Reinkarnacja?

Pytania i odpowiedzi na różne tematy, forum dla laików i początkujących. " Nie ma nic bardziej wzniosłego i czystego w tym świecie nad wiedzę transcendentalną." - 04.38. Niewiedza jest przyczyną naszej niewoli, a wiedza jest drogą do wyzwolenia. Wiedza ta jest dojrzałym owocem służby oddania. Kto ją posiadł, ten nie musi już nigdzie szukać spokoju, gdyż raduje się pokojem będącym w nim samym. Innymi słowy, wiedza ta i pokój kulminują w świadomości Kryszny. Jest to ostatnie słowo Bhagavad-gity. -04.38 Zn.
Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 15 lip 2009, 07:27

Gdzieś słyszałem o jednym księdzu, który w przebraniu przychodził na wykłady chyba Prahlada Nrisimha Prabhu, na Woodstoku. Siedział w pierwszym rzędzie i nie odwracał się, żeby go nikt nie rozpoznał. I zadawał inteligentne pytania.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 15 lip 2009, 12:24

Waldemar pisze:Gdzieś słyszałem o jednym księdzu, który w przebraniu przychodził na wykłady chyba Prahlada Nrisimha Prabhu, na Woodstoku. Siedział w pierwszym rzędzie i nie odwracał się, żeby go nikt nie rozpoznał. I zadawał inteligentne pytania.
I to tylko potwierdza fakt, że i wśród księży jest wiele szczerych i poszukujących Boga osób, które nie mają problemu, aby starać się Go poznać i zrozumieć z różnych dostępnych źródeł, jeżeli tylko źródła te, są w stanie dostarczyć większej ilości informacji o Bogu i o procesie poznania Go, niż tradycja i wiara w której, zgodnie z naszą karmą musiało urodzić się nasze materialne ciało.

Awatar użytkownika
Hotori
Posty: 181
Rejestracja: 24 lis 2006, 15:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Hotori » 15 lip 2009, 15:48

Ksiądz też człowiek, ma prawo wyboru. Skoro się interesuje Kryszną to chyba dobrze? :wink:
Miłość jest jak strumień płynący w przeciwnym kierunku. :)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 15 lip 2009, 18:44

Jeśli posłuchał Maha Mantry to nawet bardzo dobrze. Intencje jego jednak jego są nieznane, ale jak powiedział Chrystus: ,,Po czynach ich poznacie".
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 16 lip 2009, 20:04

Ale tak sobie teraz myślę, że jeśli będę zbyt często myślał, co dziś fajnego napisze Purnaprajana (zawsze czekam i czytam z zaciekawieniem), to grozi mi zgodnie z idea reinkarnacji, że mogę odrodzić się jako Purnaprajana. Czyż nie tak ?? :lol:
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 17 lip 2009, 07:28

Dlatego teraz John, w momencie kiedy Twojemu życiu zagraża tak poważne niebezpieczeństwo, musisz całkowicie poświęcić je Panu Krysznie. Tylko On jest w stanie ocalić Cię od tak koszmarnego przeznaczenia! Muaha... Muaha... Muahahahahaha! :twisted:
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, 07:48 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 17 lip 2009, 07:45

Nie wiem czy takie koszmarne w końcu, stałbym się świetnym i oddanym bhaktom Pana.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ