"POWROT DO DOMU"

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: "POWROT DO DOMU"

Post autor: trigi » 11 lip 2015, 12:47

Purnaprajna pisze:Oczywiście, większość z nas od razu zrozumiała, co autorzy cytowanych wypowiedzi mają na myśli, bez rozpoczynania dyskusji od wytykania im robienia podstawowych błędów.
Przepraszam za te mącenie wody, ale cytując wcześniejszą rozmowe o Paramatmie:
Purnaprajna pisze:
trigi pisze:Z drugiej strony te sukszmy to ciekawa sprawa.
Na dodatek, dla mnie niepojęta. Tak więc nie traktuj tego Prabhu, jako korektę, ale raczej, jako wkład we wspólną dyskusję o Niepojętym, bo Kryszny i Jego energii nie można pojąć poprzez własny wysiłek, przy pomocy materialnego umysłu i zmysłów, ale poprzez łaskę bhaktów i Kryszny, których słowa należy powtarzać, kontemplować i dyskutować.
potrzebowałem dogłębnego zrozumienia. :D

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: "POWROT DO DOMU"

Post autor: Harsza » 11 lip 2015, 14:26

Można?
Można!
Na forum dyskusyjnym katolik.pl (między nimi katolikami) takie różnice zdań często kończą się wzajemnym wyklinaniem i grożeniem piekłem, o drwinach nie wspomnę.
I właśnie to u bhaktów uwielbiam!

ODPOWIEDZ