Czemu Zapominamy o Krysznie???!!!

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
elcia
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:41

Czemu Zapominamy o Krysznie???!!!

Post autor: elcia » 10 lis 2007, 20:59

:D

yogamaya

Post autor: yogamaya » 11 lis 2007, 10:07

Bo sam chcę nim być. Odrzucam myśl, że jest ktoś ważniejszy i potężniejszy niż ja. Dlatego chcę się cieszyć na tak wiele sposobów. Chcę stwarzać różne Wszechświaty i oglądać jak się w nich kręcą różnego rodzaju systemy, jak w tych systemach działają różne systemiki. itd itp A po jak mi się to wszystko znudzi to jednym łykiem wszystko unicestwię. :wink: :D
--
A tak serio, to wydaje mi się, że po prostu przysnąłem i zaraz się obudzę. A może to też tylko maya :?:

Awatar użytkownika
Kunja Devata dasa
Posty: 80
Rejestracja: 11 paź 2007, 08:10
Lokalizacja: Dzialdowo

Post autor: Kunja Devata dasa » 11 lis 2007, 11:26

Jednym z powodow a moze przedewszystkim jest ogromny wplyw energii iluzorycznej Mayi na zywe istoty ktore sa bardzo bardzo znikome i ulegaja oszolomieniu przez ta energie ze sa tym cialem materialnym i tak trwa nasza bajka zycie po zyciu dopuki nie bedziemy miec pragnienia uniezaleznienia sie od tej iluzorycznej sily i nie spotkamy na swojej drodze mistrza duchowego ktory nam w tym moze pomuc Oj i to bardzo pomuc. :D :D :D
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah

Robert
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2007, 20:43

Post autor: Robert » 21 lis 2007, 20:39

Obudż sie i z nami chodz,skończyła się już noc...

ODPOWIEDZ