jak zyc?

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
krystian
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2007, 16:22
Lokalizacja: Stalowa Wola

jak zyc?

Post autor: krystian » 24 maja 2007, 23:34

jak mam zyc zybym byl bardziej swiadomy kryszny? co mam robic? prosze o jakies wskazowki!

hare kryszna!

Promyczek

Re: jak zyc?

Post autor: Promyczek » 25 maja 2007, 00:28

krystian pisze:jak mam zyc zybym byl bardziej swiadomy kryszny? co mam robic? prosze o jakies wskazowki!

hare kryszna!
może horoskop na początek?

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Re: jak zyc?

Post autor: Rasasthali » 25 maja 2007, 09:16

Najlepiej znalezc towarzystwo wielbicieli Kryszny, ktorzy w sposob praktyczny Ci wszystko wytlumacza i zaprezentuja - czy w Twoim miescie sa jacys bhaktowie?
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: jak zyc?

Post autor: Trisama » 25 maja 2007, 23:31

krystian pisze:jak mam zyc zybym byl bardziej swiadomy kryszny? co mam robic? prosze o jakies wskazowki!

hare kryszna!
Hare Kryszna
Witaj
Dobrze najpierw określić na ile jesteś tego świadomy teraz, wtedy łatwiej coś poradzić. Co wiesz o Krysznie, o sobie, co lubisz robić?

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Re: jak zyc?

Post autor: balarama11 » 26 maja 2007, 15:06

krystian pisze:jak mam zyc zybym byl bardziej swiadomy kryszny? co mam robic? prosze o jakies wskazowki!

hare kryszna!
Przede wszystkim przyjęcie schronienia w Świętych Imionach - intonuj Maha mantrę i staraj się przyjąć schronienie u Najwyższego , Miłosiernego Pana Kryszny

Awatar użytkownika
gndd
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:24

Post autor: gndd » 26 maja 2007, 22:33

Ja bym powiedziala tak jak Rasasthali - szukaj towarzystwa bhaktow; tak jak Balarama - mantruj Hare Kryszna; i dodalabym moze jeszcze, zebys w miare mozliwosci zapoznawal sie z ksiazkami i teologia waisznawa.
Govindanandini

We don't get it, so we fear it. (Bob Geldof)
http://podserve.biggu.com/podcasts/show/iskcon-studies
http://www.flickr.com/photos/12994088@N06/sets/72157601908066950/

yogamaya

Re: jak zyc?

Post autor: yogamaya » 29 maja 2007, 21:44

krystian pisze:jak mam zyc zybym byl bardziej swiadomy kryszny? co mam robic? prosze o jakies wskazowki!
hare kryszna!
Instrukcja z "Bhagavad Gity Takiej Jaką Jest" - Śrila Prabhupada
Rozdział XVIII
w.65
"Zawsze myśl o Mnie i zostań Moim wielbicielem. Czcij Mnie i składaj Mi hołd, a bez wątpienia przyjdziesz do Mnie. Obiecuję ci to, ponieważ jesteś Mi bardzo drogim przyjacielem."
<b>Znaczenie podane przez Śrila Prabhupada:</b>
Znaczenie: Istota najskrytszej wiedzy polega na tym, że należy zostać czystym wielbicielem Krsny, zawsze myśleć o Nim, Jemu ofiarowywać wszystkie swoje czyny. Nie znaczy to, że trzeba zostać oficjalnym "medytatorem", ale należy tak ukształtować życie, aby zawsze mieć okazję do myślenia o Krsnie. Należy zawsze postępować w taki sposób, aby wszystkie codzienne czynności miały związek z Krsną, i tak zorganizować swoje życie, aby przez dwadzieścia cztery godziny na dobę myśleć o Krsnie. I Pan obiecuje, że każdy, kto posiada taką czystą świadomość Krsny – z pewnością powróci do siedziby Krsny, gdzie będzie obcował z Nim, twarzą w twarz. Ta najskrytsza część wiedzy została wyjawiona Arjunie, ponieważ jest on drogim przyjacielem Krsny. Każdy, kto bierze przykład z Arjuny, może zostać drogim przyjacielem Krsny i osiągnąć tę samą doskonałość, co Arjuna.
Słowa te podkreślają, że należy skoncentrować swój umysł na Krsnie, Jego oryginalnej, dwurękiej formie – niebieskawym chłopcu o pięknej twarzy, z pawim piórem we włosach i grającym na flecie. Opisy Krsny można znaleźć w Brahma-samhicie i innej literaturze. Należy skupić swój umysł na oryginalnej formie Boga, Krsnie. Nie powinno się nawet zwracać uwagi na inne formy Pana. Pan ma wiele różnych form, takich jak Visnu, Narayana, Rama, Varaha itd., ale wielbiciel powinien skoncentrować swój umysł na formie Krsny, która obecna była przed Arjuną. To skoncentrowanie umysłu na Krsnie stanowi najskrytszą część wiedzy, która została wyjawiona Arjunie dlatego, że był on najdroższym przyjacielem Krsny.

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 29 maja 2007, 22:32

ładny text Yogamaya - dzięki

yogamaya

Post autor: yogamaya » 30 maja 2007, 11:00

balarama11 pisze:ładny text Yogamaya - dzięki
Maj pleżor :wink:
<i>Ze znaczenia Śrila Prabhupadado Śrmad Bhagavatam II.dz.8.w.27</i>
"Bhagavad-gita została omówiona w sposób autorytatywny pomiędzy Panem Krsną a Arjuną (Najwyższym Panem i Jego bhaktą). Podobnie jest ze Śrimad-Bhagavatam – to "podyplomowe" studium Bhagavad-gity powinno być dyskutowane pomiędzy mędrcami i bhaktami, takimi jak Śukadeva Gosvami i Maharaja Pariksit. W innym wypadku nie można poznać prawdziwego smaku tego nektaru. Śukadeva Gosvami był zadowolony z Maharaja Pariksita, ponieważ Król nie tylko nie był zmęczony słuchaniem o Panu, ale chciał wiedzieć o Nim coraz więcej."

Jeżeli Krystian będzie tak jak Maharaja Pariksit słuchać więcej i więcej to zrobi postęp.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: jak zyc?

Post autor: ParamatmaDas » 21 sie 2012, 16:31

z punktu widznia matejalnego dobrze jest poznac swoja nature i potem zgodnie z nia znalesc zadow prace itp. Bhagawad-gita mowi ze "nawet medrzec podaza swoja natura" i ze "niebezpicznie jest podazac inna sciezka". Wtedy bedziesz szczesciwy matejanie.

JEsli idzie o aspekt duchwy to dobrze jak bhaktowie juz pisali, przestrzegac 4 zasad, intonowac Hare Kryszna, czytac Kisazki i Teolgie, odwiedzac swiatynie, modlic sie, miec czas by spotkac sie z bhaktami i razem z nimi uczestniczyc np w swiatych czy spiewaniu piesni itp/ Polacznie matejanych zdolnsci i duchwych powinno dac pelnie zycia.

ODPOWIEDZ