Figurki

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Figurki

Post autor: witcher » 29 gru 2009, 16:22

Na ołtarzyku dla Krishny trzymam dwie maleńkie figurki Vishnu i obrazek z Krishną, ale myślałem też o jakichś ciekawych figurkach. Niestety na allegro są tylko dwie, zupełnie nie w moim stylu. Nie wiecie, gdzie mógłbym znaleźć jakieś figurki do zamówienia przez Internet? Zależałoby mi na czymś przypominających te Bóstwa: http://img5.travelblog.org/Photos/43699 ... ltar-1.jpg
http://images.exoticindiaart.com/sculpt ... a_rm69.jpg
Może za dużo wymagam, bo jakoś nigdzie takich nie mogę znaleźć.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 gru 2009, 17:14

Takie figurki wykonuje się z myślą o czczeniu ich zgodnie ze standardami czczenia. Dlatego nie ma ich w powszechnej sprzedaży. W Indiach są, bo i czczenie jest powszechne. We Vrindavan są całe pasma sklepów z bóstwami Kryszny i parafernaliami do czczenia.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 29 gru 2009, 17:16

Czyli nie da się dostać takich figurek w naszym kraju?

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 gru 2009, 17:41

Czasami na Festiwalu Indii były dostępne ładne kolorowe figurki z jakiegoś tworzywa, zapytaj tu: www.indyjskibazar.pl
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 29 gru 2009, 19:22

Dziękuję za link ;)

ekangi72
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2008, 22:25
Lokalizacja: polska

Post autor: ekangi72 » 30 gru 2009, 09:17

Na allegro czasami można trafić na piękne Bóstwa Krsny. Sama raz przeglądając ofertę aukcji natrafiłam na pięknego Pana Syamasundara który tak oczarował mnie i męża, że zapragnęlismy Go mieć w swoim domu w towarzystwie Gaura Nitay i Pana Nrisimhadevy na ołtarzu. Wylicytowaliśmy, i dzisiaj jest z Nami. :P
Warto przeglądać aukcje, bywa i tak że bhaktowie z różnych powodów wystawiają Bóstwa na aukcje, nie popieram tego, ale zdarza się. Dlatego przeglądaj aukcje, również na forum Vrindy możesz umieścić ogłoszenie że szukasz Bóstw Radha Krsny
życzę powodzenia

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 30 gru 2009, 10:48

Dziękuję Wam bardzo za informacje. Wierzę w przeznaczenie, jeśli Radha i Krishna zechcą do mnie trafić w formie tych figurek, to prędzej czy później trafią.

ODPOWIEDZ