Wściekły głód poznania Boga

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 23 cze 2010, 19:45

ANNA pisze: A Kryszna ma moce mistyczne i czy to z Jego strony dziecinne że je ma?
Skoro już jesteś taka oczytana to pewnie wiesz, że Kryszna te moce po prostu ma. Nie musi nikogo o nie prosić. Ty chcesz od Niego mocy po to aby kogoś zabić. Wielu demonów miało i ma takie motywacje, ale jak pewnie wiesz, bo oczytana jesteś, zazwyczaj marnie się to dla nich kończyło i pewnie kończyć będzie.
Ale wolna wola. Powodzenia.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 23 cze 2010, 22:14

Anna się przyznała kim jest i poprosiła o zbanowanie. Napisał że odwołuje swą misję.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 24 cze 2010, 08:21

A ja mimo to Annę polubiłem, wywołała taką burzę mózgów i ożywiła skostniałą atmosferę na forum, a przecież tym co napisała nie może obrazić Krsny czy też wielbicieli.
Po prostu demon ją opętał pewnie lub nawet kilka demonów.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Gopikanta
Posty: 46
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:08

Post autor: Gopikanta » 24 cze 2010, 11:43

Z zaciekawieniem czytałem ten wątek i choć nie jestem osoba znajacą literaturę wedyjską, jako waisznawa jestem początkujacy, mam kilka przemysleń na tematy które porusza Anna, jak i odnośnie jej nastroju.
Grenn_lake, myślę, że dałes się podejść i nawet podejrzewam w którym momencie się to stało:), ale to byłby osąd gdybym go wymienił.
Spotkałem się z tego typu "logiką" niejednokrotnie, byłem wiele lat zaangażowanym kaznodzieja chrześcijańskim i nauczyłem się rozpoznawać zamiary rozmówcy. W stwierdzeniu Anny które wole zacytowac też nie widze logiki, jest tam pozór logiki, który tylko w oczach niedouczonych może się wydawać logicznym.
Anna od samego poczatku nie miała pragnienia wiedzy, jej pytania nie były stawiane jak przez osobę chcacą wysłuchać i przyjąć odpowiedź za przekonującą. Sprawia jej radośc wprowadzanie wielbicieli w zakłopotanie i czuje satysfakcję kiedy zasieje watpliwości.
Sam mam wiele wątpliwości w sprawach wiary, zwykłem mawiać "Wątpie więc jestem" ale nie pielegnuję wątpliwości, tylko staram się je wyjaśniać i szukać odpowiedzi. Własnie dlatego uczestniczę w tym forum i cierpliwie czekam na odpowiedż np w wątku "Śri Venkateshvara" jaki otworzyłem.
Anno, jeśli jeszcze to czytasz to myślę, że bardziej adekwatnym forum dla Ciebie będzie www.satan.pl
Nie wierzę w UFO, ono po prostu istnieje. Wierzę tylko w Boga!

Awatar użytkownika
Gopikanta
Posty: 46
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:08

Post autor: Gopikanta » 24 cze 2010, 11:53

Arkadiusz pisze:Anna się przyznała kim jest i poprosiła o zbanowanie. Napisał że odwołuje swą misję.
Czyli to był meżczyzna?
ruch odnowy w duchu świętym, jezuita, czy dominikańskie centrum informacji o sektach i nowych ruchach religijnych? a może laveyanin po prostu, tylko wśród niech niewielu jest inteligentnych, więc mam wątpliwosc:)
Abstrachujac, pouczajacy watek...
Nie wierzę w UFO, ono po prostu istnieje. Wierzę tylko w Boga!

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 24 cze 2010, 12:28

Gothfryd pisze:Sprawia jej radośc wprowadzanie wielbicieli w zakłopotanie i czuje satysfakcję kiedy zasieje watpliwości.
Sam mam wiele wątpliwości w sprawach wiary, zwykłem mawiać "Wątpie więc jestem" ale nie pielegnuję wątpliwości, tylko staram się je wyjaśniać i szukać odpowiedzi.
We wątpliwościach, czy sprawdzaniu, nie ma nic zlego Krisznamurti (mój obecny idol - że się tak wyrażę) nawet namawia do posiadanie wątpliwości i nie poleganiu na autorytetach. Ja w wystąpieniu Anny czy jest kobietą czy meżczyzną nic złego nie widzę. Czasem trzeba taki zimny kubeł wody wylać i jest to zdrowe.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 24 cze 2010, 12:35

A tak btw Gothfryd, powiedz mi bo mnie to intryguje, czy ten gotycki wizerunek przy postach to Twój czy to tylko awatar?
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Gopikanta
Posty: 46
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:08

Post autor: Gopikanta » 24 cze 2010, 13:01

owszem, mój wlasny, ino sprzed czterech lat, aktualnie mam czeronego irokeza 25 cm długości, na codzień związany w kitkę, a na koncerty stawiam w pion.
I gotycki image oraz ksywa nie jest przypadkowa, Wychowałem się na muzyce gotyckiej i jestem jednym z nestorów tego ruchu w polsce.
Chcesz kontynuować lub wyrazić jakieś watpliwości z tym związane to otwórz wątek z tym tematem lub zapraszam na priv:)
Nie wierzę w UFO, ono po prostu istnieje. Wierzę tylko w Boga!

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 24 cze 2010, 18:52

HEj a czym się ten gotyk u ciebie przejawia, poza wyglądem zewnętrznym ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Gopikanta
Posty: 46
Rejestracja: 25 maja 2010, 14:08

Post autor: Gopikanta » 24 cze 2010, 23:04

John pisze:HEj a czym się ten gotyk u ciebie przejawia, poza wyglądem zewnętrznym ?
Jak wyżej

temat się nazywa: "Wściekły głód poznania Boga" i jeśli masz wściekły głód poznania mnie to ja się za Boga nie uważam, więc jak wyżej napisałem, takie rzeczy na privie
Nie wierzę w UFO, ono po prostu istnieje. Wierzę tylko w Boga!

ODPOWIEDZ