miałam sen

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 16 sty 2009, 10:14

Jak się obudziłem było ciemno, więc jeszcze dospałem trochę. Wczoraj dostałem propozycję handlową oraz omawiałem ewentualną bardzo odpowiedzialną kwestię handlową. Zobacz mój priv na gg. Wyslalem ci wczoraj.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 16 sty 2009, 17:14

Nic nie dostalem, pisz na 4179282, innego nie uzywam zbyt czesto.

Skoro bylo ciemno, to jest to sen proroczy.

Jesli masz watpliwosci, narysuj horoskop w tym momencie i bedziesz wiedzial co robic.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 17 sty 2009, 01:22

A mi ostatnio ciagle snia sie Bostwa, szczegolnie nasze Kryszna Balarama. Wczoraj odwiedzilam w snie swiatynie w Hiszpanii, gdzie Bostwa Kryszny i Radharani ubrano w lokalne stroje, i Radharani miala wokol ramion i glowy hiszpanski manton, szal z fredzlami, taki podobny do tego na moim zdjeciu na awatarze, tylko z ladniejszym haftem i w jasnych kolorach :-).
http://actinidia.wordpress.com/

bartolmai
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2008, 20:38
Lokalizacja: sucha beskidzka

Post autor: bartolmai » 18 sty 2009, 14:34

Mi to sie nie śniło a raczej miałełm jak by objawienie szedłem sobie nocą do domu jak zwykle w drodze odmawiam mantre a ze nie wszędzie stoją latarnie przechodziłem przez ciemny spory odcinek drogi była to moze godzina 23 z hakiem nagle usłyszałem dziwną melodie na flecie grana po wyskokich dżwiękach. Odwruciłem sie ale tam nikogo nie było pomyślałem pewnie mi sie zdawało ale ide dalej i tu nagle przedemną pojawia sie twarz Kryszny niebieska cera czarne włosy i po nie spełna 5 sekundach znika ja stałem tam moze jeszcze około 5 min i poszedłem dalej . :shock: nie pisałem nikomu tego bo myślałem na drugi dzień ze to sie nie zdazyło ale ja to świetnie pamiętam chocarz mam tendęcje do zapominania snów czy to mogło sie naprawde zdarzyc czy tylko wyobrażnia spłatała mi figla ??
Hare Kryszna, Hare Kryszna, Kryszna Kryszna, Hare Hare/ Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 sty 2009, 20:21

Jak było tylko ty sam mozesz wiedzieć.

Mi się wczoraj śniło, że byłem jakby w Indiach w jakieś świątyni ale ta świątynia była zbudowana na działce mojej babci, był tam jakiś festiwal i dużo bhaktów, a ja byłem bardzo wzruszony i szukałem jakiegoś miejsca by się ukryć by inni nie zobaczyli mojego stanu umysłu i pobyć sam ale znalazł mnie Jerry, który był bardzo miły (normalnie nie gada ze mną, nawet nie patrzy w moją stronę) i pokazał mi, że znalazł jakiś unikatowy stary dżapas, który był z rzemienia skórzanego zamiast sznurka i miał 124 korale. Potem mój sen się urwał. To mi się śniło między 6.15 a 6.20. Zastanawiam się czemu akurat 124:) To 16 więcej od 108. Dziś też pamiętam, że śniło mi się, że leciałem z kimś nagle do Indii odpocząć od wszystkiego.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 04 lut 2009, 17:11

A ja miałem trochę dawno temu (5 października 2008 koło ósmej-dziewiątej) taki nietypowy sen, którego jeszcze pamiętam. (Chciałem napisać wcześniej, ale jakoś się nie zabrałem). Śniło mi się, że szedłem sobie polaną koło lasu, w okolicy, która wydawała mi się znajoma. Takie piękne naturalne otoczenie, doskonałe do medytacji i jednoczenia się z przyrodą. Nagle dosłyszałem znajomo brzmiący głos organisty z pobliskiego kościoła, który chwalił Krysznę, wyśpiewując Jego imię "Damodar, Damodar". Więcej nie pamiętam bo się chyba obudziłem. Wie ktoś może jak takie sny można interpretować?

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 04 lut 2009, 18:43

A jak ktoś miewa sny rzadko, to dobrze czy źle ??
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

yogamaya

Post autor: yogamaya » 04 lut 2009, 19:41

John pisze:A jak ktoś miewa sny rzadko, to dobrze czy źle ??
Raczej źle, przemęczony może jesteś?

Awatar użytkownika
Yogi Krishnaram
Posty: 223
Rejestracja: 16 cze 2007, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yogi Krishnaram » 05 lut 2009, 20:10

yogamaya pisze:
John pisze:A jak ktoś miewa sny rzadko, to dobrze czy źle ??
Raczej źle, przemęczony może jesteś?
A czy głęboki sen bez snu nie jest przypadkiem oznaką duchowej jedności z Najwyższym? Może się mylę ale tak zrozumiałem z czytania Govinda Bhaśyi?

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 06 lut 2009, 06:29

Yogi Krishnaram pisze:A czy głęboki sen bez snu nie jest przypadkiem oznaką duchowej jedności z Najwyższym? Może się mylę ale tak zrozumiałem z czytania Govinda Bhaśyi?
Jest, ale normalnie w ciągu nocy przechodzi się przez dwie fazy: najpierw głęboki sen (susupti), a potem sen z marzeniami sennymi (svapna).

ODPOWIEDZ