Wastu

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Wastu

Post autor: Mezamir » 09 sty 2013, 09:59

Znacie tę stronę?
http://wastu.pl/index.php/gowne-zasady/ ... a-budynkow

Znalazłem na niej ciekawe informacje,zwłaszcza tę:
"Najnowsze odkrycia w neurologii wykazały, że słońce, księżyc i planety mają dokładny związek z różnymi częściami ludzkiego mózgu: podstawowym zwojem nerwowym, wzgórzem i podwzgórzem. Z naturalnej tendencji do funkcjonowania w harmonii z Kosmosem wypływa wedyjska zasada orientowania budynków w kierunku wschodnim, tak aby zyskać pełne wsparcie wschodzącego słońca".

Może mi ktoś podać dodatkowe informacje na ten temat?
Poza tymi które można znaleźć na stronie wastu :)

Np czy te badania neurologiczne są gdzieś w dalszym ciągu kontytuowane?
Co wiecie o wpływie planet na mózg?
Czy Mahabharata (lub Upaniszady)coś o tym wspomina?W którym rozdziale?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wastu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 sty 2013, 10:23

Kulashekar Prabhu (Andrzej Babkiewicz) wydał :

http://fontanny.w.interia.pl/img/ksiazki/wastu1.jpg

Joga Architektury:

Obrazek


Marcus Schmieke

Wastu - Starożytne metody budowania i urządzania domów

Obrazek


oraz

Ryszard Waluś
Jak budowałem dom.

Obrazek


Poza tym zajrzyj tutaj jaki wpływ mają planety, tithi i nakszatry na ludzi: http://www.nama-hatta.pl/articles.php?cat_id=18
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Re: Wastu

Post autor: Mezamir » 09 sty 2013, 11:49

Wastu. Hinduska sztuka aranżacji przestrzeni - Rohit Arya?

Chodziło mi bardziej o to gdzie obecnie przeprowadzane są badania mózgu
pod kątem wpływu plant na daną jego część :)

Na mnie najbardziej działa Księżyc,to wiem bo czuję i nie szukam dowodu :)
ale nie wiem konkretnie na jaki rejon mózgu najbardziej działa
jak się w nim zmienia aktywność w danym obszarze.

Ile publikacji pojawiło się na temat tych badań?Nie historii i filozofii Wastu.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wastu

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 sty 2013, 12:23

PLANETY NIE DZIAŁAJĄ TYLKO NA MÓZG ALE NA KAŻDĄ CZĘŚĆ CIAŁA. Mogę ci przykładowo powiedzieć co działa na twoją głowę, osobowość, muszę znać datę, godzinę i miejsce urodzenia. Co do badań mózgu to szukaj w internecie, dla mnie takie badania mogą być tylko dodatkowym potwierdzeniem wiedzy astrologicznej. Jak coś znajdziesz możesz się podzielić co ciekawego twierdzą ci naukowcy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Re: Wastu

Post autor: Mezamir » 09 sty 2013, 12:41

Czyli informacji ze strony Wastu nie potwierdza nikt nie związany z autorami strony?
Szkoda.Dla niektórych to co można znaleźć na stronie nie jest ystarczającym dowodem :)

Dlatego pytałem o konkretny rozdział Mahabharaty,strasznie gruba książka :)
ale to dobrze,za 40zł kupiłem sobie taką cegłe :D tyle powinny kosztować książki.

Co do horroroskopu ;) marzy mi się on od dawna :D
Tyle syfstwa wyprawia się w moim życiu że eh...przez to syfstwo nawet mnie na horoskop nie stać ;p
a sprawy sądowe się toczą,a że są rozstrzygane po znajomości...coż.

ODPOWIEDZ