forma kobiety

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
WIKING
Posty: 31
Rejestracja: 26 gru 2009, 14:51

forma kobiety

Post autor: WIKING » 27 gru 2009, 10:20

Hary Kryszna.
Czy złem jest być zafascynowanym formą kobiety?Ciekawi mnie jak długo na czas ludzki Kryszna myślał nad formą kobiety?czy ktoś wie?

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Re: forma kobiety

Post autor: Mat » 27 gru 2009, 12:50

WIKING pisze:Hary Kryszna.
Czy złem jest być zafascynowanym formą kobiety?Ciekawi mnie jak długo na czas ludzki Kryszna myślał nad formą kobiety?czy ktoś wie?
To gdzieś w Biblii jest napisane, więc możnaby obliczyć.

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 28 gru 2009, 06:23

hej Mat ! nie mieszaj sampradaji tzn wiedzy z Bibli i z ved. :D
Kryszna nie musi myslec o formach kobiety,wyrecza go w tej kwestii Pan Brahma,stworzyciel-Inzynier,
tego materialnego swiata .Jedyna forma kobiety o jakiej mysli Kryszna to srimati Radharani a inne jej ekaspansje jak Osiem sakhi mysla raczej o Krysznie,co nie znaczy ze On-Kryszna sie im nie odwzajemnia.
Jeli Kryszna nawet myslał by o kobiecie to miał by prawo jej pozadac,bo wszystko ostatecznie nalezy i zalezy od niego ,natomiast my w naszym uwarunkowanym stanie bawimy sie w Kryszne i chcemy sie cieszyc tak jak On ,innymi slowy Srila Prabhupada powiedział ze wszyscy tutaj sa złodziejami (cieszac sie własnoscia Pana,bez zwiazku z nim)
Podobno dla Połbogow nasze ciała ludzkie smierdza na pare metrow.
i nawet oni sie nie sa w stanie zachwycic ludzka kobieta czy mezczyzna.w sensie pozadania.
co tu mowic o Krysznie.Kryszna jest swiadomy wszystkiego-jest Bogiem .Przyciagamy go do siebie jako czyste i integralne jego czaski,innymi słowy ,to nasza coraz czystsza słuzba oddania dla Niego powoduje ze zwraca na nas swoja uwage
,nie nasze "worki" ciała,pełne uryny,krwi sluzu itp "nektarow" Podsumowujac.
jesli podoba Ci sie kobieta tylko pod wzgledem ze fajnie było by z nia
zgrzeszyc to nie jest to własciwa mentalnosc dla bhakty kryszny.
,ale to nie znaczy ze kobieta jest zła,tylko twoja reakcja
na nia.jesli zachwycasz sie kobieta ,jej niesamowitym wdziekiem pod kontem ze to jest niezwykla oszałamioajšca intelligencje "meska" energia i zachwycasz sie tak jak koneser sztuki odwiedzajšc np galerie sztuki,myslac,ale majstersztyk,w umysle wychwalajšc za to pana-zrodło tej pieknosci. to jest to wlasciwa mentalnosc.
acz kolwiek wlasciwa wielbicielom o naprawde cztych sercach :D

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 28 gru 2009, 07:56

Gauri pisze:hej Mat ! nie mieszaj sampradaji tzn wiedzy z Bibli i z
Osobiście odczytałem to jako żart. :)

Niemniej jednak, dzięki Gauri za świadomy Kryszny post! :D

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 28 gru 2009, 08:25

Zawsze do usług Purna'ji .Tak to był zart.
osobiscie wole czytac Ciebie,ale dzieki za miłe słowa :D

ODPOWIEDZ