Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23 Lis 2017, 18:58

Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Stroje - Kryszna West i Jezus - wywiad telewizyjny 
Autor Wiadomość

Post Re: Kryszna West i Jezus - wywiad telewizyjny
Tu jest inny film, gdzie na spokojnie jest wytłumaczona kwestia innych religii:
https://www.youtube.com/watch?v=y6_H-QYprg4

Natomiast we wcześniejszym wywiadzie dziennikarz domagał się wypowiedzi na temat konkretnej religii, a to nie było właściwe. W tym sensie prowadzący został moralnie przegranym.

03 Kwi 2017, 19:17
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Post Re: Stroje - Kryszna West i Jezus - wywiad telewizyjny
"Jak wyglądałby Jezus gdyby żył w naszych czasach,
czy chodziłby w sandałach czy raczej w adidasach?"
(Zespół Dezerter - Jezus)

STROJE, UBIÓR

07.13.09 Spokojna zrównoważona osoba, która rzeczywiście jest zaawansowana w duchowej świadomości, nie musi przyjmować symboli sannyasina, takich jak tridanda i kamandalu. Odpowiednio do potrzeb, czasami może przyjmować te symbole, a czasami je odrzucać.

07.13.09 Znaczenie: Są cztery stadia wyrzeczonego porządku życia – kuticaka, bahudaka, parivrajakacarya i paramahamsa. W wersecie tym Śrimad-Bhagavatam mówi o takich sannyasinach, którzy są paramahamsami. Z powodu bezosobowej koncepcji Prawdy Absolutnej, impersonalistyczni sannyasini Mayavadi nie mogą osiągnąć stanu paramahamsa. Brahmeti paramatmeti bhagavan iti śabdyate. Prawda Absolutna postrzegana jest w trzech fazach, z których bhagavan, czyli realizacja Najwyższej Osoby Boga, przeznaczona jest dla paramahamsów. W rzeczywistości, samo Śrimad-Bhagavatam przeznaczone jest dla paramahamsów (paramo nirmatsaranam satam). Dopóki ktoś nie znajduje się na etapie paramahamsa, dopóty nie ma kwalifikacji, aby zrozumieć Śrimad-Bhagavatam. Pierwszym obowiązkiem paramahamsów, czyli sannyasinów w linii Vaisnava, jest nauczanie. Dla nauczania sannyasini tacy mogą zaakceptować symbole sannyasy, takie jak danda i kamandalu, a czasami mogą je odrzucić. Zazwyczaj sannyasini Vaisnava, będąc paramahamsami, są automatycznie nazywani babaji i nie noszą oni kamandalu ani dandy. Taki sannyasin ma swobodę przyjmowania lub odrzucania oznak sannyasy. Jego jedyną myślą jest: "W jaki sposób mogę szerzyć świadomość Krsny?" Czasami ruch świadomości Krsny wysyła swoich reprezentantów sannyasinów do obcych państw, gdzie danda i kamandalu nie są zbyt doceniane. Naszych nauczających wysyłamy w zwykłych ubraniach, aby prezentowali nasze książki i filozofię. Chodzi nam jedynie o to, aby przyciągnąć ludzi do świadomości Krsny. Możemy to robić w stroju sannyasinów lub w normalnym stroju dżentelmena. Interesuje nas jedynie szerzenie zainteresowania świadomością Krsny.

Jeśli chodzi o twój ubiór, myślę, że będziesz potrzebował kilku garniturów, gdy będziesz się spotykał z tutejszymi osobami. Ja, jako sannjasin, nie mogę zakładać garnituru i butów, ale ty jesteś brahmaczarinem, więc możesz założyć taki strój. - w liście Śrila Prabhupada z dnia 23 czerwca 1966r, wysłanym do Mangalaniloya Brahmacari, ucznia Madhava Maharaja, brata duchowego Śrila Prabhupada.

I jeszcze link do wywiadu Hridayananda dasa Goswamiego, od którego Adrian zaczął dyskusję, a zabrakło go na początku:
http://nama-hatta.pl/artykul/artykul-numer/581/

Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

08 Kwi 2017, 14:24
Profil WWW

Post Re: Stroje - Kryszna West i Jezus - wywiad telewizyjny
CC M 10.155-162
Widząc Brahmanandę Bharati ubranego w skórę jelenia, Caitanya Mahaprabhu udał, że go nie dostrzega. Spytał za to Mukundę Dattę:
"Gdzie jest Brahmananda Bharati, Mój mistrz duchowy?"
Mukunda Datta odpowiedział:
"Brahmananda Bharati jest tutaj, przed Twym obliczem."
Pan odrzekł:
"Mylisz się. To nie jest Brahmananda Bharati. Musisz mówić o kimś innym, gdyż to z pewnością nie jest Brahmananda Bharati. Brak ci po prostu wiedzy. Dlaczego Brahmananda Bharati miałby nosić skórę jelenia?"

Kiedy Brahmananda Bharati usłyszał to, pomyślał:
"Śri Caitanya Mahaprabhu nie pochwala mojej skóry z jelenia. Słusznie powiedział. Nakładam tę skórę jelenia jedynie dla prestiżu. Nie mogę przekroczyć oceanu niewiedzy nosząc po prostu skórę jelenia. Od dzisiaj nie będę nosił jeleniej skóry."
Gdy tylko Brahmananda Bharati podjął tę decyzję, Śri Caitanya Mahaprabhu, znając jego myśli, posłał po szaty sannyasińskie. Gdy tylko Brahmananda Bharati porzucił skórę z jelenia i założył na siebie szaty sannyasina, Śri Caitanya Mahaprabhu przyszedł i ofiarował wyrazy szacunku u jego lotosowych stóp.
Brahmananda Bharati powiedział:
"Swoim zachowaniem uczysz ogół ludzkości. Nie uczynię nic niezgodnego z Twoimi pragnieniami; w przeciwnym razie nie będziesz okazywał mi szacunku, lecz mnie pominiesz. Tego się obawiam."

08 Kwi 2017, 20:49
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość