Mantry

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Mantry

Post autor: Anna » 28 lut 2012, 16:05

Mi to bardziej chodziło o relacji Gopi między Kryszną a ważniejsze o Radhinke.
Dzięki łasce Radhy można się zakochać w Krysznie. Po za tym jak wiem Radha i Kryszna są wieczną parą. :)

satäà prasaìgän mama vérya-saàvido
bhavanti håt-karëa-rasäyanäù kathäù
taj-joñaëäd äçv apavarga-vartmani
çraddhä ratir bhaktir anukramiñyati
Çrémad-Bhägavatam (3.25.25)
„Dyskusja o rozrywkach i dokonaniach Najwyższego Pana w towarzystwie czystych wielbicieli raduje i zadowala uszy i serce. Kultywując tę wiedzę, osoba czyni postęp na ścieżce wyzwolenia, staje się wolna i umocniona w swojej atrakcji do Najwyższego Pana. Wtedy zaczyna się prawdziwe oddanie i prawdziwa służba”.
Obrazek Obrazek

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Mantry

Post autor: Bolito » 28 lut 2012, 22:03

trigi pisze:To ze strony mantrujcie.pl:
Półsekty twierdzą, że Krsna bhakti rasa (pot. bhakti) może być osiągnięta przez intonowanie, nauczanie, dystrybucję książek, czy poprzez słuchanie tysięcy wykładów o tym, że nie jesteśmy tym ciałem, i o tym, że powinniśmy podporządkować się Krysznie. Jednak nie jest to prawdą.
Dobre :) Ewidentnie piją do nas. A skoro my jesteśmy półsekta, to oni pewnie... całasekta ?
trigi pisze:A to twoja imienniczka czy to Ty?
http://studente.pl/forum/posty/562/Rein ... kim-sosie/
Widywałem to na różnych forach dyskusyjnych parę lat temu, podpisywane rozmaitymi ksywkami. Zawsze taki sam tekst, zawsze zapewnia, że już zaraz pójdzie na policję, będzie się sądzić... i kończyło się na jednym wpisie. Rzekoma osobista relacja ulepiona z fragmentów różnych publikacji, wrzucana przez jakiegoś trolla z centrum antykultowego. Zresztą, zwykle nie wywoływalo to większego zainteresowania na danym forum.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Mantry

Post autor: Anna » 29 lut 2012, 12:36

W internecie raczej ucichło co do takich listów.

Właśnie wczoraj byłam w MCZ niby na kiratnie, ale dla mnie t nie był kirtan. Maha mantrę śpiewano krótko po kilka razy, no i kicha własne mantry, o których pisałam w pierwszym poście i chyba też wyrwane w bahajnów, nie jestem do końca tego pewna. Wyszłam w trakcie, nie miałam wyjścia. Bardzo się zawiodłam, brak bóstw, brak kirtanu. A to są jedyni bhaktowie w moim mieście.
Obrazek Obrazek

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Mantry

Post autor: romar1 » 29 lut 2012, 15:46

Aniu, najlepiej porozmawiaj z kimś na ten tematy z M.C.
O ile wiem bóstwa w Toruniu sa zainstalowane .

Niejednokrotnie tez bywałem na "szalonych " kirtanach w M.C .

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Mantry

Post autor: Anna » 29 lut 2012, 19:37

Nie ma bóstw ja takich nie widziałam na szerokiej. Są obrazy, bóstw zero. Tak pamiętam kiedyś kirtany, teraz najwyraźniej wiele się tam pozmieniało.
Obrazek Obrazek

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Mantry

Post autor: Bolito » 29 lut 2012, 22:26

romar1 pisze:Aniu, najlepiej porozmawiaj z kimś na ten tematy z M.C.
O ile wiem bóstwa w Toruniu sa zainstalowane .

Niejednokrotnie tez bywałem na "szalonych " kirtanach w M.C .
A kiedy to było ? Chyba dość dawno, bo to co napisała Anna potwierdza informacje z mojego wcześniejszego wpisu.
Nie jedz na czczo (grafitti)

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Mantry

Post autor: romar1 » 01 mar 2012, 14:25

W M.C. jako formy instaluje sie obrazy a nie figury.
Taka instalacja jest /była w Toruniu.

Dlaczego obrazy y jako formy? Wytłumaczenie jakie słyszałem to takie, że inne standardy dotycza form w postaci obrazów a inne figur.Utrzymanie standardów wobec form / figur jest w tych czasach bardzo trudne / niemozliwe.

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Mantry

Post autor: Anna » 01 mar 2012, 14:37

Jak mi wiadomo, tradycja Waisznawa czci bóstwa 3D. Początkujący mogą mieć na początek bóstwa 2D. Myślę, że dlatego iż o bóstwa 3D trzeba dbać. :) Choć mogę się mylić.
romar1 jak wiem z pewnego źródła, MC nie śpiewa tradycyjnych bahajnów. Uczestniczyłam w kirtanie w świątyń Warszawskiej, niektórych pieśni nie znałam, ale jak zaczęto śpiewać Hare Kryszna, to to nie trwało parę minut, ale nawet z godzinę. To jest różnica i to wielka.
Obrazek Obrazek

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Mantry

Post autor: romar1 » 01 mar 2012, 15:00

to być może M.C. jest dla poczatkująch ? [ nie mnie to oceniać ; mogą sie na ten teamt wypowiedzieć starsi bhaktowie]
spotkałem sie gdzieś na forum z opinia że M.C. to przedszkole waisznawa.
może tak jest a może być to obrażliwe.


Wydaje się że jesli masz kontakt z MC. to po prostu najlepiej z nimi porozmawiać, popytać, uzyskać opowiedzi na nurtujące pytania; są tam naprawdę sympatyczni ludzie oddani Krysznie.

Sam jestem ciekaw jakie uzuskasz opowiedzi

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Mantry

Post autor: Anna » 01 mar 2012, 19:15

Co do bóstw pytałam się, dlaczego nie mają 3D. Odpowiedź wydała mi się śmieszna jak dla mnie. Nie ma tylu osób aby czcić bóstwa 3D, może w nie dalekiej przyszłości. A szkoda.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ