Rezolucje GBC, a rozwody.

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Rezolucje GBC, a rozwody.

Post autor: Purnaprajna » 17 sty 2013, 11:17

Otrzymaliśmy całą serię pytań. Jednym z nich jest pytanie, czy "toleruje się rozwody" w naszym związku wyznaniowym. Dlatego m.in. chciałbym dowiedzieć się, czy, i w której rezolucji GBC jest coś wspomniane na ten temat, bo podobno jest. Chodzi mi głównie o potwierdzenie, że coś takiego istnieje w prawie ISKCONowym.

Wasziszta

Re: Rezolucje GBC, a rozwody.

Post autor: Wasziszta » 17 sty 2013, 11:50

Purnaprajna pisze:czy "toleruje się rozwody" w naszym związku wyznaniowym
Prabhu, ja osobiście uważam że jeśli ktoś praktykuje proces bhakti-jogi,a właśnie o to głównie chodzi w naszym związku wyznaniowym, to oczywistym jest fakt że towarzyszyć powinna wyznawaniu tej filozofii jakaś kultura. Więc nasza kultura wzoruje się na kulturze waisznawa i kulturze wedyjskiej. Madrość i wzorce postępowania możemy śmiało czerpać np. z Ramayany.
Niestety w ISCONie zachodziły już różne spekulacje i stosowana była już niestety wypaczona kultura kali-yugańska. Co można zaobserwować do tej pory. Przykre to ale prawdziwe.Poczytać na ten temat można np. w książce E. BURKE ROCHWORD JR. pt. Ruch Hare Kryszna PRZEOBRAŻENIA.
Cokolwiek zostało ustanowione przez GBC lub cokolwiek jest realizowane przez członków tego ruchu ,a nie jest to zgodne z naukami Najwyższego Śri Ramachandry i Nieskazitelnej Sita Devi z Ramayany uważam za dewiacje i wypaczenie. Dlatego zachęcam Ciebie Prabhu i Innych Czcigodnych Waisznawów Prabhu bardzo serdecznie do studiowania Ramayany a także biografii różnych świętych małżeństw wywodzących się z kultury Goudija - Waisznawizmu.
Jay Śri Ram!!!

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rezolucje GBC, a rozwody.

Post autor: Purnaprajna » 17 sty 2013, 13:15

Jestem tego w pełni świadomy, i masz Prabhu całkowitą rację. Niestety to nie odpowiada na zadane przeze mnie proste pytanie. Ciekaw jestem, kogo bym zadowolił, odpowiadając osobie piszącej pracę naukową na temat prawa kanonicznego w różnych wyznaniach, że: "ja czuję, że GBC nie czyta Ramajany, i że w MTŚK panoszy się kali-jugańska kultura". :lol: Dlatego jeżeli ktoś jeszcze chciałby mi pomóc, to prosiłbym ograniczyć się do odpowiedzi na konkretne pytanie dotyczące rezolucji GBC, a własne odczucia i komentarze odłożyć na inny czas i miejsce. Z góry dziękuję! :)

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: Rezolucje GBC, a rozwody.

Post autor: Trisama » 10 kwie 2013, 14:15

Poszukaj może tu:
http://ia600405.us.archive.org/29/items ... awBook.pdf
choć nie jest to najnowsza wersja

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Rezolucje GBC, a rozwody.

Post autor: Purnaprajna » 10 kwie 2013, 15:54

Dziękuję Prabhu. Sprawa jest już nieaktualna, a satysfakcjonującą (w/g tego studenta) odpowiedź wysłałem mu już kilka miesięcy temu. Mam też "ISKCON law book", z której też skorzystałem.

ODPOWIEDZ