siemka

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
sabinq
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2007, 02:08
Lokalizacja: bochnia tarnoof

Post autor: sabinq » 19 gru 2007, 21:23

wielki kombek :wink:
nasyępna porcja pytań.., a będzie jeshcze wiele :wink:

Dobrze zrozumiałam że Bhagavad-gita została napisana przez Kriszne??
osobiście czy coś na wzór ewangeli tj. przez kogoś innego ale pod natchnieniem Kriszny??
mozna wogóle mówić o natchnieniu skoro wszystko jest Jego częścią??
:?:
Jak się ma bhagavad-gita do śastr a to wszystko do ved
:?:


i jeshcze tajie pytanko,,,,,, :wink:
...osobiśte... :lol:

jak jest z u Was z kawą i herbatką??
bo jakby nie patrzyć ogranicza i jest urzywką w jakiejś formie..
ale jak tak można bez kawusi?? :?

pozdrawiam serdecznie :D

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Post autor: Kunja Devata dasa » 20 gru 2007, 07:54

sabinq pisze:wielki kombek :wink:
nasyępna porcja pytań.., a będzie jeshcze wiele :wink:

Dobrze zrozumiałam że Bhagavad-gita została napisana przez Kriszne??
osobiście czy coś na wzór ewangeli tj. przez kogoś innego ale pod natchnieniem Kriszny??
mozna wogóle mówić o natchnieniu skoro wszystko jest Jego częścią??
:?:
Jak się ma bhagavad-gita do śastr a to wszystko do ved
:?:


i jeshcze tajie pytanko,,,,,, :wink:
...osobiśte... :lol:

jak jest z u Was z kawą i herbatką??
bo jakby nie patrzyć ogranicza i jest urzywką w jakiejś formie..
ale jak tak można bez kawusi?? :?

pozdrawiam serdecznie :D
Zostala wypowiedziana przez Kryszne a napisana przez Vjasadeve literacka inkarnacje Kryszny.Bhagavatgita to pismo swiete Vajsznawow i jest czescia piatej Vedy Mahabharaty.Mozna mozna bez kawusi i herbaty tzw. czarnej istnieja fajniejsze mikstury. :D
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Awatar użytkownika
Sadhaka
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2007, 08:16

Post autor: Sadhaka » 20 gru 2007, 12:40

K.D.dasa napisał:
Zostala wypowiedziana przez Kryszne a napisana przez Vjasadeve literacka inkarnacje Kryszny.
Poprawka. Została wypowiedziana przez Krysznę, wyrecytowana przez Vyasę i zapisana przez Ganeshę.

Co do zakazów i nakazów - postaraj się na najpierw zrozumieć czemu one służą. Jeśli Cię to przekona i będziesz chciała to robić to ok.

Awatar użytkownika
sabinq
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2007, 02:08
Lokalizacja: bochnia tarnoof

Post autor: sabinq » 20 gru 2007, 22:29

co do alkocholu i innych takich różnych... to wiem raczej..
albo domyślam się tylko..
wiem jak to działa i wiem że po braniu czegoś mój mózg, poszczeganie i logiczne myślenie było wyłączone..
pozatym to ciągnie i po jakimś czasie można się złapać na tym że się wokół tego wiele rzeczy kręcić zaczyna..

jakie te mikstury zamiast kawusi stosować można???

i taki motyw jeden który mnie porusza i którego zrozumieć nie moge....

Skoro wiara w Kriszne jest tak podobna do chrześcijaństwa i bezpośrednio łączy się z hinduizmem to dlaczego określa się ją mianem sekty? Skoro sekta to odłączenie się od głównego nurtu religijnego.. to wychodzi na to przecież ze jak wiara w Kriszne jest "sektą" hinduizmu tak chrześcijaństwo jest sektą judaizmu... przynajmniej wedłóg kościoła katolickiego.. 8)
mają ludzie finezje :wink:


i jeszcze jedno....
Kriszna był 8 wcieleniem Sziwy tak?? Rozumiem że najdoskonalszą dlatego jest absolutem. a co z poprzednimi? i gdzie jest Chrystus?

pozdrawiam serdecznie

Hare Kriszna

yogamaya

Post autor: yogamaya » 21 gru 2007, 07:52

i taki motyw jeden który mnie porusza i którego zrozumieć nie mogę....

Skoro wiara w Kriszne jest tak podobna do chrześcijaństwa i bezpośrednio łączy się z hinduizmem to dlaczego określa się ją mianem sekty? Skoro sekta to odłączenie się od głównego nurtu religijnego.. to wychodzi na to przecież ze jak wiara w Krisznę jest "sektą" hinduizmu tak chrześcijaństwo jest sektą judaizmu... przynajmniej według kościoła katolickiego.. 8)
mają ludzie finezje :wink:
można tak to rozumieć, poza tym, katolicyzm jest sektą chrześcijańską :D
sabinq pisze:gdzie jest Chrystus?
Pewnie naucza w innym wszechświecie ;)

ODPOWIEDZ