Tulasi i nie tylko

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
canidae1991
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:50

Tulasi i nie tylko

Post autor: canidae1991 » 26 lip 2010, 09:50

Witajcie
Mam kilka pytań
1. Tulasi, co oznacza, o czym mówi, 1 rząd co zonacza, 2 rząd i 3?? Kto może je nosić? Proszę, wiem, ze taki temat jest już założony ale tam jest tak strasznie nie spujnie.
2. Zauważyłam, ze wiele osób ma pzy woreczkach gzie trzmają japas takie koraliki przyczepione. Co to jest?? i Po co to tam jest???

Puki co tyle pytań, z góry dzięki za odp. ;P

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Tulasi i nie tylko

Post autor: Mathura » 26 lip 2010, 20:41

Witaj

Tulasi to bardzo droga Krysznie roślina. Bhaktowie noszą na szyi korale wykonane z gałązek tej roślinki.
Zazwyczaj jest tak, że bhaktowie nieinicjowani noszą pojedyncze lub podwójne korale, a inicjowani potrójne. Ale nie jest to regułą.
Koraliki z Tulasi może nosić każdy. Nie tylko bhaktowie.
Te koraliki przyczepione do woreczka od japasu to tak zwany licznik. Tych koralików jest 16 i bhaktowie odznaczają nimi wymantrowane rundy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
canidae1991
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:50

Re: Tulasi i nie tylko

Post autor: canidae1991 » 28 lip 2010, 10:04

Dziękuje ;)
To teraz kolejne pytanie, kavaca co się tam znajduje i kto je nosi???
Mogą wszyscy??? Gdzie można je dostać??
Dziękuje

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Tulasi i nie tylko

Post autor: Mathura » 28 lip 2010, 20:16

Nie wiem co poszczególni bhaktowie noszą w kavaca. Niektórzy mają tam mantry inni piasek z Vrindavan czy innych świętych miejsc.
Każdy może nosić kavaca.
A dostać je można być może w świątyniach. Może też ktoś z bhaktów ma i może Ci sprzedać. Zapytaj na forum.

ODPOWIEDZ