Demony(Asury)

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony(Asury)

Post autor: Arleta » 08 lip 2011, 14:57

Jak słyszałam to tak właśnie się dzieje. Ale pewności nie mam. Nie jestem specjalistką w tym temacie. Potrzeba jeszcze zasięgnąć opinii innych doświadczonych bhaktów. W każdym razie lepiej być ostrożnym.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Demony(Asury)

Post autor: Purnaprajna » 08 lip 2011, 15:05

Efektem popełniania grzesznych czynności przed czczonymi wizerunkami jest utrata smaku do świadomości Kryszny. To jest największym z nieszczęść.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony(Asury)

Post autor: Arleta » 10 lip 2011, 05:54

Dziękuję Purnaprajno za krótką i treściwą odpowiedź. Mnie kiedyś bhaktowie trochę nastraszyli opowiadaniami o tym, jak "trudnym" i wymagającym jest Pan Nriszimhadewa, a zwłaszcza jego groźna forma. Oczywiście chodziło o "murti" a nie o zwykłe obrazki.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Demony(Asury)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 lip 2011, 10:51

Ja miałem wg astrologa problem z duchami w poprzednim życiu oraz głównie w dzieciństwie tego życia, ale Prahlad Nrsimha powiedział mi, że mogę je nauczać. Każdy przy odpowiedniej świadomości może to zrobić. Czasami złe wymawianie mantr (jak podobno u mnie było) lub bawienie się tantrą może przywołać niezbyt miłe istoty. Są też różne mantry, które astrolog może dobrać indywidualnie lub zalecić inne remedium, jeżeli znajdzie przyczynę. Bardzo wiele osób, w tym również praktykujących świadomość Kryszny znajduje się w towarzystwie duchów. Praktykować należy szczerze i prawidłowo, czasami moze to byc skutkiem czyjeś karmy, należy pracować nad naprawieniem sytuacji. Osoby nieszczere i grzeszne często nie zdają sobie sprawy, że znajdują się w otoczeniu duchów, podejmując pod ich wpływem decyzje, które stają się przyczyną odbierania przez nich złej karmy, sami jakby wybieraja takie rozwiązania, które są im niejako przeznaczone. Często to obserwuję znając czyiś horoskop, jak ktos sam zmierza do obebrania swojej karmy poprzez własne wybory. Czasami jest to po prostu siła wpływu planet, też niejako usidlenie przez ostatecznie osoby, które kontrolują te siły, dlatego proces duchowy ma na celu wyzwolenie się z pod wszelkiego materialnego wpływu.

W tym filmie Prahlad Nrsimha Prabhu mówi, że drzewo Nim odstrasza duchy.

HARE KRYSZNA - Medytacja poprzez mantrę
http://www.youtube.com/watch?v=4MnqRZeKYZQ&NR=1
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Demony(Asury)

Post autor: Narayana » 10 lip 2011, 13:27

Duchy mogą przebywać wśród nas np. w naszym domu i wywierać na nas jakiś wpływ a my o tym nie wiemy ponieważ nie dają jakiś oznak do zauważenia ich lub nie mamy pojęcia o tych istotach. Czy można jakoś sprawdzić czy te istoty są wśród nas ??

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Demony(Asury)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 lip 2011, 13:39

OMENY WSKAZUJĄCE NA ZASIEDLONY DOM:

- palpitacja serca wzrasta wraz z wejściem do domu i wraca do normy gdy z niego wychodzimy,
- brzydki zapach wydobywa się z jakieś cześci domu bez żadnej widocznej przyczyny,
- koty upodobały sobie budynek i lubia w nim przebywać,
- osy budują w nim swoje gniazda,
- w nocy pies szczeka bez żadnej przyczyny, słychać dziwne dźwięki i stukania,
- południowo-zachodni róg domu jest popękany i zaniedbany,
- wypadki zdarzają się w domu szczególnie na schodach i w łazience.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony(Asury)

Post autor: Arleta » 10 lip 2011, 18:51

Może kobiety są bardziej wyczulone na takie zjawiska, bo np. ja czuję niepokój, wrażenie czyjejś niewidzialnej obecności itp. w określonych miejscach lub pomieszczeniach. Ale taka wrażliwość zdarza się chyba u wielu osób, również u zwierząt np. psów, ale też nie wszystkich.

Pamiętam u mojej babci na wsi jedno z pomieszczeń w stodole budziło u wszystkich silną niechęć i obawę wejścia (chociaż nie różniło się od innych). Babcia zawiesiła tam w końcu "święty obrazek" i to w dużej mierze pomogło, to znaczy nie było już takich obaw.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Narayana
Posty: 111
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:21

Re: Demony(Asury)

Post autor: Narayana » 10 lip 2011, 20:18

Arleta pisze:Może kobiety są bardziej wyczulone na takie zjawiska, bo np. ja czuję niepokój, wrażenie czyjejś niewidzialnej obecności itp. w określonych miejscach lub pomieszczeniach. Ale taka wrażliwość zdarza się chyba u wielu osób, również u zwierząt np. psów, ale też nie wszystkich.
Ja też nieraz czuje takie zjawiska, nie raz czuje takie coś jak ktoś by na mnie patrzył ale nie mam u siebie w domu objaw zasiedlenia przez te istoty ale istnieją takie miejsca które wskazują na zasiedlenie przez duchy. Miejsca które są uważane na zasiedlone przez duchy to przeważnie miejsca okrutnych przestępstw, masowych egzekucji itp.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Demony(Asury)

Post autor: Arleta » 10 lip 2011, 23:24

Narayana pisze: Ja też nieraz czuje takie zjawiska, nie raz czuje takie coś jak ktoś by na mnie patrzył ale nie mam u siebie w domu objaw zasiedlenia przez te istoty ale istnieją takie miejsca które wskazują na zasiedlenie przez duchy. Miejsca które są uważane na zasiedlone przez duchy to przeważnie miejsca okrutnych przestępstw, masowych egzekucji itp.
Tak mówią, ale ja nic takiego nigdy nie odczuwałam w miejscach masowych kaźni, np. podczas wizyty w byłym obozie koncentracyjnym. Za to moje "odczuwanie duchów" było związane z cmentarzami, jakimiś miejscami w lesie lub w opisanej stodole. Czyli duchy (a dokładniej ciała subtelne) są chyba silniej związane z miejscem pochowania ich dawnego ciała (nie wiem czy w tej stodole też był ktoś zakopany, jeżeli tak- to na pewno nie przez moją świętej pamięci babcię). Nie znam się niestety na duchach, ich odmianach i rodzajach.

Słyszałam, że demony uwielbiają za to wcielać się w ciała ludzi (ale nie przez opętanie, tylko przez inkarnację w ludzki zarodek). Stąd mają się brać np. masowi mordercy, różni psychopaci typu Hitlera i Stalina. W tym przypadku ludzkie ciało umożliwia tym demonicznym istotom zaspokajanie ich krwiożerczych instynktów. Dodatkową dla nich korzyścią jest szerzenie ateizmu i materializmu. :twisted: :roll: :roll:
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

ODPOWIEDZ