Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
nava-yauvana

Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: nava-yauvana » 13 wrz 2013, 08:10

Hari,

mam pokojowe pytanie; jak rozumieć poniższą rezolucję GBC?

W 1999r. GBC napisało rezolucję na temat dialogu miedzy religijnego, jest przetłumaczona i zamieszczona chyba nawet tutaj.

Teraz mamy następną rezolucję, która jasno stwierdza stosunek Iskconu do innych sang.


ISKCON Law (extract) Published August 30, 2013

8. 2. 1. 4. The GBC reminds all ISKCON devotees of Srila Prabhupada’s instruction that in general we should avoid the association of his Godbrothers and other spiritual groups unless one has permission from a GBC member for some specific purpose. Intimate siksa association is prohibited from non-ISKCON spiritual masters.



8. 2. 1. 5. Devotees who live and work within ISKCON must be initiated in ISKCON, except one previously initiated by a recognized sampradaya who later wants to join and serve in ISKCON under the approval and direction of the local GBC.



8. 2. 1. 7. In obedience to the instruction of Srila Prabhupada, the GBC directs that the members of ISKCON should respect all senior Gaudiya Vaisnavas outside ISKCON, but should not intimately associate with them, personally or through printed or recorded media, for guidance, teaching, instruction, or initiation as their presentation of Krishna consciousness often differs from that of Srila Prabhupada in emphasis, balance, and other aspects of both teaching and practice.



7. 2. 4. Devotees who live or serve in ISKCON may take initiation only from ISKCON approved gurus.



7. 2. 4. 1. ISKCON members who in violation of ISKCON law take initiation from gurus who have not been approved to initiate in ISKCON shall not be permitted to serve within ISKCON. If the non-approved guru has an institution or ashram outside ISKCON, then according to standard etiquette, his disciples should serve within the institution of their guru and should not serve within ISKCON.

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: Gauri » 14 wrz 2013, 09:00

Ja również pokojowo zapytam,po co chcesz rozumieć rezolucje GBC skoro samo GBC mało Cie interesuje. :?: :P

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: Purnaprajna » 14 wrz 2013, 11:40

Gauri pisze:Ja również pokojowo zapytam,po co chcesz rozumieć rezolucje GBC skoro samo GBC mało Cie interesuje. :?: :P
Obrazek
nava-yauvana pisze:Szczerze powiedziawszy GBC (wszelkie) to "mi zwisa kalafiorem".
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, 12:26 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: Purnaprajna » 14 wrz 2013, 11:49

nava-yauvana pisze:mam pokojowe pytanie
Obrazek


Obrazek


Obrazek

nava-yauvana

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: nava-yauvana » 14 wrz 2013, 12:13

Dziękuję za dwie merytoryczne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: Purnaprajna » 14 wrz 2013, 12:34

nava-yauvana pisze:Dziękuję za dwie merytoryczne odpowiedzi.
Obrazek

Zawsze do usług! :D

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: Gauri » 16 wrz 2013, 06:57

Purnaji mamy te same sympatie aktorskie. :D

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: trigi » 16 wrz 2013, 07:58

Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=nNr5nj_NjjQ

szukajmy błędów dalej:
http://www.youtube.com/watch?v=XyLJvsXkhuk

moze sie kiedyś przyznają do winy nie? :wink: :D

nava-yauvana

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: nava-yauvana » 16 wrz 2013, 10:53

Trigarto, gdybym szukał błędów (bo to stwierdzenie chyba kierujesz do mnie?), to nie stawiał bym pytania.

Problem może polegać na tym, że będę musiał wyprosić bhaktów iskconu np. z Festiwalu Saragrahi, żeby się nie "zanieczyścili" obcą filozofią, przekazem itd. Nie chcę bowiem być (ja, lub nie daj boże mój guru) powodem ich napiętnowania, potępienia przez GBC.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?

Post autor: trigi » 16 wrz 2013, 11:41

Każdy plewi swój ogródek...

ODPOWIEDZ