Brahmamuhurtha

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Brahmamuhurtha

Post autor: izabelaza » 04 gru 2015, 14:33

HARIBOL
Chcialabym sie spytac o dokladnosc tego czasu i innych muhurtha ... Kiedy zaczyna sie kazda muhurtha , ktora jest przypisana kazdej gunie...
Mam jeszcze jedno pytanie ,, "gdzies na forum" znalazlam opis dokladny etapow intonowania swietych imion.... Nie moge znalesc tego opisu ???? Moze ktos wie ?? Autor ???
POZDRAIAM
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 gru 2015, 18:57

Brahma muhurta (czas Brahmy) to okres (muhurta) jedna i pół godziny przed wschodem słońca, a dokładnie 1 godzina 36 minut przed wschodem słońca. czyli 96 minut = 2 muhurty lub 4 Ghaṭīkā, a każda muhurta trwa 48 minut.


Jeśli chodzi o etapy intonowania Świętych Imion to może szukałaś tego, przedostatnia wypowiedź na tej stronie: http://forum.nama-hatta.pl/viewtopic.php?f=2&t=2609
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: izabelaza » 05 gru 2015, 21:31

HARIBOL Vaisnava-Krpa
Dziekuje serdecznie za odp.... Tak wlasnie chodzilo mi o ten artykul...
POZDRAWIAM
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

MUHURTHA

Post autor: izabelaza » 06 gru 2015, 11:41

HARIBOL Vaisnava-Krpa
Czy moglbys mi wiec napisac natemat Muhurtha ..Z tego co wiem jest ich 30 w ciagu dnia. ??. (jakie bostwo,organ ciala, aktywnosc, odpowiada kazdej muhurtha) A takze okresy podzielone na doshas...Jaka ksiazke bys mi polecil na poczatek od podstaw ... Ogolny zarys tego schematu..?? A jesli chodzi o muhurtha to sa one zalezne od wschodow slonca czyli ich godzina sie zmienia ..??
A tak na przyszlosc to gdzie moglabym sie doksztalcic w astrologi i ayurvedzie , kurs, formacja ????
Pozdrawiam serdecznie
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 gru 2015, 13:38

To podpada pod kurs astrologii. Ludzie chcą wiedzy za darmo. Tego akurat nie muszą za darmo wiedzieć. Ja nie mam czasu na kursy, ledwo tu odpisuję. Polecę koledze, który czyni kursy na ten temat.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: izabelaza » 08 gru 2015, 17:05

HARIBOL
Jak uwazasz Vaisnava-Krpa... Nie zastanawialam sie czy za darmo czy nie.... Porostu bylam zainteresowana wiec zapytalam, a jesli ktos oczekuje zaplaty to zaplace .... Poprostu na internecie sa wiadomosci ale nie wiadomo czy sa prawdziwe wiec pytam .... Dziekuje spytaj kolegi..
POZDRAWIAM
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: izabelaza » 08 gru 2015, 17:40

.....a jakie ksiazki moglbys mi polecic, na poczatek ...??????????????
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Mathuranatha das
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2015, 19:43

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: Mathuranatha das » 08 gru 2015, 20:00

Hari!
Jeśli jesteś zainteresowana nauką Astrologii Wedyjskiej to zapraszam do kontaktu
-66 00 911 61

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: izabelaza » 09 gru 2015, 16:57

HARIBOL
Witaj Mathuranatha, dziekije za kontakt. N° tel , ktory mo podales jest stacjonarny ce komorkowy ?? Jestem za granica wies wolalabym n° stacjonary lud kontakt mejlowy - jak wolisz .
POZDRAWIAM
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Mathuranatha das
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2015, 19:43

Re: Brahmamuhurtha

Post autor: Mathuranatha das » 09 gru 2015, 21:41

Hari!
astromathura@yahoo.com
skype: mathuranath1

ODPOWIEDZ