Religia jako czynnik wpływający na zwyczaje żywieniowe

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Religia jako czynnik wpływający na zwyczaje żywieniowe

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 paź 2010, 12:55

Proszę o rozwój tematu:

"Dzień dobry

Jestem studentem Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Piszę pracę naukową zajmującą się aspektem religii jako czynnika wpływającego na zwyczaje żywieniowe człowieka.
Wiem, że w hinduizmie szczególną rolę pełni dieta. Chciałbym zapytać gdzie mogę znaleźć informacje na powyższy temat (źródła literaturowe)?"
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

chaber
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2008, 22:09
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Religia jako czynnik wpływający na zwyczaje żywieniowe

Post autor: chaber » 15 paź 2010, 15:52

Steven Rosen
"Dieta ponad materią"
Pozdrawiam :D :D :D

ODPOWIEDZ