Co to jest?

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
jagat
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2006, 15:22

Co to jest?

Post autor: jagat » 20 sty 2007, 00:44

A teraz quiz. :lol:
Co przedstawia poniższe zdięcie? :wink:

Obrazek

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 sty 2007, 01:58

Jak na moje skojarzenie to Radha i Sjama Kund, s?dz?c po kształtach jezior i gęstej zabudowie wokół.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 20 sty 2007, 08:58

Kod: Zaznacz cały

http://mukundagoswami.com:8888/mgsanga/images/galleries/places/radha-kunda-syama-kunda-satellite-view.jpg
:D

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 20 sty 2007, 12:08

Powyższe zdjęcie pochodzi z programu Google Earth. Tydzień temu, zamiast porannego wykładu, Bir Kryszna Maharadża zrobił nam 3D Govardhana Parikrama wła?nie dzięki programowi Google Earth, z opisami ponad 60-ciu miejsc. Potem zabrał nas na szybko do jeszcze wielu innych ?więtych dham.

naturalbeat

Post autor: naturalbeat » 21 sty 2007, 00:19

i to się nadaje do prasy ;)

jagat
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2006, 15:22

Post autor: jagat » 21 sty 2007, 01:59

ObrazekObrazek
Brawo!Brawo!Brawo!
Wiedziałem, że na inteligencję bhaktów można liczyć. Obrazek

A swoj? drog?, widz?c to zdjęcie byłem trochę zaskoczony, widz?c, że ta czę?ć Vrindavan Dham jest tak mocno zurbanizowana, ponieważ osobi?cie nie było mi dane nawiedzenie tego miejsca (przynajmniej w tym ciele :wink: ), miałem w swej ?wiadomo?ci, przyznam do?ć idealistyczn? i sielankow? wizję tej okolicy, prost z opisów ze ?rimad Bhagawatam - ukwiecone ł?ki, które prastaj? drzewa obsypane nektarodajnym kwieciem.

(adres obrazka)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 21 sty 2007, 02:22

jagat pisze: ukwiecone ł?ki, które prastaj? drzewa obsypane nektarodajnym kwieciem.
Teraz te ł?ki s? głównie "ukwiecone" natrętnymi przewodnikami turystycznymi, którzy będ? wiercić Ci dziurę w brzuchu dopóki im nie zapłacisz. Przyjmuj? też pieni?dze za to, aby zostawić Cię w spokoju. :)

Bir Kryszna Maharaja opowiadał, że w końcu zapłacił jednemu z nich 100 Rs, za to aby milczał i chronił go przed innych natarczywymi i gadatliwymi przewodnikami, z którego to zadania dzielnie się wywi?zał. Kiedy znad Radha Kundy przeszli do Syama Kundy, przewodnik nagle znowu zacz?ł gadać niczym katarynka.

Bir Kryszna Maharadża: Znowu mówisz? Przecież zapłaciłem Ci 100 Rupii za ciszę.
Przewodnik: To było za Radha Kundę. Za ?yama Kundę należy się następnych 100 Rupii.

Chc?c nie chc?c, maharadża musiał znowu zapłacić. :lol:

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 sty 2007, 15:14

Same Radha Kund i Sjama Kund s? w chyba centrum wioski/miasteczka, ale do tego miejsca częst tradycyjnie dochodzi się na samym końcu okr?żania Wzgórza Gowardhan, bo jest to przy wzgórzu Gowardhan, ok. 1-2 km od podnóża, a w okolicy s? też widoki jak w Disnej landzie , tylko na żywo: http://www.waisznawa.pl/photogallery2.php?photo_id=362 . Zobacz też fotoreportaż Wokól Gowardhan, a tam kilka zdjęć z Radha i Sjama Kund: http://www.waisznawa.pl/photogallery2.php?album_id=6

"Nieprawidłowe jest my?lenie, że tylko w czasach Kryszny niektórzy ?więci i wielbiciele żyli jako drzewa we Wryndawanie. Czterysta pięćdziesi?t lat temu MaharadĽ Judisztira - sławny Pandawa - pojawił się we ?nie Ragunatha Dasa Goswamiego. Poprosił go o to, by nie wycinać drzew nad brzegiem Sjama Kunda, gdyż on i jego bracia mieszkali tam w tej postaci. Jako gatunek drzewa maj? bardzo długie życie. Przykładowo kalifornijskie sekwoje żyj? nawet do siedmiu tysięcy lat, a banjanowe drzewo w Ogrodzie Botanicznym w Kalkucie szacuje się na około tysi?ce lat wstecz. Jest to całkiem możliwe że drzewa wielbiciele, którzy byli ?wiadkami rozrywek Kryszny, również i dzi? s? tu obecni."

ODPOWIEDZ