Prahlad Nrsimha

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Prahlad Nrsimha

Post autor: Mezamir » 21 mar 2013, 17:20

http://www.nama-hatta.pl/news.php?readmore=1789

Na wielu swoich filmach Prahlad mówi o tym że
każdy z nas dostaje to czego potrzebuje.
Chcesz żyć bez boga-proszę,niższe systemy planetarne
Chcesz żyć jak bóg-proszę,wyższe systemy planetarne.

W tym filmie który wkleiłem jest mowa o jedzeniu karaluchów :D

i tak sobie pomyślałem,skoro ktoś dostaje taką możliwość jedzenia ich
ponieważ tego pragnie,to co ze zwierzętami i owadami?
Zwierzęta pragną być zjadane?
Jeśli nie,to dlaczego nie dostają tego czego pragną i są niezjadane?
Jeśli są zjadane bo tego pragną to jaki sens ma wegetarianizm?

PS.Dlaczego nie podał nazw planet związanych z ostatnimi dwoma czakrami?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prahlad Nrsimha

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 mar 2013, 19:12

Tutaj masz planety które zarządzają czakrami:

Obrazek

Obrazek


Co do ludzkich potrzeb to nie mają one końca. Ale na szczęście życie w danym ciele ma koniec i wszystko jest wyrównywane prawem karmy co jakiś czas. Nie wystarczy pragnąć, trzeba jeszcze zasłużyć. Natomiast wolna wola nie usprawiedliwia naruszania szacunku do innych żywych istot.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Re: Prahlad Nrsimha

Post autor: Mezamir » 22 mar 2013, 19:47

Na filmie jest inaczej,czakrze podstawy odpowiada Mars
potem Księżyc,Słońce...nic nie rozumiem :?

Ciekawy jestem czemu Ziemia nie jest brana pod uwagę.
Idealnie pasuje do czakry podstawy.
Natomiast wolna wola nie usprawiedliwia naruszania szacunku do innych żywych istot.
Czyli zwierzęta są zjadane mimo że tego nie pragną
ponieważ nie zasłużyły na bycie niezjadanymi?
Zasługują na bycie zjedzonymi z powodu karmy?
To jak wypełni się ta karma jeśli ludzie będą wegetarianami?
Zwierze pozostanie zwierzęciem na zawsze i nigdy nie awansuje?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prahlad Nrsimha

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 mar 2013, 22:01

Powiem że nie mam czasu teraz oglądnąć jeszcze raz tego gdzie PN wymienia planety, może wymienia je w innym kontekście niż rozumiem. Na sporo wcześniejszych filmach z Prahladem Nrsimhą są też te tematy poruszane i wymieniane planety i ich charakterystyka. Poszukaj tu:

Prahlad Nrsimha das Adhikari:

ASTROLOGIA
http://www.youtube.com/playlist?list=PLE7734E2D621A1B2C

KOSMOS
http://www.youtube.com/playlist?list=PLEED5A88F88BD6F7A

Na tej Ziemi już funkcjonujesz, nie potrzebujesz tranzytów bo aura Ziemi przenika wszelkie życie tutaj.

Prawo karmy zrobi swoje, ty jeśli chcesz się wikłać to możesz stać się narzędziem tego prawa karmy ale wtedy poniesiesz reakcje za swoje czyny, a jeśli zrezygnujesz np. z zemsty, to jesteś wolny karmicznie a sprawiedliwość nikogo nie ominie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ