :wink:
charyzmatym..Lion On Juda.dziękuje
reggae

Awatar użytkownika
RAMAYANA
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:40
Lokalizacja: jamaica

Post autor: RAMAYANA » 16 gru 2007, 17:08

i przepraszam za męski rodzajnikkkkkkkkkkkkkkk :P
WYBACZ WYBACZ
charyzmatym..Lion On Juda.dziękuje
reggae

Awatar użytkownika
sabinq
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2007, 02:08
Lokalizacja: bochnia tarnoof

Post autor: sabinq » 16 gru 2007, 22:49

no....
wolałabym jednak "a" na końcu :P
pozdrawiam :lol:

ODPOWIEDZ