Co sądzicie o dzieciach?

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
elcia
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:41

Co sądzicie o dzieciach?

Post autor: elcia » 10 lis 2007, 00:10

:D Kiedy najlepiej miec dzieci??jak sobie radzic z dziecmi i z postepem duchowych :D

yogamaya

Post autor: yogamaya » 10 lis 2007, 09:58

Najważniejszą sprawą, jaką podkreślał Śrila Prabhupada to kwalifikacje rodzica do obdarzenia dziecka wiedzą potrzebną do zdobycia najwyższego celu życia, jakim jest Kryszna-bhakti ;)

Promyczek

Post autor: Promyczek » 10 lis 2007, 10:49

yogamaya pisze:Najważniejszą sprawą, jaką podkreślał Śrila Prabhupada to kwalifikacje rodzica do obdarzenia dziecka wiedzą potrzebną do zdobycia najwyższego celu życia, jakim jest Kryszna-bhakti ;)
ale dopiero po wypełnieniu podstawowych obowiązków materialnych m.in: mieszkanie -200000zł, 40 m2 w kredycie na 35 lat, rata 800pln/m-c.
jedzenie, ubranie czynsz opłaty i inne - 1500pln/ m-c
razem:2300pln/ m-c czyli praca na 1,5 etatu, ok 10 godz dziennie przez cały miesiąc.
po przyjściu do domu z pracy o 18 godz możesz spokojnie obdarzać maluszka wiedzą.
aha, opiekunka 1000pln/m-c

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 lis 2007, 11:38

yogamaya napisał:
Najważniejszą sprawą, jaką podkreślał Śrila Prabhupada to kwalifikacje rodzica do obdarzenia dziecka wiedzą potrzebną do zdobycia najwyższego celu życia, jakim jest Kryszna-bhakti

ale dopiero po wypełnieniu podstawowych obowiązków materialnych m.in: mieszkanie -200000zł, 40 m2 w kredycie na 35 lat, rata 800pln/m-c.
jedzenie, ubranie czynsz opłaty i inne - 1500pln/ m-c
razem:2300pln/ m-c czyli praca na 1,5 etatu, ok 10 godz dziennie przez cały miesiąc.
po przyjściu do domu z pracy o 18 godz możesz spokojnie obdarzać maluszka wiedzą.
aha, opiekunka 1000pln/m-c
To mnie właśnie dobija...
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 10 lis 2007, 13:20

Arkadiusz pisze:
yogamaya napisał:
Najważniejszą sprawą, jaką podkreślał Śrila Prabhupada to kwalifikacje rodzica do obdarzenia dziecka wiedzą potrzebną do zdobycia najwyższego celu życia, jakim jest Kryszna-bhakti

ale dopiero po wypełnieniu podstawowych obowiązków materialnych m.in: mieszkanie -200000zł, 40 m2 w kredycie na 35 lat, rata 800pln/m-c.
jedzenie, ubranie czynsz opłaty i inne - 1500pln/ m-c
razem:2300pln/ m-c czyli praca na 1,5 etatu, ok 10 godz dziennie przez cały miesiąc.
po przyjściu do domu z pracy o 18 godz możesz spokojnie obdarzać maluszka wiedzą.
aha, opiekunka 1000pln/m-c
To mnie właśnie dobija...
jak zona nie pracuje, to mozna przynajmniej odliczyc opiekunke.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
elcia
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:41

Post autor: elcia » 10 lis 2007, 13:30

:D Niestety Życie Drogie Jest :D Ale trzeba miec dzieci-potomkow i przekazac im Świadomość Kryszny :D Ja Taki mam plan moje dzieci od malego bedą wege i beda sie uczyc Śłużby Oddania do Kryszny a jak dorosną to same wybiorą odpowiednią droge :D :D :D Haribol!!!!!!!

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 10 lis 2007, 14:12

Arkadiusz pisze:To mnie właśnie dobija...
Arku, a co - tez chcialbys miec potomkow?? Moim zdaniem warto, chocby czasem materialnie ciezej bylo.
http://actinidia.wordpress.com/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 lis 2007, 14:27

Nie chciałbym, ale tego się ode mnie oczekuje, nie czuję nastroju na wychowywanie dzieci, ile to więcej trzeba orać, żeby zapewnić warunki, a ja wolę doprowadzić do stanu życia z oszczędności za ileś lat, poniżej wieku emerytalnego, co by móc caly czas poswięcić na samorealizację.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

yogamaya

Post autor: yogamaya » 10 lis 2007, 19:15

Promyczek pisze:
yogamaya pisze:Najważniejszą sprawą, jaką podkreślał Śrila Prabhupada to kwalifikacje rodzica do obdarzenia dziecka wiedzą potrzebną do zdobycia najwyższego celu życia, jakim jest Kryszna-bhakti ;)
ale dopiero po wypełnieniu podstawowych obowiązków materialnych m.in: mieszkanie -200000zł, 40 m2 w kredycie na 35 lat, rata 800pln/m-c.
jedzenie, ubranie czynsz opłaty i inne - 1500pln/ m-c
razem:2300pln/ m-c czyli praca na 1,5 etatu, ok 10 godz dziennie przez cały miesiąc.
po przyjściu do domu z pracy o 18 godz możesz spokojnie obdarzać maluszka wiedzą.
aha, opiekunka 1000pln/m-c
Jassne :)
Dlatego na początku trzeba pomyśleć o tym, czy będę w stanie obdarzyć dziecko wiedzą, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw ... opiekunka na końcu. ;)

Awatar użytkownika
Divyakisori
Posty: 70
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:58

Post autor: Divyakisori » 10 lis 2007, 19:21

Podobno Prabhupada powiedzial, ze grihasta asram nie ma sensu bez dzieci.
Pozdrawiam wszystkich rodzicow (obecnych i przyszlych :) )
Kedarnath dasa

ODPOWIEDZ