Dobre życie w złym świecie jest możliwe bez Boga

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Dobre życie w złym świecie jest możliwe bez Boga

Post autor: trigi » 19 mar 2012, 06:42

Humanizm ewolucyjny. Dlaczego możliwe jest dobre życie w złym świecie?
http://ksiazki.wp.pl/bid,12762,tytul,Hu ... caid=1e1df
Wydawnictwo - Dobra literatura - tez numer

W przeszłości ludzkość dokładała wszelkich starań, by wzrastać (pod względem liczebności, władzy, zużycia surowców itp.), teraz najwyższa pora, żeby wreszcie stała się dorosła. ( i tu sie zgadzamy)
Ta znacząca pozycja przedstawia idee nowego humanizmu opartego na faktach naukowych i otwartości wobec najnowszych wyników badań ze wszystkich dziedzin nauki. Robi to rzeczowo, profesjonalnie, a jednocześnie przystępnie dla przeciętnego czytelnika, nieobytego ze światem fachowych pojęć.

Humaniści ewolucyjni uważają za konieczne zerwanie ze „ślepotą tradycji", uwolnienie się od „moralności" narzuconej mocą tzw. praw nadprzyrodzonych.

Według autora „dobre życie w złym świecie" jest możliwe bez Boga, a z całą pewnością bez takiego Boga, jakiego proponują oraz narzucają nam religie. Etyka nie ma nic wspólnego z przykazaniami, a obiecany przez Kanta „wieczny pokój" można osiągnąć bez powoływania się na prawdy objawione. Wystarczy jedynie opowiedzieć się za człowiekiem, za głębokim potencjałem i możliwościami, jakimi obdarzyła nasz gatunek ślepa, niezmierzająca do żadnego konkretnego celu ewolucja.
O dzieki slepa ewolucjo! Nie teraz to juz poczatek nowej religii... ślepoewolucjonizm.
Wiem ze jestem nieukiem ale zawsze uwazałem kierunki humanistyczne produkuja jałowych spekulantów i nierobów zapychających etaty w ZUS, IPN lub warzywniaku - ci ostatni sory uczciwie pracują. To jest mój osobisty radykalizm.
Ja bym to nazwał demonizm ewolucyjny humanizm zakłada zwiazek z Bogiem taka jest natura człowieka.
Szkoda Amazonki na takie farmazonki, CHROŃMY LASY! Nasze wspólne dobro dzieki slepej ewolucji - o dzieki ci slepa ewolucjo! Jak nie wycinka to zatruwanie jej produkcja ton cocaine cracku - zły ten świat. Ale jest mozliwe dobre życie wystarczy opowiedziec sie za człowiekiem i jego głebokim potencjałem! Ale bełkot...

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Dobre życie w złym świecie jest możliwe bez Boga

Post autor: trigi » 01 kwie 2012, 16:26

Ten film ma polskie napisy i wg mnie jest swietny - dobre zycie co to jest?
http://www.youtube.com/watch?v=EiS3Pwh6 ... ature=plcp
rzadko spotyka sie film który tak bardzo pasuje do czyjegoś mentalu jak ten do mojego
Inne filmy obalaja ewolucje, wskazuja na uporzadkowany system panujacy we wszechswiecie, fraktalizm obecny wszedzie nawet w ekonomii. Zrozumienie przestrzeni odmienne od standartu ogólnie przyjetego , sekretna geometria postrzeganie najmiejszej czastki zalezy od niedoskonałości zmysłów. Problem tylko w tym ze cisza o Osobie Boga ale od czegoś trzeba zacząć.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Dobre życie w złym świecie jest możliwe bez Boga

Post autor: trigi » 02 kwie 2012, 20:24

Obejrzałem całego Zeitgesta zajawka była świetna - film dobry do momentu opisu stanu faktycznego, ale jeśli chodzi o wyjście z problemów zostali w ciemnościach materializmu. Bez transcendentalnej wiedzy samo stwierdzenie ze jest zle i winne jest rozwarswienie społeczne, kult pieniadza i nieokonomiczna gospodarka nic nie daje. Dopóki nie będzie Kryszny w środku ludzkiego społeczeństwa bedzie porazka za porazka, po kazdej rewolucji.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Re: Dobre życie w złym świecie jest możliwe bez Boga

Post autor: John » 07 maja 2012, 19:45

Coś w tym jest. To tak jakby lizać lizaka przez papierek.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ