Bośtwa figurki

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Niyama
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2012, 05:09

Re: Bośtwa figurki

Post autor: Niyama » 13 lut 2012, 08:29

Chętnie bym zakupił 3 Gity bo znam osoby które by ją chętnie przeczytały. Ja swojej nie pożyczam gdyż, co dzień do niej zaglądam. Miał bym piękny prezent do ofiarowania.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Bośtwa figurki

Post autor: trigi » 13 lut 2012, 09:59

Mozesz kupic nowe lub uzywane
http://purana.com.pl/pl/8-filozofia-wschodu
http://aukcjewp.wp.pl/listing.php/searc ... gavad+gita
personalizm przede wszystkim - Bhagavad- gita Taka Jaka Jesteś :D

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Bośtwa figurki

Post autor: Mathura » 13 lut 2012, 11:42

Niyama pisze:Czytałem wiele pism świętych także mitologie Greków i Rzymian. To wiązało się z hobby astrologią od 1996 roku. Gite z komentarzem Prabhupada znalazłem w bibliotece szwagra. Po jej przeczytaniu zdałem sobie sprawę że to jest i tylko to. Potem kupiłem Mahabharate, następnie Ramajana. Przeszedłem na wegetarianizm i stoi u mnie w domu obraz Kriszny. Powtarzam mantry do Kryszny 10 mala ( 1 -mala 108 razy) dziennie plus medytuje. To tak pokrótce.
Więc życzę sukcesu na duchowej ścieżce. :)

Niyama
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2012, 05:09

Re: Bośtwa figurki

Post autor: Niyama » 13 lut 2012, 18:41

Dziękuje Trigi za adresy :D . Tobie Mathura dziękuje za życzenia :)
Obu wam także życzę sukcesu na duchowej drodze :D

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Bośtwa figurki

Post autor: trigi » 13 lut 2012, 22:39

Nie ma za co thx. Życze duchowych kokosów i sukcesów w prezentacji BGity Takiej jaka jest!
BG18.78 Gdziekolwiek jest Krsna, mistrz wszystkich mistyków, i gdziekolwiek jest Arjuna, najlepszy spośród łuczników, tam z pewnością będzie również zwycięstwo, pomyślność, moralność i niezwykła siła. Takie jest moje zdanie.
Załączniki
78289d91e9c4adcL.jpg
78289d91e9c4adcL.jpg (14.41 KiB) Przejrzano 349 razy

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Bośtwa figurki

Post autor: ParamatmaDas » 07 wrz 2012, 01:57

ja to postrzegam tez jako specjalne Milosierdzie Pana.
Powiedmzy to tak, czlowiek musi o czyms myslec, cos czuc, na cos kierowac emocje, wole. W kazdej tradycji istnija swiatyni po to by czlowiek mogl tam pojsc i latwiej sie slupoic na Bogu. Sa tez piesni, sa tez zapachy,m kadzidla, ktore pzrciagaja uszy lub nos. Naturalnie my lubimy pamitac rzeczy doczesne- pieniadze, piekne kobiety, wladze - Swiatyni, czy rozne rzezsby, czy obrazy w roznych tradycjach religjnych sluza temu by adept mogl lepiej porzucic myslenie o doczsnosci i skupic sie na czyms wyzszym.

Teologja Bustwa w Wiszuizmie - jego miejsce w procesie, to bardzo duza nauka. Jeszcze wieksza chyba niz w innych tradycjach. Bhakta wchdzac do swiatyni, widzac Bustwa, angarzuje oczy, w Suzbe Pana, widzac jak inny bhata ofirwuje mu kwiat czy owoc. Jak ktos inni Spiewa piesni, A ktos inny sklada poklon Bustwu. O samym skadnaiu poklonow mozna by napisac wiele jak dziala na falszywe ego zywej istoty.

Na bustwa mozna patzrec, moze im spiewac, mozna skadac poklony, sluzyc, mozna je przebierac, itp.

Ostatecznie jesli nie o Bustwach to automtycznie zacznamy myslec o czyms innym. O matrajnych rzeczach. Bsutwa wiec pomagaja. Ale tez warto zaznaczyc ze nasza teolgja nie mowie ze sa dla kazdego. W odpowidnuim czasie sie pojawiaja i spelniaja swoja role; )

Z doswidcznia wiem ze Dom, w ktorym sa bustwa, jako centrum - np zamiast Telewizora, czy kaputera - ma zilenie inna jakby energie i inaczej sie tam przebywa. Mozna zrobci nawet taki eksperymnt, odiwdzic dom z Bustwami w Centrum i taki co ma za centrum cokowiek innego.

ODPOWIEDZ