Dwie zasady

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Promyczek

Dwie zasady

Post autor: Promyczek » 30 mar 2007, 21:28

Podobno by uzyskać inicjację w ramach MTSK wymagana jest dodatkowa przysięga, że:
-nigdy nie opuszczę towarzystwa wielbicieli
-będę zawsze lojalny wobec GBC
Czy to prawda?

Awatar użytkownika
Kula-pavana
Posty: 238
Rejestracja: 27 lis 2006, 17:46

Re: Dwie zasady

Post autor: Kula-pavana » 30 mar 2007, 21:39

Promyczek pisze:Podobno by uzyskać inicjację w ramach MTSK wymagana jest dodatkowa przysięga, że:
-nigdy nie opuszczę towarzystwa wielbicieli
-będę zawsze lojalny wobec GBC
Czy to prawda?
wow! sam jestem ciekaw :shock: za moich czasow tego nie bylo...

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dwie zasady

Post autor: Purnaprajna » 30 mar 2007, 22:54

Promyczek pisze:Podobno by uzyskać inicjację w ramach MTSK wymagana jest dodatkowa przysięga, że:
-nigdy nie opuszczę towarzystwa wielbicieli
-będę zawsze lojalny wobec GBC
Czy to prawda?
Nie. Ciekawi mnie kto Ci to powiedział. :)

Nie przysięga się także, że zawsze będzie chodziło się tylko w hinduskim ubraniu, i że będzie kochało się Indie, szczególnie z jej obecn? kultur? ignorancji, brudu, zgiełku, korupcji i dezorganizacji. Choć niektórzy nadal my?l?, że zarówno dusza jak i Kryszna musz? być Hindusami, i dlatego wywoż? furmankami zachodnie "zera", i na gwałt importuj? kontenery indyjskich "zer", na znak zrozumienia słów ?rila Prabhupada mówi?cych, że nie trzeba niczego zmieniać w swoim życiu, tylko przed "zerami" które się już ma, postawić Krysznę jako jedynkę, automatycznie czyni?c? z nich bardzo pokaĽn? liczbę, niezależnie od etnicznego pochodzenia "zer". ;) :)

Promyczek

Post autor: Promyczek » 31 mar 2007, 09:21

tak było w zeszłym tygodniu w czarnowie podczas ceremonii inicjacji jednego wielbiciela przez Krsna Ksetre Prabhu.

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 31 mar 2007, 10:13

Promyczek pisze:tak było w zeszłym tygodniu w czarnowie podczas ceremonii inicjacji jednego wielbiciela przez Krsna Ksetre Prabhu.
Moze to cos nowego, ja nic takiego nie musialam przysiegac (mialam inicjacje 4 lata temu u Krsna Ksetry Prabhu). Bardzo mnie to zreszta dziwi, szczegolnie ze czasem rozmawiam z Guru Maharajem na te tematy Musi to byc jakas odgorna decyzja chyba.
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dwie zasady

Post autor: Indulekha » 31 mar 2007, 13:21

Promyczek pisze:Podobno by uzyskać inicjację w ramach MTSK wymagana jest dodatkowa przysięga, że:
-nigdy nie opuszczę towarzystwa wielbicieli
-będę zawsze lojalny wobec GBC
Czy to prawda?
pierwszy raz słyszę aby to były dodatkowe zasady :shock:

czasami na inicjacji Guru daje indywidualn? instrukcje,
no albo prosi o dodatkow? przysięge.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 31 mar 2007, 13:55

Promyczek pisze:tak było w zeszłym tygodniu w czarnowie podczas ceremonii inicjacji jednego wielbiciela przez Krsna Ksetre Prabhu.
Prawdopodobnie jest to osobista preferencja Kryszny Kszetry Prabhu. A ma prawo wymagać dodatkowych obietnic, od osób które chc? przyj?ć go na mistrza duchowego. W końcu inicjacja to poważna odpowiedzialno?ć, a każdy guru ma swoj? indywidualn? osobowo?ć. A jeżeli komu? nie podobaj? się wymagania jednego guru, to zawsze może poszukać sobie innego.

Ja też składałem obietnicę podczas inicjacji, że będę intonował przynajmniej 25 rund w Ekadasi , aczkolwiek tego typu przysięga, nie jest zazwyczaj wymagana. Przy inicjacji składa się tylko zazwyczaj obietnicę przestrzegania czterech zasad reguluj?cych i intonowania przynajmniej 16 rund dziennie. Chociaż w niektórych przypadkach w ISKCON-ie, a także poza nim, i te obietnice s? czasami modyfikowane w zależno?ci od osoby lub nawet całkowicie pomijane.

Awatar użytkownika
Asikunda
Posty: 117
Rejestracja: 03 gru 2006, 11:29
Lokalizacja: NRR Mysiadło

Post autor: Asikunda » 01 kwie 2007, 11:05

:? :? :? dla mnie to jakas prowokacja lub GRUUUUUBE nieporozumienie!
mój Guru Maharaj, a o nim tu mowa, nie wymagal i nic mi nie wiadomo, by zacz?ł wymagac TAKICH obietnic,
zreszta wczoraj bylam na inicjacjach we Wrocławiu.... i nic takiego nie mialo miejsca....

Hmmm..... czasem bhaktowie w momencie inicjacji potrafi? - sami od siebie - cos paln?ć,
( stres, czy co...)
a potem.... sa takie kwiatki... np. jeden prabhu powiedzia: [ ... ] "I żadnego seksu...", a potem jak miał zone, to się rozwodem skończyło... :cry:

osobi?cie o inicjacje na farmie spytam Guru Maharaja, bo przyznam, ze jestem zaskoczona...... :o :o :o
Life's a game,
soul is serious

Awatar użytkownika
Asikunda
Posty: 117
Rejestracja: 03 gru 2006, 11:29
Lokalizacja: NRR Mysiadło

Re: Dwie zasady

Post autor: Asikunda » 01 kwie 2007, 20:47

Promyczek pisze:Podobno by uzyskać inicjację w ramach MTSK wymagana jest dodatkowa przysięga, że:
-nigdy nie opuszczę towarzystwa wielbicieli
-będę zawsze lojalny wobec GBC
Czy to prawda?
jak na żart na Prima Aprilis, to... niskiej klasy zagranie... :!: ben cwi ... :!:
Life's a game,
soul is serious

*Bhava*

Re: Dwie zasady

Post autor: *Bhava* » 02 kwie 2007, 18:32

Promyczek pisze:Podobno by uzyskać inicjację w ramach MTSK wymagana jest dodatkowa przysięga, że:
-nigdy nie opuszczę towarzystwa wielbicieli
-będę zawsze lojalny wobec GBC
Czy to prawda?
Tak, to prawda:
Bede zawsze lojalny wobec Govindy, Balaramy i Caitanyi- w skrocie GBC. Czy jest cos dziwnego w tym przyrzeczeniu? :D

ODPOWIEDZ