Wasze świadectwa. ......?

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Anna » 25 lis 2014, 23:12

Szukałam w internecie świadectw wielbicieli Kryszny, i co znalazłam. Hare Kryszna sekta większości nic pozytywnego. Dlaczego nie dacie świadectwa o swojej wierze o tym jak znaleźliscie Kryszne? Czy to takie intymne?
Dlaczego nie chcecie pokazać swojej wiary innym by przestali was porównywać do sekty?
Obrazek Obrazek

Andrzejj
Posty: 113
Rejestracja: 17 cze 2013, 17:53

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Andrzejj » 26 lis 2014, 01:27

Witaj!
Problem jest częściowo językowy. Tutaj nikt raczej nie używa stwierdzenia świadectwo w takim sensie. Jest to bardziej popularnie w katolicyzmie. Ruchy antykultowe przyjeły sobie też te słówko do określania wypowiedzi ludzi którzy byli w sektach. Jeśli więc wpisujesz świadectwo Hare Kryszna, to normalnie że wyskoczą strony antykultowe i fora na które dokonano przeklejki.

Jeśli chcesz szukać "świadectw" prawdziwszych to najlepiej będzie szukać u samych wielbicieli Kryszny. Wtedy najlepiej zajrzeć na ich strony, ich fora. Możesz nawet założyć wątek(jeśli takiego nie ma) i się spytać o to co Cię interesuje. Można nawet osobiście takiego złapać i się zapytać czemu jest tutaj a nie gdzie indziej :wink:

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: padmak » 26 lis 2014, 01:45

Anna zadaj raz jeszcze pytanie. Andrzejj ma racje. Swiadectwo raczej kojarzę ze szkołą i spisem ocen plus zachowanie.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 lis 2014, 10:42

Ja też pomyślałem, że ktoś chce pytać o świadectwa szkolne i na tej podstawie oceniać.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Purnaprajna » 27 lis 2014, 03:22

To może ja zacznę, i dam świadectwo:

Obrazek

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: padmak » 27 lis 2014, 08:05

Sprytne, ale nam chodzi o wgląd do ocen i stopnia grzeczności Twojej drogi Purnapragio.
Pokaż łaskawie drugą stronę Twego świadectwa bez epatowania nas li samym czerwonym paskiem ;-)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Purnaprajna » 27 lis 2014, 11:00

Zaczekaj, zaraz dopiszę i wydrukuję... ;)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Purnaprajna » 27 lis 2014, 11:33

Wątpliwość Anny przypomina mi trochę następujący "list od czytelnika":

"Droga Redakcjo!

Dzisiaj odwiedziłem ukraińską, publiczną ubikację kolejową w strefie działań wojennych. Pomimo okropnego smrodu i usmarowanych "brązem" ścian, zdołałem przeczytać wydrapane na desce klozetowej negatywne komentarze na temat Hare Kryszna. Niestety, nie znalazłem tam żadnej odpowiedzi z waszej strony. Pytam, dlaczego?"

Odpowiedź redakcji:

"Dlatego, że obracamy się w innych kręgach zapachowych, i nikogo nie obsmarowujemy ......, drogi czytelniku"

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Anna » 29 lis 2014, 16:06

Coś takiego, mi świadectwo kojarzy się z dawaniem świadectwa swojej codziennej wiary.
Myślę, że powinno się więcej dobrych opinii o Hare Kryszna pojawić niż tych negatywnych, w ten sposób wyjdziecie na światło dzienne i ludzie będą was postrzegać również inaczej. Dlatego pytam, dlaczego kryjecie się nawet w necie?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze świadectwa. ......?

Post autor: Purnaprajna » 29 lis 2014, 16:53

A dlaczego szukasz opinii o Hare Kryszna na pełnych nienawiści i pozbawionych kory mózgowej stronach antykultowych, gdzie im za to płacą? Poszukaj gdzieś indziej, a na pewno znajdziesz i dobre opinie.

"Świadectwo codziennej wiary" znajdziesz na stronach bhaktów, lub np. na Facebooku. Wystarczy uczynić wysiłek. Już Ci to wytłumaczył wcześniej Andrzej, i inni, a Ty nadal swoje.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 17:04 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ