Krsna a Jezus

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Krsna a Jezus

Post autor: Ananta » 11 lut 2014, 13:58

Mam ciągłe poczucie winy, że czcząc Krsnę niejako zdradzam Jezusa :( Nie wiem co zrobić, by to rozwiązać

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Bolito » 11 lut 2014, 19:41

A który z nich jest ci bliższy? Zastanów się na spokojnie, przemyśl, poczytaj jeżeli potrzebujesz wiedzieć więcej i wszystko się powinno rozwiązać. Nie angażuj się na siłę w coś, do czego nie jesteś całkiem przekonana. Bo patrząc tak po twoich wpisach tutaj, chyba nie jesteś do końca pewna czego oczekujesz od tej czy innej ścieżki.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Igor Bhakta
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2014, 23:04

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Igor Bhakta » 12 lut 2014, 07:26

Zadaj sobie na początku pytanie.Która ścieżka jest dla ciebie lepsza i gdzie się czujesz lepiej.

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Ananta » 12 lut 2014, 09:57

Dziękuje za wskazówki, póki co bliższa memu sercu jest jednak Osoba Jezusa, może z czasem się to zmieni,

Haribol

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lut 2014, 18:08

Musisz zrozumieć pozycję Jezusa.

Zobacz temat:
Wedyjski Adam, Ewa, Jezus oraz Potop
http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?f=29&t=1969

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Ananta » 13 lut 2014, 09:38

Haribol namaste drogi Vaisnava-Krpa,

z całego serca dziękuję za ostatniego posta. Tym bardziej wdzięczna jestem, że łaskawie zechciałeś wytłumaczyć te fundamentalne kwestie takiej ignorantce jak ja,

Hare Krsna

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Purnaprajna » 24 lut 2014, 12:36

Ananta pisze:Mam ciągłe poczucie winy, że czcząc Krsnę niejako zdradzam Jezusa :( Nie wiem co zrobić, by to rozwiązać
Spotykaj się z bhaktami i jedź dużo prasadam, do punktu przejedzenia się. Gwarantuje Ci, że mgła wątpliwości otaczająca Twój umysł w krótkim czasie się rozwieje, i kwestia ta przestanie być dla Ciebie problemem.

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Ananta » 24 lut 2014, 13:56

Namaste Purnaprajna,

problem w tym, że nie mam żadnego kontaktu z bhaktami poza Wami tu na stronie,

ale prasadam jem, tzn. mam nadzieję, że Krsna przyjmuje to co mu ofiarowuje i mogę przyjąć ten pokarm jako prasadam,

Haribol

Awatar użytkownika
izabelaza
Posty: 137
Rejestracja: 13 lut 2015, 14:35

Re: Krsna a Jezus

Post autor: izabelaza » 15 lut 2015, 19:05

haribol mam takie pytanie kim wlasciwie byl jezus tzn w moim mniemaniu byl wyslannikiem boga ale nie jest bogiem,,ale tez spotkalam sie z teoria ze jezus jest bogiem,,slyszalam tez jak baktowie mowili ze jezus ma swoja planete na wajkunta,,czy to prawda??a jesli chodzi o nauki jezusa to sa rozne od nauk waisznawow- pomagal lowic ryby ,,chrzescijanie wierza w jedno zycie-po smierci sad ostateczny pieklo,niebo ,czysciec (przynajmniej mam taka wizje) to jest zupelne rozne i jakto pogodzic ,jak uznac to za prawde??
"harer näma harer näma harer nämaiva kevalam kalau nästy eva nästy eva nästy eva gatir anyathä"

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Krsna a Jezus

Post autor: Purnaprajna » 15 lut 2015, 19:14

Przeszukaj forum. Jest mnóstwo wypowiedzi na ten temat. W skrócie, masz rację mówiąc, że Jezus jest wysłannikiem Boga, a nie Bogiem. To ludzie zrobili z Jezusa Boga, podobnie jak pozmieniali nauki, lub pododawali własne spekulacje.

ODPOWIEDZ