Poszukuję pewnego wersetu - Kali yuga

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
DCH
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2015, 23:26

Poszukuję pewnego wersetu - Kali yuga

Post autor: DCH » 07 maja 2016, 18:10

Hare Krsna!!!

Poszukuję pewnego wersetu, w którym była mowa że na początku kali yugi, wszyscy mędrcy zgromadzili się w lesie aby rozważać jakie pisma będą najbardziej pomocne ludziom w tym wieku.
Nie pamiętam gdzie to czytałem i nie mogę sobie przypomnieć.
Czy ktoś może wie???
"Ja jestem smakiem wody, światłem słońca i księżyca, sylabą om w mantrach wedyjskich; Ja jestem dźwiękiem w eterze i możliwością w człowieku". (Bg. 7.8)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Poszukuję pewnego wersetu - Kali yuga

Post autor: padmak » 07 maja 2016, 19:56

Srimad Bhagavatam 01.01.04 Pewnego razu wielcy mędrcy, którym przewodził Śaunaka, zebrali się w świętym miejscu w lesie Naimisaranya, aby spełnić tysiącletnią ofiarę dla zadowolenia Pana i Jego bhaktów.

Awatar użytkownika
DCH
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2015, 23:26

Re: Poszukuję pewnego wersetu - Kali yuga

Post autor: DCH » 08 maja 2016, 02:15

Ok dzięki. Że też o tym zapomniałem. Właśnie chodziło mi o las Naimisaranya.
"Ja jestem smakiem wody, światłem słońca i księżyca, sylabą om w mantrach wedyjskich; Ja jestem dźwiękiem w eterze i możliwością w człowieku". (Bg. 7.8)

ODPOWIEDZ