Zakazane pokarmy

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Jacktafari
Posty: 25
Rejestracja: 27 lip 2015, 21:43
Lokalizacja: Chorzów

Zakazane pokarmy

Post autor: Jacktafari » 24 sie 2015, 21:05

Moje drugie pytanie dotyczy kwestii praktycznych, t.zn. pokarmów: jakich produktów spożywczych (oczywiście poza mięsem i jajkami, kawą, herbatą itp.) nie wolno spożywać w ruchu świadomości Kryszny? Gdzieś czytałem, że nie powinno jeść się też cebuli, czosnku i grzybów, bo są to produkty związane z guną ignorancji. Czy to prawda?

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Re: Zakazane pokarmy

Post autor: izabelaza » 24 sie 2015, 21:50

HARIBOL
Witaj na forum , choc ja tez jestem "nowa" tutaj i raczej zadaje pytania niz odpowiadam..Jesli mowimy o "zakazanym jedzeniu" to od samych podstaw nie jest wskazne jesc czegokolwiek co nie bylo ofiarowane Krsnie, Prabhupadzie czy innym bostwa....To prawda sa w gunie ignorancji, jest tez cacao, ktore sie nie ofiaruje , nie jestem do konca pewna ale jest chyba w gunie pasji,, co rodzi w nas "chciwosc" jak powiedzial Srila Prabhupad....
POZDRAWIAM
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

ODPOWIEDZ