Odczucia podczas medytacji

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
BobBlunt
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2011, 13:57
Lokalizacja: Szczyrzyc

Odczucia podczas medytacji

Post autor: BobBlunt » 10 gru 2011, 11:34

Witam, chciałbym się dowiedzieć, otóż od pół roku podczas praktykowania medytacji odczuwam "ucisk" w czakrze korony i trzeciego oka. Czy posiada ktoś wiedzę na ten temat, czy może ktoś to uczucie do czegoś przypisać? Nie czuję innych czakr tylko właśnie te. Interesuje mnie też zjawisko piszczenia w uszach. Je już posiadam chyba miesiąc po rozpoczęciu praktyki medytacji. Pisk w uszach, właśnie nie jestem pewien czy to nie dźwięk w mojej głowie. Towarzyszy mi zawsze i wszędzie, podczas wykonywania każdej czynności. Jest zawsze. W nocy kiedy ciało się uspokaja mogę rozróżnić 3 dźwięki. Ma ktoś pojęcie co to jest?
Żyć aby kochać, kochać aby żyć.

Sebastian
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2011, 17:51
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odczucia podczas medytacji

Post autor: Sebastian » 10 gru 2011, 13:22

hmmm może masz przeziębione zatoki he he ;) ... wybacz żart, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Odczucia podczas medytacji

Post autor: trigi » 10 gru 2011, 14:44

Miałem zapalenie zatok nic nie piszczy tylko ból nie do zniesienia,raczej ty piszczysz niż coś w twojej głowie.

Awatar użytkownika
BobBlunt
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2011, 13:57
Lokalizacja: Szczyrzyc

Re: Odczucia podczas medytacji

Post autor: BobBlunt » 10 gru 2011, 14:55

trigi pisze:raczej ty piszczysz niż coś w twojej głowie.
Nie rozumiem, możesz jaśniej?
Żyć aby kochać, kochać aby żyć.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Odczucia podczas medytacji

Post autor: trigi » 10 gru 2011, 15:14

Chodziło mi tylko o zapalenie zatok że ty piszczysz z bólu jak je masz a Twojego problemu nie moge rozwiazać nie znam sie na tym inne rodzaje medytacji i yogi są za cięzkie tylko japa Hare Kryszna medytacja i bhakti yoga reszta za trudne i skomplikowane przepraszam.(co nie znaczy ze znam sie na tym co robie :D )

ODPOWIEDZ